MaléZlo MaléZlo komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Víte, pět hvězdiček obvykle nedávám a šetřím si je pro nějaké super knižní bomby, ale pokud knihu čtete podruhé a kniha Vás nenechá chladnými ani tak a prožíváte příběh úplně stejně jako poprvé, tak to prostě pět hvězd zasluhuje.

Od té doby co jsem četla knihu poprvé uběhla dlouhá doba, přečetla jsem několik knih, byly dobré, ale nedokážu si pomoci, na Dvory to prostě nemá.

Příběh o nečekané lásce a přicházejícím zlu se Vám dostane pod kůži tak, že po dočtení Vám nedá jinak a musíte okamžitě číst další díl.

Po dočtení v sobě cítím prázdnou díru. Co bych dala za to, abych žila v říší víl. :)

24.03.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

WOW. Prostě WOW!
Víte co mě štve nejvíc? Že se Sarah J. Maas je jen jedna. Měla by přemýšlet o sebenaklonování, protože to co opět předvedla... No nemám slov.
Na jejich knihách se mi líbí, že nemůžete počítat s ničím. Jasně můžete mít nějakou představu o tom, jak to dopadne, ale sakra, vždycky Vás něco překvapí. A to se mi líbí!
Celá tato kniha byla skvělá. Nepatřila k nejlepším dílům, ale za přečtení rozhodně stojí. Už aby tu byl další díl, nemůžu se dočkat!
A moje favoritka? jednoznačně Manon Černozobá.
Pokud někdo váhá, jednoznačně doporučuju knihu přečíst!

Nesmím opomenout hrubky a jednou dokonce ZAMĚNIT postavu je neodpustitelné.

14.10.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak nějak se potýkám se silnou nevolí, že tento díl měl jen 600 stran. Hodně dlouho jsem přemýšlela, čím je tato kniha tak výjimečná, než ostatní ya fantasy. A přišla jsem na to: VŠÍM!
Fascinuje mě, co vše se v knize stalo. Vážně. Spousta knih je psaná stylem, prostě budeme o něčem tlachat, ať ta kniha má aspoň těch 400 stran. Jenže v této knize je každá stránka nabitá novými věcmi a událostmi, že se prostě nenudíte.
Dále je kniha perfektně propojena s prvním dílem tak, že věci, na které jsme nekladli důraz se ve dvojce změnili v naprosto nepostradatelné, které přidávají na WOW efektu, kdy člověk křičí: cožeee?!
A co teprve milostná linka? Někomu možná vadily erotické pasáže, ale mě neee a úplně jakoby ve mě ukojily pocit napínaní čtenáře, aby spisovatelka podtrhla lásku těch dvou.
Miluju, že vše má hlavu a patu. Nevzpomenu si snad na jedinou věc, která by mi nedávala smysl, protože autorka vše do detailu vysvětlí a čtenář tak netápe, o co vlastně jde.
No a samozřejmě závěr knihy. Autorka mě nenechala vydechnout, závěr jsem četla již po druhé rychlosti světla a jen křičela neee, jen to neee, až mi pukalo srdce.
A tak to má být.
Zkrátka a dobře. Toto, je nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla a tuším, že ještě po dlouhou dobu zůstane.
Osobně a ze srdce tuto knihu doporučuji všem, kteří milují fanstasy a romantické příběhy.

Tak a hurá na třetí díl :)

27.03.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Než jsem se do knihy pustila, koukala jsem na nějaké recenze. Podle všeho kniha rozdělila čtenáře na dva tábory: první, knihu odsoudil, někteří knihu ani nedočetli a druhý tábor si knihu oblíbil. Musím přiznat, že přes některé nedokonalosti (ke kterým se dostanu) já rozhodně patřím do tábora druhého - tedy kniha se mi moc líbila.
ALE! Kniha mi připomínala trošku Hunger games, zároveň se mi vybavovala knižní série Selekce. I když kniha obsahuje romantický trojúhelník a spoustu romantických klišé, ani jedna z těchto věcí mi nevadila.
Děj se jsem malinko předvídala, ale i tak jsem byla lehce překvapená. Neměla jsem sebemenší problém se do knihy začíst a knihu jsem sfoukla docela rychle. Pro mě to bylo oddechové čtení a rozhodně knihu dále doporučuji.

