makyla makyla komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

To bylo tak milé čtení. Děkuji pane Ebene, žádný list nebyl vytržen. :)

11.03.2021 5 z 5

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Dočteno. Velmi čtivá detektivka z mého rodného města. Pro mě naprosto fungující příběh, vůbec jsem se nenudila. A musím říct, že nás autor dobře tahá za fusekli. Když už si myslíte, že víte, najednou zjistíte, že víte úplný ***. Určitě doporučuji k přečtení a já se jdu poohlédnout po další knize od tohoto autora.

09.03.2021 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Čtyři hvězdy za první část. Opravdu krásná hra se slovy, úžasné popisy. Zato druhou částí jsem se prokousávala a nutila se do čtení. Proto hvězda dolů. A to pana Urbana opravdu můžu. :) Nicméně kniha určitě stojí za přečtení.

02.03.2021 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tak tohle bylo hodně čtivé. Žádný thriller, ale opravdové drama. Sledujeme dva dny jedné spokojené rodiny, do které zasáhne tragická událost. Jak se se situací všichni vypořádají? A je to skutečně tak, jak si myslí Adam? Jednoznačně doporučuji, za dva večery byla kniha přečtená.

22.02.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nojo, Jodi prostě psát umí. Další krásná kniha s těžkým tématem. Slza mi na konci opět ukápla a já ji rozhodně doporučuji k přečtení.
Možný spoiler...
Nikdy epileptikovi při záchvatu nestrkejte nic do úst.

17.02.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Jedna z těch výborných o životě v Osvětimi. Jednu hvězdu strhávám překladatelce. Znáte slovo perfidní, nejperfidnější? Já ho neznala a opravdu jsem si hledala význam. Vytýkám špatně používané slovo "tchýně". Další chybou byla věta - Když se dozvěděj, že si z Komanda... Další - ... přesně naproti ženského tábora. A takovýchto špatných vazeb je plno.
A teď k obsahu. Ze začátku se seznamujeme s hlavními hrdiny příběhu, s Židovkou Milenou a esesmanem Franzem. Autor nás nechává nahlédnout do jejich nitra, abychom lépe chápali jejich jednání, činy. Osvětim byla peklo a přežili opravdu jen ti nejhouževantější. Mladý SS Franz se zamiluje do mladičké Mileny a stává se jejím ochráncem. Její úhlavní nepřítel je ten, který jí a dalším lidem zachránil život. A tyto skutky se 26 let po konci války znovu otevírají. Více asi není třeba psát, knihu rozhodně doporučuji, vychází ze skutečného příběhu.

07.02.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Chvilku mi trvalo se začíst. Kniha mě zkrátka nevtáhla ihned s první kapitolou. Přečetla jsem ji, ale nezanechala ve mně žádné pocity, žádné chtění přečíst si další knihu od této autorky.

24.01.2021 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Moje první setkání s autorkou a dopadlo na výbornou. Velmi čtivá kniha hned od první stránky.
Mel v neděli večer přijíždí na chatu, kde měla strávit týden dovolené s manželem Lukem a dětmi. Jenže chata je prázdná. Po zjištění, že nikde nejsou schovaní, povolá horskou službu. Protože se po nich slehla zem, do případu se vkládá dvojice detektivů. A výslechem Mel se nám začíná rozmotávat příběh. Nebo zamotávat?
Doporučuji, knihu jsem přečetla za dva dny. No, a já se jdu začíst do dalšího vánočního dárku. :)

08.01.2021 4 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Staré dobré detektivky. Prostě klasika, která nikdy neomrzí. Více asi není, co bych dodala. :)

24.12.2020 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Kniha se četla moc dobře, střídají se krátké kapitoly, což je fajn, kniha dobře odsýpá. Jen nečekejte duchařský horor, kvůli kterému nebudete moci usnout. To v téhle knize nenajdete.
Mladý manželský pár se odstěhuje z města a začnou stavět svůj vysněný dům. Jenže Helen má takové tušení, že něco není v úplném pořádku? Opravdu viděla ducha Hattie? Nechte se překvapit. Doporučuji.

