maca5449 maca5449 komentáře u knih

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Příjemná oddychovka bez zbytečných oplzlostí a vulgarit s přiměřenou dávkou humoru a romantiky.

12.07.2018 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Na to, že je ta kniha jenom převlečené porno prakticky od samého začátku, je na ní něco zvláštního, co mě přinutilo dočíst ji do konce. Kniha, u které přemýšlet rozhodně nemusíte.

22.06.2018 3 z 5

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Na knize je sice uvedeno, že je určena pro čtenáře od 14 let, ale kvůli jednoduchému stylu bych jí spíše viděla v kategorii 12-15. Je to takový VELMI zjednodušený okleštěný Hostitel (Meyerová). Měla jsem problém dokousat se konce, i přesto, že do poloviny se kniha četla docela rychle.

16.05.2018 2 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Mile překvapilo. Přečetla jsem především proto, že se mi líbila obálka druhého dílu (já vím, povrchní). Ale tohle jsem vážně nečekala, kniha má spád, zároveň je z jiného prostředí, než na které jsem zvyklá (Amerika, Anglie). Magické postavy nebyly typickými vlkodlaky a upíry, které najdete v každé druhé fantasy. Vážně super.

24.03.2018 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Je to takový správný mix magie, YA a Dannyho parťáků... totiž... Kaziho parťáků...
Navíc ten design? Bomba.

05.02.2018 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Čekala jsem něco ve stylu na první pohled obyčejného příběhu s šíleným rozzuzlením, které by mě ani ve snu nenapadlo. Možná něco podobného Nocte nebo Chvíle před koncem. Třeba to v té knize je, ale já se to nikdy nedozvím, protože mě Flora neskonale iritovala. V polovině jsem musela knihu s těžkým srdcem zavřít a říct si "a dost". Pořád dokola to samé. Nezáživé dialogy, opakující se fráze, už se v tom plácám přes měsíc, ale dál už nechci.

28.01.2018 1 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Sice to nebylo tak šokující jako předchozí díly, ale rozhodně jde o skvělé zakončení. Vyvrcholení celé revoluce autorka zvládla na výbornou. Měla jsem trochu strach, aby nedošlo k tomu, že tři čtvrtiny budou jen plky a na posledních třech stranách dojde k rozhodující bitvě, kterou samozřejmě správňáci vyhrají bez vedlejších ztrát. To čekání 5 let od vydání Cinder se vyplatilo.

20.08.2017 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Grace má šmrnc a já se docela i bavila. Každopádně jsem celou dobu čekala, kdy se mezi hlavními hrdiny něco podělá. :D Tento díl se mi zdál spíše jako vábnička na další, taková předehra k tomu zajímavějšímu. Tak uvidíme!

Oddychovka na léto k bazénu. Pokud se teda nebudete cítit trapně, že čtete takovou kravinu mezi lidma. :D

19.07.2016 3 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Další díl si přečtu, ale nijak zvlášť se do toho nepohrnu.

Asi v polovině knihy mě (tisíckrát zopakované) slovo "Nervíky" začalo neskutečně vytáčet. Nemluvě o hlavní hrdince, která mě vytáčela vlastně hned od začátku. Nějak nedokážu sympatizovat s holkou, která pořádně nic neumí, dělá chyby, bere drogy, neví, kterej chlap se jí vlastně líbí a nemá smysl pro humor.

19.02.2016 2 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Vážně by mě zajímalo, jak dlouho mě bude Xcor ještě štvát... Vždycky když čtu knihy z této série, tak nemůžu v noci spát, protože je tam roztříštěno tolik příběhů, že mi to v noci dělá v hlavě bordel a chci vědět jak to dopadne (i když to tak nějak vím).

SPOILER
Celou dobu jsem autorce nevěřila, že ta smrt je doopravdická. Pořád jsem si říkala, že ji nějak oživí, zachrání, přivede zpět. A ono nic o_O fakt šok.

04.11.2015 4 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Velmi milé překvapení. Četla jsem především kvůli zvědavosti, zda se autorka drží toho "divného" stylu vyprávění jako v sérii Lovkyně snů. Nedržela. Naštěstí. Jasně hororová linka byla přitažená za vlasy, ale jinak moc hezký příběh.