10.12.2017 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak tohle byla tak neuvěřitelně skvělá kniha! Hodně dlouho jsem se nezačetla a nevcítila do příběhu, jak tady. Vůbec jsem netušila, co od knihy čekat a docela mě zajímalo, jak autorka děj odvypráví. Byl to neuvěřitelně silný příběh, který jsem si dost obrečela... A hodně mě mrzí, že je to už celé za mnou. Ale jak se říká, v nejlepším se má přestat :)

07.04.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Cože? Už je konec? Teď? Nééééé!
Tak tohle mi proběhlo hlavou, když jsem dočetla knihu. Opět skvěle napsaný příběh, kdy nevíte jak vše skončí. Neuvěřitelně oceňuji originalitu příběhu a tématu, je to nadmíru osvěžující a knihu bez okolků všem doporučuji!

29.11.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tak a je to za námi. Myslím, že kniha zakončila sérii velmi obstojně, přestože jde v knize hlavně o bitvu, válku a střety. Mám pocit, že od knihy Dvůr křídel a zmaru se Maasová hodně polepšila, co se bitev týče. Avšak od knih, které tahle spisovatelka píše čekám vždy nějaké překvapení. Něco, co mi vyrazí dech. Bohužel v tomto případě se překvapení nedostavilo. Maasová totiž hodně spolupracuje s předchozími knížkami a vždy nám poskytne nějaké malé vodítko, kterému nepřikládáme důraz a v následující knize, má tento malý detail neuvěřitelnou váhu. Tady mi ty překvapení přišly spíchnuté jen tak narychlo.
Čeho jsem si dál všimla, že měla nejspíš až příliš mnoho postav, u kterých nám popisovala jejich osud a děj. Bohužel při závěrečném střetu nedokázala zapojit všechny do dění. Vůbec celý závěr mi přišel hodně uspěchaný na to, jak celá kniha pomalu směřovala k tomuto bodu.
Navíc se spisovatelka asi poučila z kritiky, která ji byla přikládána za sexuální části a tak se jim v tomto díle částečně vyvarovala.

Kniha Království popela je skvělá, ovšem nepatří k tomu nejlepšímu co spisovatelka napsala. Jak už jsem psala na začátku, zakončení série je podařené a tak nějak mě mrzí, že celá tahle Aelinina jízda je za námi. Svět víl jsem si díky Maasové zamilovala a tak nějak musím i spisovatelce poděkovat za to, že mě přivedla zpátky na cestu četby. Její knihy jsou velmi dobře napsané a myslím, že si najdou místo v srdci v každém z nás. Tak sbohem víláci, doufám, že se ještě někdy sejdeme :)

SPOILERY
O čem bych se ráda zmínila je obětování třináctky. Manon a její třináctka patří k mým nejoblíbenějším postavám a při jejich hrdinském činu jsem plakala. Tak si říkám, že někdo to schytat musel, že kdyby přežily všichni, nebylo by to ono. Proto mě i zároveň mrzí nejasný osud Manon.
A nesmím zapomenout na okřídleného muže z jiného světa, to byla taky pecka :)
KONEC SPOILERU

25.08.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Musím říct, že jsem nevěděla co čekat. Grišu jsem nečetla a byla jsem hodně zvědavá, co mi kniha nabídne, jelikož jsem četla samé pozitivní hodnocení.
Měla jsem docela problém se ze začátku začíst. Pořád jsem si říkala, co je na tom tak úžasného? A pak vybouchla loď a já se do knihy začítala víc a víc a nakonec jsem ji přečetla skoro jedním tahem. Moc se mi líbilo, že každá postava měla svůj prostor, každého jsme mohli poznat a udělat si o něm obrázek. U každé vrány jsme poznali její obavy, její radosti - zkrátka a dobře, kniha je velmi dobře čtivá, příběh si zamilujete a s ním i všechny hrdiny. Všem doporučuju!

08.12.2017 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Boží hrob byl skoro stejně dobrý, jako Nikdynoc. Ve výsledku mám ale pocit, že Nikdynoc pro mě byla zajímavější. U Božího hrobu jsem kolikrát přemýšlela nad tím, abych měla knihu už za sebou. To nic nemění na tom, že kniha byla dobrá! Jen Nikdynoc mě bavila více.
A konec?? Páni! Už se těším na další část, i když mám menší obavy, že to nedopadne dobře...

