maca5449 maca5449 komentáře u knih

Smrtící touha Smrtící touha Keri Arthur

Nemůžu dát 5 hvězd, protože prostě nesnáším Quinna. Co to s ním vůbec v tomhle díle bylo?! To jako prodělal transplantaci osobnosti, nebo co?!

05.01.2020 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Tomuhle autorovi zkrátka něco chybí. Podle mě jednoduše neumí budovat napětí. Prostřední část příběhu je jen jakási výplň, aby mohlo být ke konci předvedeno pseudo-drama a autor nám ukázal, že příběh má nějaké grády. Nemá. Rozhodně je to ale lepší, než jeho první kniha, jenže pořád je to prostě nezáživné.

11.08.2019 3 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Jakože... cože?!

Nevím, zda mám knížce dát jednu nebo pět hvězd. Co to kruci bylo?!

09.04.2019 3 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Kdo je sakra Penny Reid a jak to, že se o ní dozvídám až teď?! Ta ženská je génius!

Knížka je naprosto unikátní a plná svěžího humoru. Janie je síleně prdlá a divná tím nejrozkošnějším způsobem!

Doma mi museli páčit knížku z rukou, protože jsem přece dospělá a musím se každý den zapojovat do ekonomického procesu, ale koho by zajímalo, že se ráno vstává do práce, když drží v ruce takový skvost?!?!

I přes několik chyb v textu, je to pro mě zatím jedna z nejlepších knih v tomto roce, i když je jasné, kam příběh směřuje, stejně jsem si užívala každý řádek. Pochichotávala jsem se a občas i chrochtala smíchy.

Chci víc stran!

08.03.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Na zažehnání nudy během odpoledne to není špatné.

Uf, ale ty chyby... měla jsem chuť dojít si pro červenou propisku a chovat se jak učitelka nad diktátem žáka třetí třídy.

18.02.2019 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Pořád mě to nepřestalo bavit. SJM píše pro mě poutavě a pokaždé mě dokáže šokovat. Vážně obdivuji, jak někdo dokáže ve své hlavě vymyslet něco tak složitého a propleteného.

Ano, někdo může namítnou, že je každý díl v podstatě jako přes šablonu a čím víc dílů přibývá, tím více jsou orientované na vztahy a happyendy. Mně to třeba vůbec nevadí, naopak přesně proto se mi to líbí.

Mám ráda, když máte nejprve 4 hlavní postavy a postupně jich přibývá, všechny jsou úžasně vykreslené, mají vlastní charakter a chyby a pokud najdou svůj dokonalý protějšek, má romantická duše jásá.

Jednu věc musím ale SJM vytknout. Pokaždé si u jejích knih okoušu všechny nehty. Neskutečně věci natahuje a já chci vždycky rychle rozzuzlení! Užívám si, když se postavám rozsvítí a dojde jim, jak všechno fikaně vymyslela a jak do sebe všechno zapadá. Postavy prožijí chvíli prozření, div jim ta velká odhalení nezpůsobí infarkt a já si spokojeně mnu ruce, jak jim to SJM zas natřela!

16.12.2018 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Tak tenhle kousek mě vážně pobavil. Začátek se mi ale zdál trochu přepísknutý, jakoby se autor snažil narvat co nejvíc vtipných hlášek na jednu stranu, působí to na mě přeplácaně a nestihnu si ten vtip vychutnat, protože na mě autor chrlí další a další a další A DALŠÍÍÍÍÍ!

P.S. strašně mě rozčiluje spojení slov genius loci... OK, použít to 3x v knize... ale na každé straně tisíckrát?!?!?! huf...

27.05.2016 3 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Blues prasečí krve mě rozsekal natolik, že jsem uvažovala, že tu knihu prostě někde zahodím a nezvládnu dočíst. Neskutečná chujovina.
Nějak mi to celé nesedlo (snad až na povídku Azrael a Jack, u které jsem se spíš pobavila než zhrozila děsem) a začínám si myslet, že celý tento žánr zkrátka není nic pro mě.

09.06.2015 2 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Ze začátku mě kniha obrovsky nadchla... jenže jak se změnil pohled vypravěče najednou začal příběh upadat. Líbily se mi části s Cassie.

Kniha má pár míst, která by jistě zvládla trochu vylepšit. Nejvíc mě štvalo to věčný skoro-vysvětlení čtyř vln, který přišlo skoro až v půlce knihy a ještě tak napůl. Pořád jsem se v duchu pozastavovala nad tím, co se teda vlastně stalo v které vlně.

A navíc jsem si myslela, že je tahle knížka samostatná a teď zas čekat na další díl. :-\
Přesto knihu hodnotím kladně. Z tohoto žánru je jedna z lepších.

28.04.2015 4 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Tak dlouho čekám na další díl a pak z toho vyleze takový ... nic! A teď čekat dalších tisíc let na další díl, abych zapomněla o čem to bylo. Vážně zklamání. Každopádně dávám sérii další šanci, protože M.Cabot je má oblíbená autorka. Nicméně sérii Mediátor asi už nepřekoná.

Kniha má hluchá místa. Má ovšem i slepá místa, němá místa, chromá místa...

