magnolia magnolia komentáře u knih

Aneto, nespi! Aneto, nespi! Alžběta Krchová

Zajímavá knížka začínající autorky o jedné nejdřív hodně nešťastné holce. Upřímná a strhující zpověď, žádný naivní románek, ale ani zbytečně drsná nebo vulgární četba. Docela se těším na další knížky autorky, jestli budou...

22.02.2013 4 z 5

Dobrý svět Dobrý svět Alena Ježková

Kniha je určená pro mladší školáky. Obrázky jsou umělecké, ale děti nenalákají, spíš odrazují.

12.01.2016 3 z 5

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Knihu jsem doporučila blízké čtenářce s podobným vkusem. Po převyprávění a jejích dojmech dávám hodnocení takové a pouštět se do ní určitě nebudu.

29.11.2015 2 z 5

Temný anděl Temný anděl Mari Jungstedt

Tak dalo se to přečíst, jak detektivky moc nečtu. Psychologické pasáže mě bavily, pátrání už tak ani ne, tak nevím, kde je chyba.

11.07.2015 3 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Nemohu dát víc než 3*. Bylo to čtení dojemné, místy i napínavé, s několika příběhy a docela rušným dějem, ale na mne to působilo až moc vykalkulovaně. Už jen těch postav - z každé věkové a jiné kategorie, aby si každý vybral a tolik ušlechtilosti, i té nečekané, na konci příběhu. Nechci být za necitu bez fantazie, ale některé situace a události mi připadaly hodně neskutečné, vzhledem k omezením hrdinů - zdravotním a jiným. Nedovedu si např.představit, jak malý chlapec s takovou oční vadou vláčí (nenápadně) do toho seniorského domu zavazadla, dudy a ještě živé prasátko - a ta přísná sestra to nevidí! Nic proti prasátkům, ale nechat živé zvíře u nemohoucí babičky na pokoji? Chování maminky, která mu neříká zásadní věci (kdo u nich bude bydlet, v jeho pokoji!) a vše zachraňuje sladkou pomazánkou... Nemám moc ráda, když se na city útočí takto razantně a ze všech stran. Možná mohou někde být takoví chlapci, takové babičky, tatínkové, maminky, sousedé, ale čekala jsem něco více skutečnějšího. Je to téměř pohádkový příběh, který si své čtenáře našel a ještě najde. Já za sebe na podobné téma doporučuji (Ne)obyčejného kluka nebo Človíček Tom, ty mne zaujaly mnohem víc.

05.05.2015 3 z 5

U útulku 5 U útulku 5 Edgar Dutka

Smutné, ale silné, drsné a působivé, protože skutečně zažité.

20.04.2015 4 z 5

Milostné pletky Nathaniela P. Milostné pletky Nathaniela P. Adelle Waldman

Je to celé takové divné - hrdina, prostředí, intelektuálské řeči a chování... Byla jsem zvědavá a očekávala jsem něco jiného. Anotace láká na to, co jsem v knize nenašla a už vůbec nesouhlasím s větou na obálce knihy: strašně, strašně vtipné (pro koho? asi pro muže jako Nathaniel P.). A také mi hodně vadil vybraný typ písma a vzhled stránek, nevím proč.

17.04.2015 2 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Na to, že jako dospělá už komiksy vůbec nečtu (jen z donucení:), to bylo docela dobré a dceři (14) se také líbila.

26.03.2015 3 z 5

Já a ty Já a ty Niccolò Ammaniti

Zajímavé, ale dost krátké a mnoho se tam toho nestane.

17.02.2015 3 z 5

Učení mučení Učení mučení Daniel Pennac

Autor mi je sympatický, hlavně knihou Pes Paličák, tak jsem byla zvědavá na autobiografii. Té je tam ale málo, více je to o "špatných žácích". To by mi nevadilo, ale tak nějak se pořád omílá jedno a to samé, škoda. A tentokrát jsem nedočetla, tak nehodnotím. Třeba ještě někdy zkusím pokračovat.

15.01.2015

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Spíš než přečteno, jen vyzkoušeno - nedalo se pokračovat. Souhlasím s předchozími hodnoceními, chabý pokus o humor. Mrzí mne, že jsem se nechala nalákat ke koupi.

29.09.2014 1 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Kniha na jedno odpoledne, zajímavě vyprávěná. Hrdinka má v sobě něco, co vás k ní a jejímu osudu připoutá. Takový nevšední, smutnější příběh s překvapivým závěrem, ale ne tragickým, což jsem ocenila. Jsou v ní působivé a dojemné pasáže i věty k zamyšlení.

03.09.2014 3 z 5

Nájemníci pana Moonblooma Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant

Tak jsem to zkoušela 2x, podruhé do s. 86 - a nešlo to. Po tolika dobrých knihách letošního léta to pro mne bylo nezáživné čtení.

01.09.2014 2 z 5

Prostě takový románek - trochu víc tajemna, romantika, hrdinové předem si určení a k tomu vaření a pečení. Dočetla jsem, protože už nebylo na výběr, ale ve srovnání s předešlými knihami letošní dovolené, je to jen taková lehká oddychovka s dobrým koncem.

02.08.2014 3 z 5

Prostě láska Prostě láska Eva Tížková

Souhlas s Cat-Ance. Čekala jsem něco jiného, začátek slibný, ale chování hrdinky jsem nechápala.

27.05.2014 2 z 5

Má žena a jiné živly Má žena a jiné živly Ivan Kraus

Některé povídky jsou výborné, většina dobrá a jen asi 3 bych tam mít nemusela. Ale humor Ivana Krause mám ráda, někdy mi lehce připomíná M.Horníčka a je to takové milé čtení.

30.04.2014 4 z 5

Lucka, Maceška a já Lucka, Maceška a já Martin Reiner

Zajímavá zpověď mladého muže, citlivého a hledajícího, v době porevoluční. Zajímavé názory, i na společenské dění této doby. Byl by to hezký český film.

21.04.2014 3 z 5

Pes Paličák Pes Paličák Daniel Pennac

Pěkná knížka pro ty, kteří mají rádi psy. Je psaná pro větší děti, ale četla se moc dobře. Je tam napětí, zajímavé osudy a postavy, skutečnost se prolíná se světem autorovy fantazie. Dávám plné hodnocení také za dobrý konec, ilustrace a za autorův krásný a moudrý přídavek.

25.12.2013 5 z 5

Pěkný příběh, vyprávěný hrdinou, kterého si hned oblíbíte. Pravda, několikrát jsem úplně nerozuměla pojmům z oblasti moderních technologií, ale s tím jsem byla předem smířená. Zato, když došlo na knihy a lidi, paráda. Celkovým poselstvím a nebo spíš hlavním hrdinou, mi kniha trochu připoměla Posla od Zusaka, dlouho jsem hledala něco podobného. Příjemný zážitek - pro matku (40+) i pro syna(20), ten mě tentokrát ve čtení předběhl (nadšený!), takže dvojitá radost:)

14.12.2013 4 z 5

Deník rodícího se otce Deník rodícího se otce Milan Tesař

Není to další "třeskutě vtipná" příručka, anotace téma a obsah vystihla dobře. Je to jemně vtipné, upřímné (zase trocha odhalení mužského myšlení) i docela napínavé. MT se nestydí psát s citem a to se mi líbí, jako novinář to dokazuje léta v Reflexu (jeden z mála redaktorů, kteří píší bez snahy šokovat a urážet).

18.11.2013 3 z 5