Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

sáhla jsem do knihovny a našla svoji první encyklopedii z roku 1966, 3. vydání - moje první studnice vědomostí - salátové vydání, velmi používaná

12.06.2017 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Knihu jsem četla již před delší dobou, ale vždy, když si na ni vzpomenu, si říkám, kde jsme to před 40 lety žili a co nám v té marxleninské filozofii vtloukali do hlav a proč nám nedali přečíst nějakého "staršího" Gaardera?

13.05.2017 5 z 5

Umývač výloh a arcibiskup Umývač výloh a arcibiskup Miloslav Vlk

Díky za život a službu tohoto vzácného člověka

21.04.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Paní Tučková opět nezklamala. Povědomost o pochodu Němců na Pohořelice jsem měla hodně dlouho a Tučkové fabulace mi ji hodně přiblížila. Nic není černobílé ...
29.5. už jsem viděla i představení Hadivadla - opravdu síla

09.04.2017 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

často používané přirovnání v naší rodině "Brouk Pytlík" při setkání s různými chytrolíny

16.02.2017 5 z 5

111 míst v Praze, která musíte vidět 111 míst v Praze, která musíte vidět Matěj Černý

Úplně kniha pro mě, četla jsem jí týden s otevřenými mapami cz i google a facebookem-Miluji Prahu a jednotlivá doporučení na místa jsem si prohlížela ze všech stran.

15.02.2017 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Čteno, slyšeno, viděno na prknech i přes obrazovku x-krát a stále živé. Hra o nelásce, zlobě a násilí stále aktuální a můžeme žít v jakékoliv době.

25.04.2023 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Opět krásný jazyk, dočteno, ale znovu číst nebudu, nemám na ty kruťárny žaludek. Po přečtení jsem se bála filmu, ale zbytečně, ten se mi líbil moc. Zvlášť to, že druhé části knihy jsou ve filmu věnovány 3 minuty.

26.03.2022 3 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Krásně napsáno, čte se to samo. Filmy nesleduju.

03.01.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Oscarový film jsem viděla mnohokrát a vždy se ráda na něj podívám. Ke čtení jsem se dostala po dlouhé době a byla jsem hodně překvapená dost rozdílným koncem. Obdivuji pana Menzela, jak dokázal převést dlouhá rozvitá souvětí v nádherné filmy.

01.02.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velmi dobře napsané, ale ta pachuť ze ztraceného života.

05.01.2021 5 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Tak takového Urbana můžu, bez hororové fantazie s krásnými popisy periferie Prahy a vytříbeným jazykem. Budu muset pohledat ještě něco takového.

05.05.2020 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Komiks, na kterém jsem vyrůstala. Komentář píšu k tomuto vydání, protože jej již hodně let vlastním. Není to však to moje dřevní. Tatínek mi na konci šedesátek kupoval všechna Pulsácká vydání Rychlých šípů i s přidanými komiksy jiných autorů. Dokonce mi svázal všechna 3 souborná vydání do jedné velké knihy, ale ta se již v průběhu dějin ztratila. Naše děti už rostly na tomto vydání. Doufám, že mravní zásady Rychlých šípů zůstanou v hodnotovém profilu i dalších generací.

03.03.2020 5 z 5

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

Přečteno se zájmem, ne vždy mám dost trpělivosti při čekání. Měla bych tuto knihu pro zklidnění nosit sebou. Je dost návodná.

28.02.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pod sněhem se mi pletlo již nějaký rok před oči v regálu knihovny, konečně jsem je dala za dvě noci. Nějak jsem se nemohla odtrhnout. Je to moje třetí kniha Petry Soukupové, její styl ve mně vyvolá vždy moc smíšené emoce, moc dobře napsané, ale depka jako blázen.

31.01.2020 4 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Po shlédnutí televizního přenosu nového nastudování Bystroušky z Janáčkova divadla jsem přečetla jedním dechem Těsnohlídka a byla jsem úplně fascinovaná scénickým nastudováním opery. Každá postavička a scénka z knížky byla věrně zobrazena na scéně. Už se chystám do Janclu. Jinak příběh i operu mám ráda dlouhá léta.

30.05.2019 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Úžasné vyprávění, dojemné, nerezignující, opravdový život

08.03.2019 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Kniha nádherná, přečteno jedním dechem za 2,5 hodiny. Smekám přede všemi, kteří dokážou bojovat.

10.01.2019 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Knížka i geniální Bára Hrzánová a moje vzpomínky na normalizační základní školu, soušky učitelky a soudruhy ředitele po nástupu do první třídy v září 1968.

09.11.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Teď píšu komentář ke konkrétnímu vydání knihy z nakladatelství Triton s ilustracemi Markétky Vydrové. Původní geniální knížku s autorovými kresbami jsem přečetla již, ani nevím kolikrát, ale po koupi tohoto skvostu jsem zůstala úplně paf. Ať si říká, kdo chce, co chce, na jiné výtvarné pojetí Malého prince než původní, ale mně se toto vydání ilustrované Markétou Vydrovou moc líbí.

09.11.2018 5 z 5