Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pod sněhem se mi pletlo již nějaký rok před oči v regálu knihovny, konečně jsem je dala za dvě noci. Nějak jsem se nemohla odtrhnout. Je to moje třetí kniha Petry Soukupové, její styl ve mně vyvolá vždy moc smíšené emoce, moc dobře napsané, ale depka jako blázen.

31.01.2020 4 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Knihu jsem objevila před nějakým rokem v naší knihovně, ráda ji pro její optimismus a laskavost doporučuji dětem a opět jsem se do ní s radostí začetla.

31.01.2020 5 z 5

Výlety podél Berounky Výlety podél Berounky Ivan Klich

Opět jsem při čtení používala mapy a cestovala. Ráda se takto toulám a Berounka je kouzelná.

24.01.2020 3 z 5

Rozhovory pod věží Rozhovory pod věží Max Kašparů (p)

Už dlouho jsem nic tak trefného nečetla. Dlouho jsem seděla před reprodukcí návratu marnotratného syna a předčítala jsem si kus kapitoly z knihy.

24.01.2020 5 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

Přečteno s nadšením a radostí, odhaluje poněkud skrytý život vlastenek - manželek známých obrozenců.

27.12.2019 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Beatrice Landovská

Opět vyslechnutá kniha, nádhera. Přednes Zuzany Slavíkové mi velmi konvenoval. Čím hůř vidím, tím raději poslouchám. Paní Landovská můj ročník, vzpomínky na vzdělávací proces po příjezdu bratrských armád, mladší školní věk normalizace, puberta po Chartě...

22.11.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička mě provází "dávno, dávno tomu". První milovaná Babička s Kašparovými kresbami je již značně opotřebovaná, druhá s Burianovými kresbami je podstatně novější, ale též velmi působivá a ejhle, tento týden se mi pod ruku dostala Babička převedená do současné češtiny s ilustracemi pana Huptycha, tak se do ní pustím opět. Uvidíme zda vyhraje nová čeština či nostalgie.

15.11.2019 5 z 5

Dědictví Dědictví Helena Havlíčková

Díky za tato svědectví a za přiblížení jejich statečných životů. Kéž bychom na jejich oběti nezapomínali.

15.11.2019 5 z 5

Démant a slza Démant a slza Thomas Stearns Eliot

Nádherná duchovní poezie napříč staletími - opravdu démanty

05.11.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tak nepřečteno, ale doposlechnuto. S rozhlasovým zpracováním jsem byla moc spokojená, několik nocí jsem usínala s Bohdankou a Svatoplukem.

10.10.2019 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Po mnohonásobném shlédnutí filmu s Ivou Janžurovou a Petrem Čepkem a po úžasném zážitku z představení Juraje Herze s Bárou Hrzánovou a Radkem Holubem jsem se konečně dokopala k přečtení této klasiky. Vůbec mi nevadila popisnost knihy a ještě více mi přiblížila syrovost a drsnost života Štěpy, která se vymykala soudobé morálce své doby.

06.10.2019 5 z 5

Hledání ztraceného tatínka Hledání ztraceného tatínka Arnošt Goldflam

Pana Goldflama můžu, jeho tvorba pro děti je pro mě vždycky zážitek. Detektivní pátrání po stopách ztraceného tatínka s policejními vymoženostmi moderních technologií praporčíka Staňka a pragmatickou maminkou a Štěpkou jsem si vyloženě užívala.

15.09.2019 5 z 5

Muž a stín Muž a stín Emil Vachek

Poslouchala jsem v rámci vražedného léta a moc mě to bavilo.

19.08.2019 5 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

mnohokrát čtená pubertální kniha a vždy se ráda podívám na filmového Lubomíra Lipského a Mílu Myslíkovu

12.08.2019 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

a zase a opět mě ten příběh dostal i po těch víc než 40 letech, nostalgické vzpomínky...

12.08.2019 5 z 5

Magor dětem Magor dětem Ivan Martin Jirous

Krása, poetika, hravost - paráda

11.08.2019 5 z 5

Vůně mandlí Vůně mandlí Lenka Reinerová

S paní Reinerovou jsem se setkala mnohokrát v různých dokumentech a vždy jsem si jí vážila. Obdivovala jsem její životní odvahu a krásnou češtinu. Tato povídková sbírka mě hodně zasáhla, přečetla jsem ji jedním dechem.

11.08.2019 5 z 5

Tichá srdce 2 - příběhy míst a lidí Tichá srdce 2 - příběhy míst a lidí Alena Ježková

Krásná kniha, kterou jsem si vychutnávala docela dlouho. Zajímavé pohledy na místa naší dávné historie i současnosti a hlavně příběhy úžasných lidí, žijících a tvořících vše pro druhé a větší čest a slávu Boží. Díky.

20.07.2019 5 z 5

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného Jan Hosnedl

Tak jsem si zajela na výstavu o panu Konečném do Zlína, zakoupila knihu a kochala se. Prošla jsem knížky z konce 60. let ve své knihovničce a jen jsem zírala jaké poklady tam mám, Foglarovky a Batličkovky, které "Bimbo" ilustroval. Díky moc za krásné obrázky.

18.07.2019 5 z 5

Tajemství Libosadu Tajemství Libosadu Petr Hudec

Též bych se ráda přenesla o pár století zpět a viděla naši Květnou zahradu v plné kráse při jejím vzniku se všemi prvky architektury i vodními hrátkami. Od dětství jsem o tom snila a pan Hudec mi tento sen trochu přiblížil. Díky.

13.06.2019 5 z 5