Prostě láska

Prostě láska https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145717/proste-laska-145717.jpg 3 27 10

Strhující prvotina americké autorky s českými kořeny, o jejíž zfilmování projevil zájem Hollywood. Laura má na první pohled vše, po čem ženy touží. Má vlivného manžela, šikovnou dceru Susan, žije v krásném bytě a nouzí rozhodně netrpí. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, a za leskem ideálního života se odehrává její soukromé drama, kdy se musí vyrovnávat s věčnými nevěrami svého muže. V Lauře všechno křičí, že by měla tento vztah opustit, ale nedokáže k tomu najít odvahu. Bojí se udělat krok do neznáma, bojí se o všechno přijít. Až veliký zlom v jejím životě ji přinutí uvést věci do chodu a konečně začít žít po svém. Jenomže dokáže to? Není Laura už natolik svázaná životem v područí, aby se skutečně naučila žít svobodně? Jde to ztěžka a za cenu spousty omylů, ale nakonec se Laura přece jen nadechne a začne ŽÍT.... celý text

Givana
05.04.2021 1 z 5

Asi je chyba, že jsem učitelka... Čtu, narazím na gramatickou chybu (zájmena ji/jí, čárky v souvětích, opakující se slova, písmenko navíc...), a pak se ztratím v ději. Takže čtu dvakrát, abych vnímala, o co jde...
Špatná práce korektora nebo tiskaře.
Námět zajímavý, hrdinka knihy se po prožitém traumatu a ztrátě zázemí zachová jako jiná osobnost.

Merlinit
19.02.2021 4 z 5

Kniha předčila očekávání. Jistě to není čtení pro každého, mně nabídla mnohé.

Ana72154
20.10.2018 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila. Nechápu, že o tento příběh měl zájem Hollywood.

sabca
22.06.2018 3 z 5

Kniha nesplnila mé očekávání a proto pouze 3 hvězdičky.

vlkcz
29.06.2016 4 z 5

Ač chlap, očekávající červenou knihovnu, musím přiznat, že kniha mě víc než příjemně překvapila. I když příběh je zajímavý, daleko zajímavější je popis rozhodování, zda volit pohodlný život, který odpovídá obecným představám, ovšem bez pocitu naplnění, nebo být sám sebou, se všemi riziky, které to nese.
Z formálního pohledu je velice zajímavý postup, kdy dvě dějové roviny, které se potkávají až v závěru knihy, jsou vyprávěny odlišným způsobem. Současnost je podávána v ich formě, předchozí události jsou zprostředkovány jakoby nezúčastněným pozorovatelem.
Rozhodně zajímavá kniha, která navzdory poměrně skromnému rozsahu zůstane člověku pod kůží.

Ewinky
06.06.2015 2 z 5

Nic ohromujícího. Pokud to chtějí zfilmovat, bude to asi dost nuda... aspoň pro mě.

magnolia
27.05.2014 2 z 5

Souhlas s Cat-Ance. Čekala jsem něco jiného, začátek slibný, ale chování hrdinky jsem nechápala.

Anne Leyyd
22.05.2014 4 z 5

Zajímavý příběh, který má co říci a obsahuje mnoho námětů k zamyšlení. Doporučila bych ho spíše starším čtenářkám, ačkoliv mám za to, že by se mohl líbit i mužům.

Recenze na blogu: http://zefill.blogspot.com/2014/05/pocatek-proste-laska-recenze-na-knihy.html

Cat-Ance
07.07.2013 2 z 5

Čekala jsem na šťastný konec a ono nic.Podle názvu knihy bych očekávala něco trochu jiného.Všechno v těch nejhorších barvách.Jestli to chce hollywood zfilmovat,moc velké naděje tomu nedávám.

VladkaBU
24.06.2013 2 z 5

tohle je novinka, kterou jsme objevila před několika týdny. Možná mě spíš upoutal obal. Píše se tu strhující, ale mě to nějak nebavilo