mailo-s mailo-s komentáře u knih

To To Stephen King

Děsila mě ještě než jsem ji začal číst a to svou velikostí (tlouškou)
1060 stránek bylo pro mně opravdu děsivých bál sem se že tam budou zdlouhavé a nudné pasáže
a že to asi vzdám ale opak byl pravdou.I přes svou obsáhlost se roztáčejí kola příběhu
jenž né a né se zastavit a když už si myslíte že nemůže přijít nic horšího
tak zjistíte že jste se hooodně mýlily.Děj uhání na plné obrátky.
Hned po přečtení prvních stránek mi bylo jasné že čtu něco zcela výjimečného
opravdu mistrovský kousek kde se snoubí hrůza,napětí,děs ale také láska,touha a odvaha.
Musím dát za pravdu tomu co se píše na přebalu knihy a to na 150%
Cituji : To je další ze skvělých mistrovských děl,hodnocené
ve své kategorii jako jeden z nejlepších hororů,jaký
byl napsán.
Kingo filům ke kterým patřím je to co jsem tu napsal asi zcela jasné a možná
zbytečné povídáni o něčem co už dávno vědí.
Píši to tu pro ty který podobně jako mě, děsí (tloušťka) té knihy
a obávají se do ní pustit,podobně jako já
Příběh vás dostane od prvních okamžiků a věřte mi když říkám:
NENÍ SE PROČ BÁT (TLUSTÉ) KNIHY....
....STAČÍ ŽE BUDETE K SMRTI VYDĚŠENÝ Z OBSAHU JEJICH STRÁNEK.

27.04.2014 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

King píše čtivě a Konec hlídky je toho opět důkazem.Ale doufám že už se k této trilogii nebude vracet (někde jsem četl že by měl psát snad další spin-off z Holly G.)
Hlavní hrdinové mi vůbec nesedly a ani tři knihy nestačily na to abych si je trochu osvojil.
Proto na Konci hlídky neukápla ani slzička,na rozdíl od starší tvorby pana Kinga kdy jsem si přál aby kniha nekončila i když měla víc jak tisíc stránek a za hlavního hrdinu jsem ronil slzy i když kniha měla pouhých dvě stě stránek.
Konec hlídky měl asi nejlepší příběh.(trochu Kingovský)
Právo nálezce měl nejlepší postavu(Pete S. dětský hrdina)
Pan Mercedes měl nejlepšího záporáka(pohled do myšlení B.H.)
Jsem rád že trilogie je u konce ,konečně mohu doufat že mistr přijde z něčím pořádným(i když co jsem slyšel do budoucna ,to moc dobře nevypadá).Už několik let nepublikoval dílo hodno jeho reputace a proto už je na čase vytáhnout něco ze šuplíku.:-)
Budu doufat a těšit se.

03.03.2017 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Je to pěkná a velmi čtivá oddechovka . Opravdu mně bavila ,obzvláště ty části z Blazeova dospívání.
Blaze je hajzlík a podvodník ale díky jeho dobrácké povaze vám i za těch pár stránek prostě přiroste k srdci.

14.06.2015 3 z 5

To To Stephen King

To bago Knize TO už se jen vyrovná Temná věž ale hezké návraty do Derry zažiješ v knihách Nespavost-Dallas 63-Pavučina snu.
Něco podobného jako TO napsal i Dan Simmons v knize ČERNÉ LÉTO.
Jestli se ti líbylo TO rozhodně ti doporučuji černé leto (temné léto) přeji hezké počteníčko

14.04.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pro Pett: jestli si dáš jako srovnávačku film Osvícení Režie: Stanley Kubrick, tak budeš hodně zklamaná.
Zkusil bych tuhle verzy
Stephen King nikdy nebyl spokojen s Kubrikovou verzí filmu. Právě proto vznikla podle jeho scénáře tato televizní minisérie, která je knize mnohem věrnější.

