maličkán maličkán komentáře u knih

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Bylo to děsivé, neuvěřitelné, ale velmi poutavě napsané. Stránky se jen sypaly. Konec mohl být trochu víc rozvinut, přesto knihu doporučuji.

14.07.2021 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Než thriller, spíš takové psychologické drama. Dva pohledy, dcery a matky. Více mne bavil příběh Kate, do které jsem se mohla jako matka více vcítit. Něco takového musí být noční můrou všech rodičů. Konec mne překvapil.

31.03.2021 4 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Nemohu jinak, než hodnotit 5 hvězdičkama. Ač mám raději knihy ze současnosti, poprvé jsem četla tak starou knihu, rok 1948 a vůbec nelituji. Příběh Clyda vám vleze pod kůži a nepustí. Musíte číst a číst.

28.12.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

První moje kniha od autorky, hned si dávám do oblíbených a už mám objednanou další knihu. Je to napínavé čtení s příjemnou vyšetřovatelkou. Některé pasáže jsou až dechberoucí.

01.06.2020 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Tak jako Manželova žena, i tato kniha mi tedy sedla. Nejraději bych od ní vůbec neodcházela. Rozhodně se mi líbí styl autorky a budu dále vyhledávat její díla.

16.05.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pěkná čtivá detektivka.

19.08.2018 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Já jsem tedy byla knihou zklamaná. Ne že by byla špatně psaná, četla se dobře, ale pořád jsem čekala, kdy něco přijde a ono pořád nic a ten konec, úplná fantasmagorie.

05.07.2018 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Velmi dobře se četla, i když mě mráz po zádech neběhal.
Zajímavé prolínání minulosti a přítomnosti. Nenudila jsem se ani chvilku. Určitě se podívám po dalších dílech autorky.

15.09.2017 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Moje první kniha od autora a hned na prvních stránkách si mě získal.Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, zajímavé, napínavé, sympatický hlavní hrdina Jan. Nenudila jsem se ani chvilku a už jsem začala číst další díl.

26.07.2016 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Výborné pokračování Sběratele očí. Jak už tady bylo psáno, nejlépe číst popořádku. Napínavé, čtivé.
První knihy, co jsem od pana Fitzeka četla, ale opravdu mě dostal, výborný (zvláštní) styl psaní mě nadchl a určitě budu pátrat po jeho dalších dílech.

30.09.2015 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Jak už tady bylo napsáno, moc překombinované, chvílemi napětí, chvílemi nudné. Jak píše Nikusha, přišlo mi, jak kdybych četla víc knih najednou. Mordovala jsem se s knihou přes týden, další knihy od autora nebudu.

09.04.2024 3 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Knihu jsem dostala k narozeninám, sama bych si takový žánr nekoupila. I když obálka vypadá moc dobře. Nebyl to vůbec můj šálek kávy, ale snažila jsem se dočíst, i když jsem ji měla chuť několikrát odložit a pustit se do smyslplnější knihy. Dávám 2 hvězdičky proto, že jsem ji nakonec dočetla.

15.09.2023 2 z 5

Afterland Afterland Lauren Beukes

Jednu hvězdičku dávám za nápad, téma by bylo skvělé ale zpracování děs a hrůza. Chtěla jsem odložit po pár stránkách, nakonec s vypětím všech sil jsem dočetla, ale katastrofa. Mám od autorky ještě jednu knihu, tak mám úplně strach ji začít číst.

28.04.2023 1 z 5

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

20 let mi ležela v knihovně a vůbec se mi do ní nechtělo, i když od autorky jsem již četla mnoho knih a líbily se mi. První díl jsem nečetla, přesto mohu říct, že mne chytla hned od začátku a bylo to slušné počtení.

11.03.2023 4 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

První jsem četla od autora Páté roční období, z ní jsem byla nadšená. Toto bylo slabší, dost mi tam vadily hlasy mrtvých dětí, jinak se četlo dobře. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4, nakonec dávám slabé 4.

11.01.2023 4 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Ač má tento thriller tolik stran, četlo se opravdu samo. Žádná hluchá místa, sympatické hlavní postavy Colomba i Dante. Jednu hvězdu ubírám za překombinovaný konec, tam jsem se trochu ztrácela. Pár věcí jsem nepochopila.

28.11.2022 4 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Již druhá kniha od autora, tak jako Slepý instinkt, i tato velice čtivá, napětí nechybělo. Kdo má rád thrillery, doporučuji.

22.10.2022 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Milé překvapení, dobře se četla, bez hluchých míst. Sympatické hlavní postavy.

09.10.2022 4 z 5

Nespoutané sny Nespoutané sny Kathryn Harvey (p)

Když jsem začala číst, netušila jsem, že čtu knihu od mé oblíbené autorky. Dlouho mi ležela doma a nechtělo se mi do ní. Ale již od začátku mě kniha chytla. Velmi pěkně vypracovaný příběh vás nutí stále číst a číst. Žádná hluchá místa. Prostě super. Doporučuji.

08.06.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tato kniha mě zklamala, dle hodnocení tady jsem čekala víc. Od začátku jsem se nemohla nějak začíst, 3 hvězdičky dávám až za ten konec, poslední čtvrtina knihy teprve zaujala. Rozhodně další 2 díly shánět nebudu.

30.04.2022 3 z 5