Má žena a jiné živly

Má žena a jiné živly https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160865/ma-zena-a-jine-zivly-160865.jpg 4 35 10

Manželství je jediný vynález, který si nikdo nenechal patentovat. Je to podnik s dvěma řediteli, kteří neustále pátrají po tom, kdo z nich má být zaměstnanec. Přesto tvrdím, že je lepší pustit se do tohoto dobrodružství než zůstat starým mládencem, mužem, který bezvýsledně provádí celý život průzkum trhu. Zdá se mi poněkud nespravedlivé, že se tolik hovoří o počtu nezdařených manželství končících rozvodem a skoro vůbec se nemluví o skutečných dobrodruzích, kteří spolu žijí celý život. O takových lidech je tato kniha.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Academia

Janík61
28.05.2021 2 z 5

oddychovka, přečteno během odpoledne. Krátké, někdy vtipné příběhy jednoho manželství, ale znovu bych se ke knize nevrátila.

xxtom
29.11.2019 4 z 5

Knížka povídek o autorově manželce posbíraných z předchozích knih pana Krause.

Lucif
14.04.2019 5 z 5

Vtipny autor, kratke pribehy ze zivota, naprosto doporucuji ;-)

Velmi dobre se cte, cetla jsem ji uz nekolikrat :-)

gleti
19.07.2018 3 z 5

V každém manželství jsou karamboly. Jde o to, abyste z nich společně vybruslili a byli si oporou.

KattyV.
25.01.2016 4 z 5

Ještě jsem od tohoto autora nic nečetla, tahle knížka byla první.
A mně se povídky líbily, Ivan je vtipnej, ale to mají asi v rodině. :-)

tess.de.veles
04.01.2015 2 z 5

Asi proto, že jsem svobodná, na mě tahle kniha nějak nezapůsobila....:(

Bruklinka
20.09.2014 4 z 5

Kraus mě vždycky potěší. Humoristická literatura mě moc nebere (např. nechápu nadšení nad Stoletým staříkem...), ale tenhle humor mi sedí. Banální situace, nadsázka, chytrý humor. Knížka, ke které se určitě budu vracet.

bookcase
19.05.2014 5 z 5

Humorné fejetony ze života Krausových, tentokrát je "na paškále" manželka. Měla jsem pocit, že jsem je už někdy předtím četla, a taky že ano - kdysi vyšly v jiných souborech. Příjemné oddechové a humorné čtení

magnolia
30.04.2014 4 z 5

Některé povídky jsou výborné, většina dobrá a jen asi 3 bych tam mít nemusela. Ale humor Ivana Krause mám ráda, někdy mi lehce připomíná M.Horníčka a je to takové milé čtení.

katynais
17.07.2013 2 z 5

Cekala jsem vtipne povidky, ale moc me neoslovily

humor manželství

Kniha Má žena a jiné živly je v