Nikdy není pozdě na šťastné dětství

Vzpomínky na Léta Páně 1962 – 1975, jak si to pamatuji já, Beatrice Landovská, narozená v září 1962 v Praze v Dejvicích, v porodnici na Roosweltově ulici. Dětství jsem prožila v nedalekých Vokovicích, se svým otcem Pavlem Landovským, narozeným v září 1936 v Německém Brodě, s matkou Helenou Landovskou (rozenou Albertovou) v září 1941 v Praze, a se svou o rok a půl mladší sestrou Andreou Landovskou, narozenou v dubnu 1964 v Přerově. Vše se odehrálo v Praze, v Pardubicích a v Kytlici jakož i na dalších místech Čech a Moravy, s výjimkou jediné cesty do Bulharska v roce 1970. Bez skrupulí, věcně, ale s humorem popisuje Beatrice Landovská své dětství, strávené v Praze Vokovicích ve společnosti bohémských rodičů, herce Pavla Landovského a scénografky a dramatičky Heleny Landovské. Vedle nezapomenutelných rodinných příběhů nechybějí ani historky, v nichž se objevují známé osobnosti, nejlepší rodinný přítel Pavel Juráček, Václav Havel, Ludvík Vaculík a všichni herci Činoherního klubu 60. a 70. let. Existuje dětství? Existuje jenom to, co si pamatujeme. A až odejde naše paměť, nebude existovat ani to. Staneme-li se dospělými, máme zodpovědnost za své dětství už jenom my....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/425084/nikdy-neni-pozde-na-stastne-detstvi-0KC-425084.jpg 4.215
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Garamond

Kniha Nikdy není pozdě na šťastné dětství

Sidonka3
včera

Vcelku milé počteníčko, které z průměru vytahují slavné osobnosti, o nichž se zde letem světem a trochu hrdě píše. O dosti svérázných rodičích Landovské se mnoho nedozvíme, Betynu vychovávaly především prarodiče. O sestře také nepíše nic moc osobnějšího, jen je zde například stroze uvedeno, že spolu někam jely, vše bez hlubších charakteristik. Autorka chtěla či patrně měla neprozrazovat mnoho a tak se pluje spíše po povrchu (zmiňuje se například o tom, koho ze slavných umělců rodina Landovská navštívila a například co tam holčičky dostaly za dárek). Autobiografická kniha pak nejde a asi ani nemůže jít do hloubky, nicméně věřím, že mnohé čtenáře i tak potěší.

Miriam89

Zprvu trochu kostrbaté vyjadřování, musela jsem se párkrát vrátit, abych pochopila souvětí. Ale zvykla jsem si. Příběh je autentický, kniha má atmosféru a po přečtení mi bylo po ní docela smutno. Nebyla to ztráta času, naopak. Díky.

hanap
01.12.2019

Poslouchala jsem audio v podání paní Slavíkové, skvělé.
Zdánlivě vtipné vzpomínky na dětství vypráví dcera Pavla Landovského.

Jirinamac
30.11.2019

Taky jsem knížku vyslechla v podání pani Slavíkové a celkem se mi líbila. Rodinné zážitky jsou hodně ovlivněný i dobou v které se odehrávají. Myslím, že dominantní byli oba rodiče holčiček, tak asi bylo často ,,veselo,,

Magdalena5
22.11.2019

Opět vyslechnutá kniha, nádhera. Přednes Zuzany Slavíkové mi velmi konvenoval. Čím hůř vidím, tím raději poslouchám. Paní Landovská můj ročník, vzpomínky na vzdělávací proces po příjezdu bratrských armád, mladší školní věk normalizace, puberta po Chartě...

olga8832
12.11.2019

Knížka se mi moc líbila. Je to drsné dětství, když máte tátu Landovského a maminka si s ním v ničem nezadá. Je vidno, že dítě snese daleko víc, než si myslíme :-)

palka452
11.11.2019

Legrace... a zase to jenom potvrzuje moji teorii že šťastné dětství neexistuje a dnešní rodiče si neuvědomují že protože život je drsný tak by si to měli děti uvědomit už v dětství protože potom ten život dost často nezvládnou protože jeho je na něj nikdo nepřipravil

Beatrice Landovská
česká, 1962

Kniha Nikdy není pozdě na šťastné dětství je v