29.12.2019 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nebylo to špatné, ale ani skvělé. Průměrná knížka, která zaujme zpracováním. Jsem mile překvapena tím, jak mi stránky mizely pod rukama, ale musím vytknout naprosto nepochopitelný závěr mezi dvěma hlavními hrdiny.

21.06.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Hodně dlouho ve mě knížka nezanechala tak zvláštní stopu, až jsem se cítila při čtení nepříjemně. Příběh je hodně originální, snad nepamatuju, že by se nějaká kniha ani vzdáleně podobala této.
Jsem mile překvapena, jak stylem psaní, tak i čtivostí. Moc se mi líbily zápisky z deníků Smrtek.
Kniha je tak dobře napsaná, že až do konce nevíte, jak vše skončí.
Všem vřele doporučuju!

12.06.2019 4 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Musím říct, že příběh mi přišel velice nápaditý. Myslím, že nic podobného jste určitě nečetli. Avšak mrzí mě, že spousta věci mi přišla neobjasněná, nevysvětlená. Za to naopak, knížka není žádná bichle a čte se velmi rychle. Na druhou stranu mě nebavili části Jasona. Sice bylo hezké vidět to i z toho jiného pohledu, ale části Azy mi přišly o dost zajímavější. Taky musím podotknout, že se mi nelíbil konec knihy. SPOILER Dle mého názoru se měla Aza vrátit zpět na jednu z lodí a nevracet se domů. Sice tato část byla velice emotivní, ale jak jsem psala, měla za minulostí zavřít dveře a žít svůj nový život.
Chválím obálku, která se moc povedla :)

12.11.2017 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tak přesně takhle mají vypadat fanstasy knihy přátelé! Ptáte se jak? Inu, děj Vám mizí před očima, čtete do noci, ikdyž víte, že brzy ráno vstáváte, ale děj je tak napínavý, že se nemůžete odtrhnout. Uvěřitelná hlavní hrdinka, která má zajímavou osobnost. Skvělé vedlejší postavy, hate-love romance a samozřejmě přemýšlíte, jak to celé dopadne. Jediné co mě mrzí, že nebyl větší prostor pro Jude a Cardana a zároveň, že kniha neobsahovala Caradanovi dopisy. Ty se ovšem dají najít na internetu, protože byly pouze v limitované edici (a v originále) :)
Jude bude mi po tobě smutno, protože jsi dokázala, že existují i hrdinky bez superschopností...

26.08.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Shodneme se na tom, že se neshodneme.

U příběhu Holubice a Had mi dělal problém se začíst. Dokonce jsem knihu na týden odložila. Ale ve chvíli, kdy proběhne scéna v divadle jsem se začetla víc a víc, než mě kniha pohltila.
Celý koncept, nejdřív svatba, pak námluvy dvou nepřátel, se mi moc líbil, ani nevím proč poslední třetina knihy byla zbytečně přeplácaná a ztratila svoje kouzlo. V jednu chvíli jsem doufala, že kniha bude hezky zakončená a docela mě zklamalo, že je na více dílů.
U knihy jsem se hodně často smála, Lou mi přišla hodně osobitá a celkem mě zaráží, že někdo řeší její slovník, když je v knize i erotika.
Vztah Reida a Lou mohl být propracovanější, přišlo mi to dost uspěchané, pokud autorka trvala na tom, že kniha bude na více dílů, mohla si klidně pohrát s jejich vyvíjejícím se vztahem a knihu zakončit třeba útěkem Lou. Takhle na mě na konci Reid působil jako tuctový hrdina. Ani jsem nepostřehla, kde chudák prošel změnou..
3,5*

31.05.2020 3 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Kniha měla dobrý začátek a skvělý konec. Prostředek knihy pro mě byl (až na pár chvilek) nezáživný... První díl je rozhodně mnohokrát lepší. Oceňuji délku knihy, že se kniha zbytečně nenatahuje a oceňuji dobrý konec, takový ten správný reálný konec, bez růžových brýlí :)
A samozřejmě jsem ráda, že autorka zbytečně nenatahovala příběh, aby to vše vyšlo na trilogii, to už se totiž vidí málokdy.

