Pidibabka z Brd

Pidibabka z Brd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265336/bmid_pidibabka-z-brd-Jlu-265336.jpg 4 23 9

V malebném městě Berouně stojí dům, který vypadá jako kostka. Je to školka, kam chodí i povídalka Emička. A tahle holčička má babičku a dědu v jeskyňkové chaloupce schované za hustým křovím. Když je Emička s tatínkem navštíví, do chaloupky může vejít jen ona. Babička s dědou jsou totiž trpaslíci!

Pentlička
14.11.2023 4 z 5

Krásné čtení, krásná pohádka. Moc se mi líbilo vyprávění ze školky, vstupy dětí, popis toho mumraje, když se třída vypravuje na procházku, dětská fantazie, která nezná hranic.

Monida
11.07.2023

Kniha mě nezaujala už od začátku, nesedl mi způsob psaní. Ilustrace hezké.

Bustedka
22.12.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem letos s dcerou četla asi už 5x. Příběh Emičky, která každý druhý víkend jezdí se svým tatínkem do brdských lesů za "babi a dědou" - malými trpaslíky. Pak ale snědí omylem obrhrášek a vyrostou.
Dcera ten příběh miluje, v Emičce se hodně vidí. Taky má 2 tatínky, hodně babiček a dědečků, nechce spát po obědě, je upovídaná a má menšího brášku.
Je to vcelku dobře napsané, pěkné popisy, námět taky není špatný. Ale občas tam jsou takové ty rodičovské věty typu "ty jsi ale neposlušná holčička".

radka1397
19.10.2020 5 z 5

Kniha odehrávající se v našem okolí. Je skvělá.

Alíša236
15.09.2018 3 z 5

Čekala jsem více, není to špatné, je to místy vtipné, čte se dobře, ale chybí tomu to něco co dělá dětské knihy nezapomenutelnými do dospělosti. Půjčily jsme v knihovně, dcerka byla spokojená, ale jen jednou a knížku dále nežádá, takže tak.

Taťka Hraboš
29.03.2018 4 z 5

Zvažoval jsem plný počet hvězdiček, ale něco mi v té knížce chybělo - první půlka mě nadchla humorem, zejména v podání malé Emičky, ale nic moc se v ní nedělo. Ve druhé půlce se děj rozjel, konečně se objevil ústřední dějový motiv, ale autorovi jako by při psaní tak trochu došel dech; už to zkrátka nebylo tak zábavné. Na druhé straně - ta druhá polovina byla asi vážnější úmyslně, aby děti pochopily, že i malá zlomyslnost může mít hodně závažné důsledky.

Magdalena5
13.05.2017 5 z 5

nádherná knížka přečtená za dvě hodiny, doporučuji dětským i rodičovským čtenářům naší knihovny.
Velká ztráta odchodu pana Kahouna do spisovatelského nebe - na políčku v jetelíčku

Maaja007
13.01.2017 5 z 5

Krásná knížka o vztazích v rodině, kouzelné přírodě a trpělivých trpaslících - babičce a dědečkovi. Doporučujeme!

lucip
25.01.2016 5 z 5

Koupili jsme 8leté dceři na Vánoce,doporučuji všem,kniha se krásně čte,dcera ani nechtěla jít spát☺