Sofiin svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor, norský učitel Jostein Gaarder, kombinací zdánlivě neatraktivních témat jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky dokázal zázrak. Kniha během krátké doby vyšla v desítkách zemí, více než ve stovce vydání a stala se nejprodávanější knihou na světě za rok 1995. "Sofiin svět" je zároveň krásná literatura i přemítání o záhadě vesmíru a o Bohu, ušlechtilá zábava i návod k tomu, jak se orientovat v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130498/big_sofiin-svet-3Ma-130498.jpg 4.41367
Žánr:
Literatura naučná, Filozofie, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižná dielňa Timotej
Originální název:

Sofies verden, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (203)

Kniha Sofiin svět

vladka321
předevčírem

Kniha mě překvapila nábojem intelektu a výborným vypravěčským uměním v podání dospívajícímu člověku. Vše krásně vysvětleno a nejenom jednou, ale i na příkladech a podobenstvích. Není to úplně jednoduchá kniha a myslím, že dospívající člověk se s ní musí trochu poprat. Popřemýšlet a tvořit si postupně názory. Což považuji za obrovský prospěch. Knihu hodnotím velmi kladně a přerod skutečnosti ve fikci byl dokonalou tečkou opravdu promyšleného díla.

Filomena1961
06. května

Kniha je určena dospívajícím dětem. Dostala jsem se k ní přes projekt čtení pomáhá - kategorie základní školy. Dle mého názoru cílovou skupinou pro tuto knížku jsou středoškoláci. Obsahuje velké množství informací a já jsem si ji přečetla ve středním věku. Velice mě zaujala, osvěžila jsem si jednotlivé filosofické školy,osobnosti a jejich myšlenky.
Sokrates : " Na světě je tolik věcí, které nepotřebuji. "
Diogenés:" Moc bych si přál, abys o krok ustoupil, protože mi stíníš."
Knihu můžu doporučit hlavně těm čtenářům,kteří hledají odpovědi na své otázky a zároveň chtějí poznat základy filosofie.


Juliette@
21. března

Neuvěřitelné! Nikdy mě nenapadlo, že bych mohla najít odpovědi na tu hromadu otázek, co se mi za celý život nakupily v hlavě. Knížka je určená hlavně pro přemýšlivé lidi a snílky, a ikdyž se skoro jedná až o učebnici filozofie, nenechte se zastrašit a jděte do toho! Knížka je totiž určena pro mládež, a ikdyž tam narazíte na složitější věci, můžete se ke knížce kdykoliv vrátit a třeba vám dané myšlenky budou dávat smysl až později, když na ně budete hledat odpověď. Příběh měl ale pro mě osobně i své mouchy (hlavně v první polovině). Přišlo mi, že Sofie v některých situacích jednala úplně jinak, než jak myslela, ale zhruba za půlkou přestanete řešit malé nedokonalosti (pokud teda mineme fakt, že Sofie nejspíš neviděla dokument V síti :D). Za tou osudnou půlkou vás děj dokonale vtáhne a začne vám nabízet myšlenky tak hluboké, že začnete pochybovat o vlastní existenci. Knížku si určitě budu muset přelouskat ještě jednou, a ikdyž zásadně nepíšu do knih, bude při příštím čtení nutné přistoupit na zvýrazňovače.

více na mém bookstagramu: https://www.instagram.com/recbook_cz/

tra-my5156
18. února

Doporučuji všem, kdo se seznamuje s filozofií a koho zajímá mystérie okolo normálního života ne-tak-běžné puberťačky.

Timeshifter
18. ledna

Prehľad základov filozofie zabalený do deja, ktorý má previesť a udržať čitateľa (asi mierené na teenagerov) jednotlivými obdobiami filozofie. Zároveň sa pokúša prinútiť čitateľa sa zamyslieť spolu s hrdinami, nie len stroho prejsť cez encyklopedické vedomosti. Knižka a jej dej je koncipovaný veľmi neštandardne, a dosť som sa k nej staval skepticky prakticky počas celého čítania. Napriek tomu z toho dokáže autor vykúzliť trochu tajomnú, no zároveň príjemnú atmosféru, a po dočítaní mám pocit, že som sa niečo naučil, že som prešiel zaujímavým príbehom, a navyše mám nad čím premýšľať...

leleia
16. ledna

Filozofie mě nikdy nebavila, trochu jsem doufala, že ve mně tato kniha vykřeše aspoň prťavý zájem o věc. Bohužel, od poloviny jsem se modlila, abych to už konečně měla za sebou. Gaarder spoustu myšlenek ve svých knihách recykluje (život jako loterie, úvahy o vesmíru, úvahy o smrti), Sofie byla neskonale otravná, z některých pasážích odkapávala arogance. Další čtení (ke kterému je čtenář v knize nepřímo vybízen) se opravdu konat nebude.

JanaProchazka
20.12.2021

Tohle mě nikdy nechytlo :(

yarar
20.12.2021

Dobrý nápad,výborná realizace.Dějiny filozofie napsané přehledně,srozumitelně a čtivě.Určitě dostatečné k získání velice solidního náhledu,u leckoho může být tato kniha impulsem k hlubšímu studiu.

1 ...