14.11.2020 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

No, zase jsem si áchla. Ze začátku jsem měla trošku problém se začít. Přišlo mi, že je tam zbytečně moc věcí okolo, které s ústředním motivem nesouvisely.
Příběh se točí okolo sedmileté Annie, která má těžce nemocné srdce. A už jí moc času nezbývá. Reese je podivín, ze kterého se vyklube uznávaný transplantační chirurg. Reese po smrti své nemocné manželky nechá svého poslání a žije v sousedství se svým švagrem. Osud mu postaví do cesty nemocnou Annie.
I když je víceméně jasné, jak příběh skončí, čte se opravdu krásně. A ano, já jsem si poplakala. Chcete krásnou knihu? Charles Martin vám ji nabízí.

10.11.2020 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Krásná kniha s tak populárním tématem. Válka x současnost.
Řekla bych, že první třetina knihy je válečný život Sophie a její rodiny.
Druhá třetina se věnuje Liv a obrazu, kolem kterého se rozhoří soudní spor.
V poslední třetině se obě linky střídají, až vyústí ve finále, kde je vysvětleno, jak... Přečtěte si to. :)

08.11.2020 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Kniha, která je psaná s takovou lehkostí, vtipem, ironií a svižně. Opravdu jedete a čtete. Hlavní postavy jsou dvě ženy, mladá studentka Marie a čtyřicátnice Katka (samozřejmě také mladá). Sledujeme jejich osudy v krátkých kapitolách, i proto kniha tak odsýpá. Jestli potřebujete vypnout a u knihy se zasmát i dojmout, mohu doporučit. Těším se na další. :)

21.10.2020 5 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

V pořadí již čtvrtá kniha od autorky. A všechny ve vás zanechají stopu. Ovšem tohle byla jízda. Autorka skvěle vede všechny postavy až do dojemného finále. Ke konci jsem si říkala, jak tohle dopadne... no, nebudu psát víc. Snad jen - určitě knihu doporučuji. A i ty kapesníčky si připravte.

31.05.2020 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Kniha čtivá od začátku až do úplného konce. Za sebe doporučuju a já se jdu podívat po dalších knihách této autorky.

02.05.2020 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Druhá kniha od této autorky. Opět zde máme dvě časové osy. První je malá Elin, žijící ve Švédsku. Druhá osa je již dospělá Elin s manželem a dcerou, kteří žijí v New Yorku. Příběhy se střídají, aby pak splynuly do dojemného finále. Musím napsat, že Elinino dospělé Já mě trochu iritovalo. Elin je úspěšnou fotografkou, ale bohužel přes vášeň pro práci nevidí, jak moc se vzdaluje svému muži a téměř dospělé dceři. Jednou Elin přijde dopis od dávného kamaráda z dětství a tímto dopisem se vracíme do dětství Elin ve Švédsku. Kniha byla krásná, čtivá i dojemná, ale Červený adresář to nepřekonalo.

18.04.2020 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Dopoledne jsem začala číst, pozdě odpoledne jsem dočetla. Od začátku do konce čtivá, nenechá vás vydechnout. Sedmnáctiletá Samanta se objeví po čtyřech dnech, co byla nezvěstná. Nepamatuje si vůbec nic, ani své jméno. Jenže kde je její kamarádka Cassie, která se ztratila s ní? Samanta se snaží rozpomenout na cokoli, chce pomoci kamarádku najít. Ale je tu někdo, kdo nepotřebuje, aby se Samantě paměť vrátila. Doporučuji, za mě opravdu povedená kniha.

11.08.2019 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Oddechovka. Kniha vypráví o mladé ženě Marice, která se po smrti své sestry a švagra začne starat o jejich malou dceru Violku. Marice život hází klacky pod nohy, v podobě dluhů a dalších nepříjemností, ale Marika se s tím vždy popere a zvládne. Takový ženský Chuck Norris. To mi přišlo zkrátka naivní. Ale kniha odsýpá, čte se dobře a i mě dojala.

11.08.2019 4 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Krásná romantika, i když se hlavní hrdinka octne ve sklepení a čeká jí... Ano, i slzička mi na konci ukápla. Měla jsem pouze trochu problém s množstvím mužských postav, jejich jména a rodinné vazby.
Moje první knížka od této autorky a musím říct, že se mi moc líbila. Určitě se poohlédnu i po dalších.

11.08.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Krásná kniha, přečtená za jeden den.
Určitě doporučuji přečíst. Téma palčivé, ale je nutné o něm mluvit - domácí násilí. Lily prožila dvě zásadní lásky svého života. Jako patnáctiletá tajný vztah s osmnáctiletým Atlasem. Za osm let jí do života vstoupí Ryle. Víc nechci prozrazovat, abych nepsala spoilery.

28.07.2019 5 z 5