26.08.2014 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jedna z těch lepších Kingovek pokud se to dá takto říct.Úžasná kniha která vás vrací zpět do roku 58 a do Derry to znamená že je tam spousta spoileru na knihu TO a dokonce se setkáme i z několika postavami z TO. Začátek je naprosto strhující prvních 300 stran jsem nemohl přestat číst. Prostředek je trochu roztáhlejší ale neméně zajímaví, a konec no prostě paráda. Rozhodně je dost místa na spoustu otázek a budete mít o čem přemýšlet. a nakonec jedna citace z knihy která se mi moc líbí.
DALLAS 63
STEPHEN KING
strana 529
předposlední odstavec:
Na okamžik bylo všechno jasné, a když se tohle stane, vidíte, že svět existuje jen taktak. Copak to všichni v hloubi duše nevíme? Svět je jen dokonale vybalancovaný mechanismus výkřiků a ozvěn, které předstírají, že jsou kolečka a pastorky, snový orloj cinkající pod malovaným sklíčkem jemuž říkáme život. A co je za ním? Pod ním a kolem něj? Chaos, bouře. Muži s kladivy, muži s noži, muži s puškami. Ženy, které pokřiví to, co nemohou ovládat, a znevažují to, čemu nerozumějí. Universum hrůzy a ztrát obklopující jediné osvětlené podium, kde smrtelníci tančí na obranu proti temnotě.

21.08.2014 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Doporučuji přečíst a hned navázat knihou Geraldova hra , tyto dvě knihi jsou unikátně propojene uplným zatměním slunce V sobotu 20.července 1963 obě hlavní hrdinky ten den prožily něco na co ve svém životě nikdy nezapomenou a dokonce se i na krátký okamžik zahlédnou aniž by každá tušila o koho se jedna prostě zajímavé propojení odlišných příběhu.

27.04.2014 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Tommyknockeři - to je Starý dobrý KING.
Perfektní kniha.Pan King ve své vrcholné formě ,našel jsem spoustu narážek na jiné Kingovi knihy (Talisman,Řbitov zvířátek,To nebo Mrtvá zóna).
Opravdu čtiví Sci-Fi Horor se spoustou postav ale bravurně zvládnuté,všechno jsem to díky obrovskému vypravěčskému umu pana Kinga vyděl.
Jako bych tam byl a to je přesně to co od knihy očekávám, že mě přenese z tohoto světa do svého ze kterého se vám nechce vracet na zpět.

28.12.2016 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Jako vždy Perfektní , ikdyž je tam až moc postav ,nakonec si ty nejhlavnější postavy přecejen osvojíte.Příběh je jakýmsi doplněním k Temné věži , stejně tak jako byl i román Nespavost.
Prostě Povinnost pro příznivce Temné věže.

05.09.2015 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

velký příběh o cestě za osudem . velký ,nádherný ,smutný z koncem který nutí k zamyšlení.
"A přes to bych se nevzdal jediné minuty z času,který jsem prožil v Rolandově kde a kdy. Ty dny ve Středosvětě a Konečném světě byly opravdu neobyčejné.Byly to dny,kdy byla moje představivost tak čirá,že jsem cítil prach a slyšel vrzání kůže."
S.K. 21 Srpna 2003.

říkám, je mi líto a děkuji, to tedy jo.

