MakiMel MakiMel komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Stejně jako píšou někteří níže, tak do dvou třetin to bylo skvělé, ale pak se to ztratilo a už jsem pokračovala jen, abych nezmeškala nějakou perličku, která se ovšem nekonala, což je škoda, protože našlápnuto to mělo skvěle. Ale i tak to hodnotím jako knihu, kterou si určitě stojí za to přečíst.

25.04.2024 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Skvělá audiokniha, skvělý příběh. Až ke konci mi došlo, kam to směřuje. Mám ráda detektivky, kde neteče moc krve a tohle je přesně jedna z nich.

22.04.2024 5 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

S trochou skepse a předsudků jsem si to pustila jako audioknihu na ČRo a musím říct, že mě to chytlo. Tak dobře popsané, že jsem měla dej celou dobu před očima. Jen jsem pořád trochu čekala,jakou šílenou kombinací se ty dva příběhy protnou a nakonec jsem byla ráda, že to dopadlo jak to dopadlo. Za mě rozhodně super detektivka.

16.03.2024 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Mystická, famózní, nečekaná... Poměrně racionální a běžný děj s mystickým a iracionálním podhoubím. Nakolik jsme oběťmi svého života, předurčení a nakolik svobodná je naše vůle. Bráníme jen sami sobě udělat krok do neznáma? A to celé z pohledu personifikovaného vypravěče, který si hraje s osudem svých postav. Je to třetí kniha, kterou od této autorky čtu, rozhodně není pro většinového čtenáře, ale já vím, že budu číst i další. Díky.

19.12.2023 5 z 5

Lucy a hotýlek v Bretani Lucy a hotýlek v Bretani Dee Ernst

Je to romantika s celkem jasným průběhem, ale bavilo mě vybavování hotelu a hotelový provoz, takže naprostá spokojenost. Je to skvělá letní oddechovka.

07.11.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Za mě tedy rozhodně nižší kvalita než u ostatních knih od Caplinové. Nemohla jsem se donutit to dočíst. Měla jsem i pocit, že nesedí časové údaje, na druhý den se probudí a buch už je tam týden....

05.11.2023 2 z 5

Fánek Hvězdoplavec Fánek Hvězdoplavec Jana Šrámková

Tato kniha je naprosto neskutečná. Nádherná a silná. Nejen svým obrazovým zpracováním a velikostí, ale hlavně silným příběhem. Fánek je chlapec z chudé rodiny. Žije s rodiči a prarodiči a s tátou si často prohlížejí knihu, kterou ani jeden z nich neumí přečíst, a tak si vymýšlejí vlastní příběh. O lodi, která pluje až na obzor a tam pokračuje dál až ke hvězdám. Táta však jednoho dne odjede pracovat do cizí země a Fánkovi zbyde je smutek, vzpomínky a občasné telefonáty. V rodině, která je velmi křehká a kde postupně umírá děda i babička, zastává stále zodpovědnější roli.
Nádherný a citlivý příběh o jednom dětství.

26.09.2023 5 z 5

Hotel Zimní spánek Hotel Zimní spánek Thomas Krüger

Ilustrace a nápad super, ale ty verše... Kostrbaté a místy primitivní, chybí tomu básnický cit, musela jsem se i jako dospělý několikrát vracet, aby mi to vyšlo na slabiky. Při čtení dětem si to nedovedu představit.

14.08.2023 2 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Krásný a krátký příběh o tom jak se chovat v knihovně a že porušit někdy řád z dobrého důvodu může být užitečné. Nádherné ilustrace. Skvělá věc pro lekce s dětmi.

14.08.2023 5 z 5

Na sněhu Na sněhu Markéta Pilátová

Přiznám se, že jsem byla trochu zklamaná. První díl byl fajn, ale tento už působil jen jako nastavování. Jako by se tam snažila autorka nacpat co nejvíc aktivit. Čekala jsem trochu víc.

04.08.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Skvělá kniha a ta hodnocení výše to potvrzují. Hned mě napadlo si sednout a zkusit si napsat vlastní knihu výčitek a popřemýšlet nad tím, co by kdyby. Za mě skvělý námět a výborné zpracování.

31.07.2023 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Za mě trochu zdlouhavé, ale zároveň mnohovrstevnaté a silné. Poslouchala jsem to jako audioknihu asi 4 dny, jak mě to vtáhlo. Ke konci jsem to už tušila, ale za mě to bylo uvěřitelné. Takže rozhodně doporučuji.

23.06.2023 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Zajímavě komplikovaný děj. Pro ty, kteří se vyžívají v psychologii postav je to bezesporu úchvatná kniha.

20.06.2023 5 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Nick Alexander

Je to romantika, ale rozhodně dobrá romantika. Neskutečně mě bavil psychologický aspekt knihy, upozornění na to pomalé vkrádání různých negativních momentů do vztahu a také vysvětlení jejich dětství, které je z velké části formovalo a proto se chovají tak, jak se chovají. Jak už tu bylo řečeno, závěrem trochu stoupá cukr, ale asi by mě naštvalo, kdyby nestoupal.

01.06.2023 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Romantika pro mládež. Od poloviny už v podstatě jen čistě vztahová gradující, ale předpokládatelná záležitost. Rozhodně se to dá přečíst jako odpočinková četba, ale strašně mě rušily všechny ty rádoby hluboké úvahy o ničem a taky ty názvy všech možných seriálů a filmů a písniček.

13.04.2023 2 z 5

Pomsta hraběte Lyndona Pomsta hraběte Lyndona Barbara Cartland

Na můj vkus příliš sluníčkové a naivní.

27.02.2023 2 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Zpětná vazba: (snad pro případné vylepšení) více místa je super, zvýraznila bych názvy měsíců, je to trochu nepřehledné a vynechala bych úplně vložené medailonky autorů (dala bych je na začátek nebo na konec, případně jen na jedno místo uprostřed), když člověk počítá týdny (směny), tak to plete. Chybí mi poutko na tužku. Obal se mi líbí víc než ten minulý. Rozhodně si pořídím i další ročník, díky za něj.

13.02.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nic krásnějšího a pokornějšího jsem ještě v životě nečetla.

25.01.2023 5 z 5

Pohádky pro zlobivé bagry Pohádky pro zlobivé bagry Petr Stančík

Nevím nakolik má tato kniha být pohádkou a na kolik je cílená na děti nebo motivována snahou za každou cenu pobavit rodiče. Oceňuji snad jen tu ztřeštěnost, ale přínos v tom valný nevidím. Znovu bych ji už nečetla.

01.01.2023 2 z 5

Detox hlavy Detox hlavy Vít Aora

Výborně pojatá seberozvojová kniha s praktickými tipy na vyčištění hlavy a zdravějšímu přístupu k vlastnímu duševnímu zdraví.

19.10.2022 5 z 5