Madame R Madame R komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První kniha pro mě nejlepší série všech dob. Harry Potter, chlapec, který přežil, žije u strýce a tety a je utlačovaný a šikanovaný rozmazleným bratrancem a hlavně vůbec netuší co je zač ale to se brzo změní.. Příběh, který mě okouzlil v dětství a doprovázel celým dospíváním. Je v něm uloženo tolik moudra. Nejvíce mě ale dostává, že tato kniha o kouzlech nejen píše ale sama čarovná je! Vždyť naučila celou generaci dětí, včetně mě, číst. Je to nejkouzelnější kouzelná kniha ze všech.

03.02.2015

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Užasna knižní série a opravdu zajímavý závěr.. Trošku mě mrzí, že už je konec protože Emma, Suttom a celá parta Hry lží mi bude chybět ( I když to byly mrchy :D ).

25.05.2015 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná kniha mého dětství.

06.04.2015 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Alespoň jednou za život by si jí měl přečíst každý.. Obdivuji Shakespeara.

06.04.2015 5 z 5

Už nic nebude jako dřív, do nevinné dětské knihy se dostává něco temnějšího. Obávaný vězeň uprchl z vězení a celí kouzelnický svět je na nohou.. Ve třetím pokračování se seznámíme se spoustou nových postav, z nichž, mimo jiné, mě zaujala postava profesora Lupina, který žáky konečně začíná připravovat na boj proti černé magii. Skvělé pokračování knižní série.

04.02.2015 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Hrozně se mi líbilo, jak se autorka Helen Fielding nebojí uvádět Bridget do velmi trapných situací. Chudák Bridget byla postavena do pěkně trapných chvil, kdy jsem se řechtala smíchy a při tom s ní soucítila. Příběh mě bavil, ani chvíli jsem se nenudila. Hrdinka byla tak výstižně a realisticky napsaná, že při čtení knihy jsem měla pocit, že Bridget znám, klidně by to mohla být moje sousedka nebo kolegyně. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček

29.01.2015 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha se četla velmi dobře, až jsem se divila jak rychle jsem jí přečetla. Příběh mě zaujal, ani minutu jsem se nenudila, pořád se tam něco dělo. Bylo zajímavé sledovat jak se Sky sbližuje s Holderem a jak se postupeně odkrývala děsivá pravda.
Už se těším, až si přečtu Ztracenou naději, což je příběh s pohledu Holdera.
Spisovatelka Colleen Hoover má opravdu talent na psaní.
Všem moc doporučuji!!

09.12.2014 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Snažím se myslet pozitivně, ale pak přijde situace, problém nebo starost a kladné myšlenky jsou pryč, naštěstí vím, že se můžu obrátit na tuto skvělou knihu, která mi vlévá do žil novou energii.

02.11.2014 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Poslední díl byl opravdu zajímavý. Tento konec jsem si přála a jsem ráda že to dopadlo takhle a všichni spolu žijí štastně až do konce.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Podle mě naprosto dokonalý příběh. Bavilo mě, že každou kapitolu vypráví někdo jiný, děj byl tímto dosti obohacen, byl to skvělý nápad, který podle mě nemá obdoby. Příběh nemá žádná hluchá místa, všechno souvisí ze vším. Kniha je psaná ve smyšleném světě kde roční období trvají několik let, přesto je hodně reálně zpracovaná. Čáry a nadpřirozeno jdou spíše stranou. Z knihy jsem hodně nadšená a mohu jen doporučit protože když hraješ hru o trůny, buď zemřeš nebo zvítězíš...

17.01.2016 5 z 5

13.10.2015 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Kniha mě naprosto pohltila. Byla to moje první kniha od tohoto autora a moc se líbil jeho styl psaní. S Raven jsem soucitila a tak trochu ji i rozuměla. William byl naprosto okouzlující. Moc se tesim na další pokračování.

05.08.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Bomba! Opravdu skvěle napsaný druhý díl. Možná se mi líbil víc než první. Docela mě šokovalo co se v tomto díle stalo a jak se začínají jednotlivé postavy vyvíjet. Už se samou nedočkavostí třesu na další závěrečný díl.

27.07.2015 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Tato kniha ve mne zanechala jisté stopy, protože i po nějaké době od předčtení na ní nemohu zapomenout. Nechala ve mě i plno předsudků. Je to kniha, která s Vám vryje pod kůži a zůstane tam hodně dlouho. Obdivuji Hannah za to, že v sobě našla sílu a odvahu postavit se vlastní rodině, komunitě a náboženství. Už jen to, že sepsala a vydala knihu, musela stát hodně odvahy. Jsem ráda, že se dokázala pomalu, ale jistě postavit na vlastní nohy a neupadla do depresí. Je to opravdu silný příběh statečné ženy.

09.12.2014 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Knihu jsem přečetla v roce 2006 ( to už je let :D ). Nicméně je to můj nejméně oblíbený díl ale jen protože tam přes 3/4 knížky není on.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Já jsem knihu přečetla už v roce 2005 ( ted po 9 letech je už docela zažloutlá a ošahaná protože jsem jí přečetla už nesčetněkrát ) bylo to před tím než začlo Twilight šílenství ale nedívím se, že začlo :)

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pohádku Kráska a Zvíře, podle které byl tento příběh inspirován, jsem nikdy moc v lásce neměla. Ale trny a růže mě učarovali, opravdu jsem jí četla jedním dechem a byla jsem nadšená. Kniha je čtivá, našla jsem tam vše co mám ráda. Počínající láska se přemění v akci a napětí a já jen nevěřícně zírala jak mi stránky mizí před očima. Kniha mě dostala do jakési extáze, kdy jsem nemohla normálně fungovat a každou volnou chvilku jsem si četla a když jsem nečetla tak jsem nad příběhem pořád přemýšlela. Nejde ani slovy popsat jak jsem z knihy nadšená.

23.07.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Ohodnotila bych toto pokračování klidně deseti hvězdy, protože bylo o dost lepší než první díl, ale i ten si zaslouží dle mých referencí plný počet.
Příběh je promyšlený, všechno souvisí ze vším. Na konci si jen říkáte: Při kotlíku, teď to nesmí skončit.. né teď.. chci číst dál i kdyby měla kniha 1000 stránek.
Ta obálka je dokonalá! I když by mohla být vázaná v pevných deskách.

30.05.2017 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Příběh v této knize se mi líbil, neztrácel tempo z předchozí knihy a všechno do sebe zapadalo. Děj byl romantický a napínavý do poslední stránky. Dlouho se mi nestalo, aby mi kniha nedala spát a já musela pořád číst. Trochu mě zamrzelo, že je kniha na rozdíl od předchozí Temné Raven tenčí ale za to je víc nabytá emocemi. Dávám 5 hvězdiček a vřele doporučuji.

17.08.2016 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Ani nevím proč ale čekala jsem něco na způsob Selekce nebo Divergence, musím však podotknout, že mě kniha příjemně překvapila. Ze začátku mi dělalo potíže zorientovat se v příběhu, nejprve jsem si myslela že se děj odehrává v minulosti až později mi došlo že se jedna o budoucnost ale je to fantasy takže proč ne? :)
Jinak se těším až začnu číst pokračování jsem zvědavá jak to nakonec všechno dopadne.
Vřele doporučuji.

04.07.2016 5 z 5