08.12.2013 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Ikdyž film se hodně povedl kniha je zase o fous či dva lepší.Joe Hill svého otce prostě nezapře a jsem rád že Stephen King má svého nástupce.Přidávám malou citaci z knihy (trocha filozofie) Joe Hill - Rohy str.182
"Je věcí víry,že duše musí být střežena,jinak je zničena a strávena."
"Sám Kristus varoval své apoštoly,aby se varovaly toho kdo zničí jejich duše v pekle.
říkám vám, že takoví osud je matematicky nepravděpodobný.Duši nelze zničit.
Duše trvá věčně.Je jako číslo pí,nemá konec ani závěr.Stejně jako pí je duše konstanta.
Pí je iracionální číslo,nelze ho rozdělit na části,nelze ho oddělit od sebe samého.
I duše je iracionální,nedělitelná rovnice,která přesně vyjadřuje jednu věc: vás.
Duše by d´áblovi nebyla k ničemu,kdyby se dala zničit. A je li svěřena
do Satanovy péče,není stracená,jak se tvrdí. Satan ví přesně jak s ní zacházet."
"O Satanovy se ví ,že je nepřítel,ale Bůh se mnohem víc než d´ábla bojí žen - a dělá dobře.
Žena má moc přivést na svět život,to ona byla stvořena k obrazu stvořitele,né muž,
a mnohokrát dokázala,že si zaslouží uctívání víc než Kristus,ten neholený fanatik,který
toužil po konci světa. Bůh zachraňuje - ale né ted´ a tady.Spasení se odložilo.Stejně jako
všichni podvodníci i on po vás chce,abyste nejdřív platili a věřili,že se vám později
dostane odplaty.Ale ženy nabízejí jiné spasení,okamžité a obsažnější.Nenechávají si
svou lásku na nějakou vzdálenou,nedefinovatelnou věčnost,ale darují ji hned,často těm,
kteří si ji vůbec nezaslouží.Jako to bylo v mém případě.Jako je tomu v mnoha jiných případech.
D´ábel a žena jsou spojenci proti Bohu už od chvíle,kdy Satan přišel k prvnímu člověku
v podobě hada a pošeptal Adamovi,že skutečné štěstí nenajde v modlitbě,ale v
Evině kundě."

27.08.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Podle mě je to o něco lepší než Pan Mercedes.
Téma mi bylo blízké protože taky sbírám knihy,už jen ta představa že máte doma originál rukopis třeba CHarlese Dickense kde je dokončen jeho román Záhada Edwina Drooda (nejdokončovanější román na světě),byly by jste jediní na světě kdo ví jak to bylo z E.Droodem.Měli byste jedinou a tu správnou verzi zřejmě nejslavnějšího nedokončeného románu ve světové literatuře. Jak z tím naložit???

07.05.2016 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Temné a elektrizující dílo o smrti.
Strana 222 konec prvního odstavce:
Jako by tu moje dětství pořád bylo,sotva viditelné pod kusem igelitu,který už je poškrábaný,zaprášený a zamlžený uplynulím časem.

30.06.2015 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Skvělé. Neuvěřitelné čtení,první pulka byla pomalejší ale potom? Peklo v Ráji.

10.06.2015 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pro -Tereszka : Obávám se že budeš zklamaná. ffilm se jako ve většině případů nepovedl ikdyž si tam pan king hodil malou roličku.

02.01.2015 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak Přečteno.
Skvělá kniha ,Skvělí zážitek
Tahle kniha si získá vaší pozornost hned od prvních stránek až po tu poslední.Kniha na ploše 942 stran ,nemá slabá místa.Příběh je napsán čtivou formou a neztrácí tempo.Nebudu se tu rozepisovat o čem že ten příběh vůbec je,jen bych chtěl poukázat na Knihu KLADIVO NA čARODěJNICE od Václava Kaplického a pozoruhodnou podobnost vytvořené tísnivé , podezřívavé atmosféry a totální rozklad základních pravidel společnosti kde je spousta vystrašených lidí a jeden který toho dokáže využít ve svůj prospěch tak aby stále více upevnoval svou MOC.

02.11.2014 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

mapet85 lakystrajka je cigaretová značka Luckystrike dodnes se prodává

08.08.2014 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Rychleji jsem snad knihu nepřečetl,výborné čtyři povídky každá na mě zapůsobyla . Doporučuji.

20.06.2014 5 z 5

To To Stephen King

Pro Lusota: podle mně jsi přečetla to nejlepší od kinga aby si nebyla z těch ostatních knížek trochu zklamana protože TO je vrchol a ted už mužeš jen dolů. Ale king je záruka že se budeš bavit i u ostatních knich protože jsou skvělé.Mohu doporučit NESPAVOST která se odehrává v Derry po událostech ve knize To. Váže se to na TEMNOU VĚŽ kterou rozhodně stojí za to si přečíst také Temná věž naprosto užasný velkolepí příběh.

24.05.2014 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Knihu doporučuji je to chytlaví příběh od začátku do konce.Na mně trochu moc překombinovaný v příbuzenckých vstazích ale jinak klasika od Kinga rozhodně to není ztráta času budete se určitě kingovsky bavit.

16.05.2014 4 z 5