29.04.2020 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Do knihy jsem se pustila kvůli oblíbené autorce. Nebylo to špatné, ale myslím, že mám raději vílí svět z jejího repertoáru. Kniha byla dobře napsaná, ale neoslovila mě tak, že bych přemýšlela nad dějem dopředu, jak vše dopadne, což normálně dělám. Poslední část nabrala grády a já byla ráda, že v práci není nikdo, kdo by mě nachytal při čtení :D

06.11.2019 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Když jsem četla první díl, dalo mi dost práce, abych jej dočetla. Na druhý díl jsem si zatím netroufla a mezitím vyšel seriál. Při seriálu jsem měla ráda ten pocit, že vím o co se jedná a říkala jsem si: bože, co to se mnou bylo, vždyť je to skvělý příběh! A tak jsem sáhla po druhém díle a pustila se do čtení. Bohužel musím konstatovat, že jsem knihu nedočetla. Jediná část, která mě bavila, byla s Philipem. Další část byla tak neuvěřitelně nudná, že jsem to prostě vzdala. A to já většinou knihy dočítám, ať jsou sebenudnější. Ale tato kniha... Nic se neděje, jen popisování situací, postav, pocitů, žádné akce, žádné nečekané momenty, žádné překvapení...
Knihu mám v elektronické podobě, takže mám uloženo, kde jsem skončila a doufám, že ji někdy dočtu, ale v tuto chvíli to vzdávám...

09.01.2019 1 z 5

Príbeh čarodejnice Príbeh čarodejnice Deborah Harkness

Poslední dobou začínám psát komentáře, že kniha mohla být klidně o pár set stran kratší. U této knihy nevyjímaje. Dle mého názoru zbytečně moc popisování historie, které mě nebavilo a přistihla jsem se, že přeskakuji řádky, které mi přišly zbytečné. Kniha obsahuje neuvěřitelné množství hrubek, nesmyslných slov a slovních spojení. Ale abych nebyla jen pruďas - příběh se mi líbil, i postavy. Určitě si přečtu další díl, ale co se mi zarylo do paměti: pořád nám cpali, že Diana má kuráž a ve chvíli, kdy bych ji od ní očekávala, se slavná kuráž nedostavila. Viz. část předtím, než má Diana poprvé vidiny...

01.10.2017 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Musím říct, že jsem překvapena. Nejen tím, jak se v průběhu knihy ukázalo kdo je kdo, ale i samotným závěrem. Taky jste si to někdo myslel naopak? Zajímá mě, čím mě autorka přesvědčila o opaku. Určitě si ji přečtu znovu. Netušila jsem, že kniha je na více dílů a jsem zvědavá, jak celá trilogie skončí. Bylo to pro mě oddechové čtení, myslím, že jsem se ani nenudila, i když by kniha klidně snesla o pár stránek méně. Děj mě vtáhl, ale ne natolik, abych se postavila na něčí stranu, za což jsem ráda, jsem otevřena všem možnostem. Skvěle napsáno, těším se na další díly, i když další díly nejspíš nebudou mít takové kouzlo odhalení, ale třeba autorka zase s něčím překvapí :)

03.09.2017 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

(SPOILER) U druhého dílu, jsem měla trošku obavy, aby to nedopadlo stejně jako s Falešným polibkem. První díl skvělý, druhý díl stál dle mého za prd. Jsem ráda, že tady tomu tak nebylo!
Myslím, že všichni asi očekávali nějaké potíže po návratu do Ďáblova chřtánu a byla jsem celkem překvapená, co se nám postupně odkrývalo. Musím ovšem podotknout, že celá kniha byla hezky rozepsaná a závěr byl osekaný, jak to jen šlo. Asi to mělo nabudit dojem eskalujícího napětí a akce, ale bohužel mi to přišlo spíše zmatené.
Co se mi líbilo více, než u předchozí série bylo vztah Kazi a Jase, který na mě působil uvěřitelněji a dokonce jsem to těm dvěma přála.
Krásný závěr a rozloučení se všemi bylo jen zakončení skvělé série a těším se, jaký příběh z jejich světa objevíme příště.

SPOLER:
Mrzí mě, že nebyla více rozvedena síla hvězd, o které se v knize dozvídáme. Co přesně to mělo za význam? Odkud se vzala? Co nám mohla více nabídnout? Skvělý potenciál pro strašnou hrozbu, který se vypaří stejně rychle, jako se objeví. Nu, třeba příště :)

11.08.2020 4 z 5