Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Přečteno v souboru Hercule Poirot: Povídky. V zimním semestru jsem se synem probírala Petiškovy Staré řecké báje a pověsti a narazili jsme na Herakla, pročítali jeho úkoly a já otevřela Agathu a srovnávala jednotlivé Heraklovy úkoly a Poirotovy paralely a k tomu poslouchala pana Freje z audioknihy. Když už, tak už.

09.06.2017 5 z 5

Dobrodružství Mořských vlků Dobrodružství Mořských vlků Vojtěch Steklač

osvěžující návrat do dětství, díky

09.06.2017 5 z 5

3x vraždy 3x vraždy Agatha Christie

vynikající, četla jsem poprvé, i když s notorickou znalostí zfilmovaných ... podle abecedy s Davidem Suchetem a znalostí audio černoušků. Moc se mi líbil i příběh ze starého Egypta.
Na pohled mě zaujala obálka s nastavitelnými názvy jednotlivých povídek, jsem hračička a dost dlouho mě bavilo naklánět knihu a vzpomínala jsem na dětství s podobnými efekty pohlednic (no holt stará páka).
Opět jsem se vrátila ke čtení egyptského příběhu a dávám do výzvy

30.05.2017 5 z 5

S větrem o závod S větrem o závod Lauren St John

Zaujala mě scéna před parkurem, kdy si Casey se Stormem jdou zaplavat do sluncem ozářeného jezera.

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Doma mám v souboru Nejlepšího světového čtení. Toto vydání jsem měla z knihovny a film jsem viděla minimálně 10x. Když jde na mě splín, sednu a koukám na film či vezmu zkrácené vydání a čtu. Scény hraní tenisu Maxe se strýcem či Francisem jsem schopná sledovat stále dokola. Úplně se vidím sedět v chládku pokoje za povívající záclonou se sklenkou dobrého vína a vnímat všemi smysly krásu provensálského prostředí kolem sebe.

3x Provence 3x Provence Peter Mayle

3x Provence jsem si musela koupit, protože mi už připadalo trapné po několika návštěvách knihovny opět slyšet, jestli jsem se nespletla. Jednotlivé Provence jsem měla již několikrát opakovaně půjčené. Při pohledu do výkladu knihkupectví před rokem jsem už nemohla odolat a ...

29.05.2017 5 z 5

Sázava - Řeka protkaná železnicí Sázava - Řeka protkaná železnicí Václav Větvička

Při čtení Sázavy již několik roků zpět si vybavuji první vnímání soch Michala Olšiaka na Vysočině, můstek přes potok směřující do Sázavy nedaleko Přibyslavi kousek od mlýna našich přátel a úplně čerstvě sledování cesty Posázavského Pacifiku na internetu. Prostě Sázava s textem pana Větvičky je moje řeka, i když při pohledu z okna svého domova sleduji cvrkot na březích Moravy.

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Přečteno s chutí a radostí

Kůň za dolar Kůň za dolar Lauren St John

S koňskou trilogií jsem začala před dvěma lety - vždy záležitost několika nočních hodin, moc se mi líbila. Schéma stejné, ale vždy dokáže zaujmout. Na další díly jsem si vždy musela počkat po návratu knih od čtenářů. Proto jsem jednotlivé díly četla na přeskáčku, ale vůbec to nevadilo, ráda jsem se začetla.

Dárce Dárce Lois Lowry

proč jsem neměla tuto knihu v únoru, když jsem potřebovala do výzvy 17 sci-fi, dlouze jsem se přehrabovala v pro mě nezáživných titulech a recenzích a ejhle, kolegyně dá na stůl pár přemýšlivých knížek pro druhý stupeň, já doma zalehnu a čtu, neodtrhnu se, dokud s Jonasem a Gabem nedojdu do láskyplného místa.

21.05.2017 5 z 5

Všehokniha Všehokniha Guus Kuijer

Díky za hodně působivou a přemýšlivou knihu, která zůstává dlouho v hlavě.

21.05.2017 5 z 5

Příběhy včelích medvídků Příběhy včelích medvídků Eva Košlerová

Tak konečně se mi podařilo dostat darem letošní knihu a uzavřít čtenářskou výzvu 2017, ale radost mi kalí dnešní zpráva o odchodu pana Kahouna, původního autora včelích medvídků, do pohádkového nebe. Díky za vaše krásné knížky.

Jsme v nebi Jsme v nebi Ludvík Vaculík

Četla jsem v roce 2016 a moc jsem za tuto knížku ráda. Při četbě jsem slyšela nezaměnitelný hlas, který se často ozýval z rádia. Nejen glosy a komentáře, ale i interpretace krásných moravských písní. Díky za to, že jste byl, pane Vaculíku!

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další dávka vyplavených endorfinů

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

další oddych

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dobrá oddechovka

Pidibabka z Brd Pidibabka z Brd Jiří Kahoun

nádherná knížka přečtená za dvě hodiny, doporučuji dětským i rodičovským čtenářům naší knihovny.
Velká ztráta odchodu pana Kahouna do spisovatelského nebe - na políčku v jetelíčku

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Knihu jsem četla již před delší dobou, ale vždy, když si na ni vzpomenu, si říkám, kde jsme to před 40 lety žili a co nám v té marxleninské filozofii vtloukali do hlav a proč nám nedali přečíst nějakého "staršího" Gaardera?

Krajiny domova Krajiny domova Václav Cílek

Kniha se mi moc líbila, myslím, že cílová skupina - čtenáři Albatrosu zasažena naplno. Jsem takové věčné dítě a paní Fučíkovu taky můžu. Ráda jsem se prošla známými i neznámými místy.

Co se děje se světem? Co se děje se světem? Václav Cílek

čtu po kouskách, jinak nelze. Po přečtení návratu k půdě jsme nakoupili plno bylinek, květinek a zeleniny. Počasí nám konečně umožnilo vše vysadit a máme plně obsazený voňavý balkon.