U útulku 5

Kniha povídek popisuje očima sedmiletého kluka dva roky strávené v Dětském domově s příznačnou adresou poté, co byla jeho matka v listopadu 1948 zatčena a pak i odsouzena. Ze šesti let si odečetl dva, nicméně autor se s ní nakonec setkal až po dvaceti letech a jeho sestra dokonce po čtyřiceti letech…

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12770/u-utulku-12770.jpg 3.931
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Prostor

Kniha U útulku 5

stoun25

Šílenost doby děti vždy vnímají jinak než dospělí a z této knihy je to krásně vidět. Nádherná kniha psaná pohledem malého kluka. Já za sebe dávám 5 hvězd, již jsem ji přečetl dvakrát a nakonec ji objevil i jako mluvené slovo a asi 1000x poslechl v úžasném podání Svatopluka Skopala. Ač se to nezdá a kniha na někoho zřejmě působí depresivně, mě vždy zvedne náladu.. Těm kterým kniha nesedla doporučuji poslech..

moore.allonsy

Na to, že mu vydání rozmlouvali všude, kam soubor povídek autor zaslal, až překvapivě dobré! Nahlížíme do světa dětí z dětského domova, a ať už tam ocitli z jakéhokoliv důvodu (válka, odvedení rodičů, sirotci..) všichni mají společnou touhu. Být šťastný.

GraceC
14.02.2018

Kniha je plná vulgárních, nespisovných slov a archaismů. To mi však jenom pomohlo přenést se do skupinky nevychovaných dětí z domova a představit si jejich lumpárny. Jinak je to příjemné oddechové čtení plné humoru. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly.

Knihomura
27.08.2017

Skvělé - ale zažít na vlastní kůži - po tom netoužím.

magnolia
20.04.2015

Smutné, ale silné, drsné a působivé, protože skutečně zažité.

WEIL
14.08.2011

Smutná kniha povídek o životě v dětstkém domově, kde se vypravěč ocitl poté, co jeho matka emigrovala.

Autor zjevně vybral to - co považoval za nejzajímavější.