22.04.2015 2 z 5

Pád Pád Maya Banks

Hmmm. Vždy po 10 stranách jsem měla chuť knihu odložit, ale pak jsem si řekla, že jí dám ještě šanci a takhle to bylo až do konce. Chvílema jsem se vážně styděla za to, že čtu takovou kravinu, ale z nějakého nepochopiteného důvodu jsem knihu dočetla a docela by mě zajmalo pokračování.

21.03.2015 2 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Dechberoucí. Vyvolávala ve mně velmi silné pocity, většinou lítost, smutek, depresi, hněv a hnus. Díky bohu, že má naše země totalitu za sebou. Můžeme na politickou situaci lkát jak chceme, ale dříve lépe rozhodně nebylo.

Poslední kapitola mi nejprve zkazila celý dojem z knihy a měla jsem chuť ji prostě nedočíst. ALE! Když jsem dočetla poslední slova, pochopila jsem, že i ta divná poslední kapitola měla smysl a bylo mi opět dobreku.

Většinou se u knih moc nerozvášním, ale u téhle jsem jednou slzy prostě zadržet nedokázala. Úžasné příběhy a čtivý styl, jen mi trochu chyběla nějaká ta pomsta, odplata či snad spravedlnost pro Jánského.

02.12.2014 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zbožňuju divadelní hry od Čapka! Tato patří mezi nejlepší.

06.11.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Skvělá kniha!

Ale trochu mi připadá, že autorka umí psát jen milostné trojúhelníky.

06.11.2014 5 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

Na můj vkus toho bylo příliš... Moc přeslazené, moc ukřivděné, moc uvzdychané...

U této autorky se mi opakuje jeden takový nešvar, v jejích knihách si vždy přečtu první erotickou scénu a ty následující přeskakuju, nebo jenom prolítávám s protáčením očí. Protože... eh... mno nic.

Mám ráda vyprávění. Znáte to, to co nás učili naše češtinářky: úvod, zápletka, vyvrcholení, rozzuzlení, závěr... Tady se snad skákalo z jednoho rozzuzlení do druhého, pak tu bylo pár vyvrcholení (mrk mrk), a konec. Pche. Jako jasně, já vím, co od tý knížky mám zhruba čekat, když zvážím žánr a obálku. Ale tohle se vleklo, nic se nedělo, když se něco začalo dít, tak najednou bylo po všem aniž by se napětí nějak vystupňovalo. Chjo.

Chudáček Mave, nikdo ho nemá rád. Teda jen do chvíle, kdy ho najednou mají rádi všichni.
Chudáček Mave, je to děsný rebel a šílenec. Teda jen do chvíle, než se podíváte z blízka a zjistíte, že to je vlastně miláček a takový tichý melancholik. TAK JISTĚ!

Okořeňte to nějakým tím malým drámem, jako je další nápadník pro jeho vyvolenou nebo by se mohlo něco přihodit špuntovi, kterého vyvolená střeží, přidejte pár alkoholiků a máte to. Tahle série není zrovna moje srdcovka (kdybyste to nepochopili z komentáře), ale odpad to taky není.

Nůďo.
(Nebo už jsem prostě jen moc rozmlsaná z jiných knih.)

06.10.2019 3 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Miluju knížky z CooBoo, až na pár vyjímek se po nich v knihkupectví sápu hned po jejich vydání. ALE...

Tohle byla nuda. Nudná nuda. Obálka mě naprosto nadchla, ale to uvnitř... To bylo utrpení. Nedočetla jsem. Snažila jsem se, vážně hodně, ale nemám čas trápit se s takovým podprůměrným čtivem, když na mě čeká hromada mnohem lepších knih.

Hrůza.

04.05.2019 1 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Nedočetla jsem.

Plácala jsem se v tom strašně dlouho. Nepopírám, že mě ze začátku kniha bavila, ale já prostě nemám ráda deníkové záznamy. V polovině mě ten humor a styl psaní omrzely a zevšedněly. Měla jsem pocit, že se příběh nikam neposunuje a na vtipné postřehy mi stačí otevřít sociální sítě, nepořebuji k tomu 250 stran v knižní podobě.

Kniha si určitě najde svoje čtenáře, ale já to vzdávám. Bohužel mi chyběla gradace, nepopiratelně má vtipná místa, ale tenhle styl není úplně můj šálek...

04.05.2019 2 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

O téhle knize můžu říci jen jediné, je to průměr. Průměr všech průměrů.

Není to žádná slátanina, ale na zadek si z toho nesednete. Pro mě asi nejzajímavější část je konec (prakticky poslední 3 strany). Jsem ráda, že je příběh psán jako samostatná kniha a já nebudu muset číst další díl.

Úplně mi navíc nesedí "ztráta" otce. To je teď nějaký nový typický znak pro YA? (Tisíc kousků tebe, Milionkrát June,...)

09.03.2019 2 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Obyčejný průměr. Četla se rychle, ale fráze se neskutečně opakovaly a pořád se omýlalo asi pět vět dokola. Žádný zázrak jsem od toho nečekala. Romantika na páteční večer. Jsem teď rozmlsaná z jiných knih z Baronetu, které mi přišly prostě mnohem lepší.

17.02.2019 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

U této série mám neustále pocit, že mi něco uniká... Jako bych snad neuměla číst mezi řádky, nebo vynechávala odstavce...

08.07.2018 4 z 5