22.09.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Podle ohlasů na knihu jsem očekávala nějaký zásadní zvrat, který překope celý můj pohled na tuto sérii a na vše, co Thomas prožil. A nic. Už jsem asi z toho žánru přečetla příliš, a proto je zřejmě těžké mě vyšokovat. Posledních 20 stran mě bavilo nejvíce, ale zdá se mi, jakoby si autor nechal ještě prostor pro další příběhy z tohoto světa. Kniha se dobře čte, ale více ji asi ocení mladší čtenáři, pro mě je to lepší průměr.

16.08.2015 3 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Tak já se těšila na trilogii a teď zas čekat na další díly. :-\ Doufám, že s dalšími díly nebude klesat kvalita. Tento díl mě překvapil ale i zklamal.

09.08.2015 3 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

PANE BOŽE! Ta poslední kapitola byla tak kýčovitá, přeslazená, nechutně cukrkandlová a hlavně uplně zbytečná! Úplně mi zkazila dojem z celé knihy. Autorka umí čtivě podat příběh a i když je mi naprosto jasné, jak to celé dopadne, stejně si chci knihu přečíst. Jen mi ty erotické scény přišly všechny stejné, bohatě by stačila jedna nebo jedna a půl, tu poslední si mohla vážně odpustit.

09.06.2015 4 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Příjemné překvapení. Díky Beth jsem měla pocit, že je kniha vlastně docela vtipná. Nicméně celkový pocit z knihy, který zůstal po přečtení je smutek, lítost, pochmurnost a rozhodně budu o knize ještě chvíli přemýšlet.
Tahle fantasy byla prostě zvláštní, ale líbilo se mi to. Je to neotřelý nápad a ve své podstatě velmi čtivý.

28.03.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Labyrint se mi zdál více jako kniha pro dospělé než pro mládež, ale u Spáleniště jsem měla pocit, jakoby se kniha chtěla přiblížit co nejvíce dětským a dospívajícím čtenářům. Zřejmě za to může ten neuvěřitelně jednoduchý styl, kterým je kniha napsaná. Ne, že by mě první část knihy nebavila, ale nebyla tak záživná, jako druhá polovina. Navíc to nemělo takový šmrnc, glanc ani šťávu jako Labyrint, přesto se to dobře četlo a příběh podněcoval mou zvědavost aneb "jak to sakra dopadne?!"...

Pro příště bych do příběhu dala trochu míň Thomase a trochu víc Minha, Newta, Pánvičky a vůbec všeobecně všech vedlejších postav...

20.03.2015 3 z 5

Prokletí krve Prokletí krve Gwen Hayes

První díl se mi líbil více, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Ale konec to vcelku vykompenzoval.

11.03.2015 3 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Moc pěkné zakončení série. Příběh sám o sobě se mi líbil, jen by mě zajímalo, kterej nýmand dělal korekturu. To se bohužel netýká jenom tohoto dílu, ale celé série. Vážně. Proč dát 80 stran druhého dílu do třetího? Jaký to má smysl? Navíc v půlce třetí knihy přejmenovat česky pojmenovanou postavu Medvěd na Bear? Pak ty neuvěřitelné překlepy, občas anglický název, ahgrrr. To tady může knížku vydávat uplně každý nevzdělaný kopyto?!

28.02.2015 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

První díl mi nedal spát a musela jsem se hned pustit do druhého. Hmm. Přišlo mi, že se tady vlastně nestalo vůbec nic zásadního. Budu ho brát jen jako předehru k třetímu dílu. :)

26.02.2015 3 z 5

Polibek hříchu Polibek hříchu Keri Arthur

Nepřestává mě fascinovat autorčin pohled na vlkodlaky. Quinn mi začíná až nebezpečně připomínat Richarda ze série o Anitě Black. Vážně jsem zvědavá, kdo stojí v pozadí a kuje pikle. Celkově hodnotím jako průměr.

21.02.2015 3 z 5