Dobrodružství Mořských vlků

Dobrodružství Mořských vlků https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229349/bmid_dobrodruzstvi-morskych-vlku-AS8-229349.jpg 4 10 4

Mořští vlci a ďábelský doktor QQ -- Mořští vlci ve vesmíru -- Mořští vlci a sedm trpaslíků -- Mořští vlci a poklad trpasličího krále -- Sněhurka a trpaslík Dodo. Oblíbený kreslený seriál Mořských vlků vycházel na pokračování v časopisu Ohníček v letech 1969 až 1974. Jeho autory byli Vojtěch Steklač a Věra Faltová. Všech pět příběhů teď najdou čtenáři v jedné knize – nově barevně zrestaurovaných a se zasvěceným doslovem Pavla Kořínka. Po více než 40 letech se tak dočká svého knižního vydání jeden z našich významných komiksů, který mnohým z nás připomene dětství, ale který též překvapí tím, jak dodnes zůstává vtipný a čtivý.... celý text

ijcro
04.03.2021 5 z 5

Koupil jsem si tu knížku v podstatě z nostalgie, proto abych ji měl, a třeba proto, abych překlenul ta chybějící "prázdninová" čísla v pokračováních nebo abych se vrátil do doby, kdy, coby žáčkovi třetí třídy, se dostaly do ruky první žluté stránky komiksu.

Čtení je to i po letech zábava. Ale jen pro mě, mým dětem se tento styl už ani nelíbí.

Samozřejmě, s pokémony by se to nedalo porovnat před dvaceti lety a se South parkem dneska už vůbec ne. Ale to je možná jen tím, že komiksy v češtině už ani nečtou. Škoda.

Ale já dávám plus :)

Magdalena5
09.06.2017 5 z 5

osvěžující návrat do dětství, díky

Disease
04.04.2016 4 z 5

Scénáře Vojtěcha Steklače jsou zárukou, že si v příbězích najdou i dospělí nějakou tu hlášku nebo narážku.

mot33
02.01.2015 5 z 5

klasika z ohníčku snad bude albatros pokračovat z tímto tématem z starých časopisů

Vojtěch Steklač
česká, 1945 - 2021