maličkán maličkán komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Výborné čtení, zaslouží si zlatou pečeť. Doporučuji.

23.06.2018 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Nejdříve jsem viděla seriál, moc se mi líbil, pak jsem zjistila, že v Levných knihách mají knihu za pár korun. Hned jsem pro ni vyrazila a rozhodně jsem nelitovala. I kniha skvělá, ač jsem znala rozuzlení, nenudila jsem se u ní, velmi čtivé.

17.10.2023 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Skvělý detektivní román, stránky ubíhaly samy. Nečekaný závěr.

31.05.2023 4 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Ač nevyhledávám knihy s podobnou tématikou - teroristé, muslimové, neonacisti, tahle kniha mne chytla hned od začátku.Velmi dobře napsané. Zkloubení několika zločinů, sympatičtí vyšetřovatelé a jejich i osobní poblémy mne udržovali v napětí až do konce. Doporučuji.

17.03.2023 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Čekala jsem od knihy trochu víc. I když se dobře četla, stránky pěkně odsýpaly, bylo to zbytečně natahované, vlastně se tam toho moc nedělo. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, nevěděla jsem komu vlastně fandit. Závěr moc zbrklý.

04.11.2021 3 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Nemůžu si pomoct, ale dávám 4 hvězdičky, i když jsem knihu slupla za 3 večery. Začátek byl takový nijaký, nezáživný, protože byly krátké kapitolky, tak jsem se prokousala a udělala jsem dobře, protože pak to nabralo grády a od poslední třetiny se už nedalo odejít.

17.09.2021 4 z 5

Krmíme ptáky - ale správně Krmíme ptáky - ale správně Peter Berthold

V prosinci jsme koupili s vnoučkem krmítko, hned druhý den, co jsme dali na okno, si ho ptáčci našli a začaly nálety, sýkorek, pěnkav, čížků lesních, občas stehlíků. Každý den se objeví i červenka, brhlíci, strakapoudi, 3 páry kosů i dlasci. 3x už nás navštívili i krásní mlynaříci. Nikdy jsem se o ptáky nezajímala, spíš mě lákala zvířata, ale nyní (možná i proto, že pracuji doma na homme officu a nikam se nemůže v době Covidu) jsem z nich nadšená. Tak jsem si musela pořídit i nějakou literaturu k tomu krmení a tato kniha je opravdu skvost. Krásný návod jak na to dobře, jaké ptáky na kterou stravu přilákáte a odměnou Vám je ta nádhera při jejich pozorování. Knihu vřele doporučuji, opravdu poučná, nikdy by mě nenapadlo, že je třeba ptáky krmit celý rok.

19.02.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Četla jsem o Osvětimi již mnoho knih, ale tato byla nejslabší. Opravdový chaos v myšlenkách. Zhruba do třetiny knihy jsem ji měla chuť odložit, až poté jsem si na styl zvykla a začala trochu chápat.

22.01.2021 2 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Tak tohle se tedy povedlo. Kniha mne chytla hned od začátku a už nepustila. Myslím, že pro většinu žen velice zajímavý psychologický román. Jak jedna lež dokáže zamávat s dlouholetým přátelstvím a vztahy mezi partnery dvou rodin. Doporučuji.

05.02.2020 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Kniha se mi líbila, četlo se fakt dobře. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila i když to byl nechutný kanibal. Konec mne překvapil.

28.01.2020 4 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Chemii smrti jsem už četla dávno, hodnotila jsem plným počtem hvězdiček. I u tohoto dílu mi nezbývá než hodnotit Super. Po pomalejším rozjezdu vás kniha vtáhne do děje, stupňuje se napětí. Posledních pár stran nemělo nouzi o překvapení.

27.11.2019 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Tak to tedy bylo psycho jak má být. Neskutečně rychle jsem ji přelouskla. Za mne 5 hvězdiček.

12.10.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Perfekt, opět jedním dechem přečteno, co víc dodat.

01.10.2019 5 z 5

Kniha velice čtivá, četla jsem jich hodně s touto tematikou, ale tato patří mezi nejlepší. Žádný zbytečný obkecávání a pěkně k věci. Nejhorší na tom je, že peklo nemusí být jen muslimské, že i mezi naší populací je spousta takových haj... .

27.06.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Výborné čtení. Jak už tady bylo napsáno, zpočátku jsem se ztrácela ve velkém počtu osob, ale za pár kapitol už jsem měla jasno. Komu se líbila Dívka ve vlaku, tak doporučuji. A ten závěr mne teda dostal.

25.04.2018 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Děj mě upoutal od začátku, trochu přehnané schopnosti Wintera, ale vůbec nevadilo. Skvěle se četlo, doporučuji tomu, kdo má rád thrillery.

29.12.2017 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Tak toto byl opravdu skvost, čtivá, napínavá kniha, musela jsem hltat další a další stránky, nenechala mě vydechnout. Doporučuji.

28.11.2016 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Do této knihy se mi moc nechtělo. Při první kapitole (příběh Singe) jsem myslela, že odložím a číst dál nebudu. Ale dala jsem druhou kapitolu a přehodnotila jsem. Nakonec se mi kniha líbila a bavily mne oba příběhy, konec jsem čekala jiný, ale byl překvapivý.

26.02.2023 3 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Kniha byla velmi čtivá, měla jsem ji sebou na dovolené u moře a v tom prostředí jsem ještě lépe vnímala popisy moře, příboje, potápění. Mimochodem i Modrou jsem již dřív četla, také plné hodnocení.

27.08.2022 5 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Pro nízké hodnocení tady, jsem moc neočekávala, opak byl pravdou. Kniha mě lapila hned od první stránky a četla se jedním dechem. Za mě maximální spokojenost.

02.06.2022 5 z 5