maca5449 maca5449 komentáře u knih

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Neměla jsem sílu tuto knihu dočíst. Pořád jsem čekala, kdy už se autor přestane zabývat popisem okolí a začne taky nějaká akce. Nedočkala jsem se. Přečetla jsem poslední 3 strany, abych věděla jak to tedy dopadne a s pocitem zklamání tuto knihu odložila. Námět knihy dobrý, zpracování děsné.

06.11.2014 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Vic James

Za mě super. Těším se na další díl.

17.02.2019 4 z 5

Linda Linda Zuzana Ryšavá

Pro mě zklamání... Ve vyprávění se nejde moc do hloubky, je to na můj vkus až příliš rozvleklé, chyběla mi gradace při budování vztahu hlavních postav. Neslané nemastné. Žádný velký zvrat.

Věřím, že čtenářkám 13-15 let se bude kniha líbit a rozhodně jim knihu doporučuji. Na mě je to už moc. Nebo spíše málo. Čekala jsem od toho víc. Humor, svěžest, naivitu a lehkost první lásky. Mno. Tak třeba jindy.

Btw všimli jste si fenoménu, že u autorů z ciziny je zvykem mít v příběhu vždy alespoň jednoho typického gaye, černocha a Asiata? Musela jsem se pousmát, jak se nám to začíná projevovat i v domácí literatuře. Autorka samozřejmě není jediná ani první, kdo je použil v českém prostředí, ale tady to bylo jak přes šablonu.

11.02.2019 2 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Slabý průměr.

08.02.2019 3 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Rozjezd byl naprosto senzační.

V polovině knihy jsem si celou hloubkou svého srdce přála, aby se všichni navzájem pozabíjeli a já měla už pokoj od tohohle knižního utrpení. Milostný trojúhelník, neopětovaná láska kam se podíváš, politika, drby, pletichaření, harémy, potomek tady, potomek támhle... brrr

"pro děti a mládež" četli jsme tu samou knihu? To napichování na kůl skrz konečník, krev stříkající na stěny?

Hodnotím kladně, protože než se Lada zabouchla, byla úžasně nezkrotná. Navíc je to první díl série a já jsem zvědavá, co bude dál.

16.12.2018 4 z 5

Fandom Fandom Anna Day

Strašně moc mě nudila.
Slibovala jsem si od toho asi příliš, nedočetla jsem.

Věřím, že někoho mohla nadchnout, ale již jsem z tohoto žánru přečetla více knih a v porovnání s nimi to byla jedna velká nuda, ve které jsem se týden plácala, než jsem své počínání vzdala.

18.08.2018 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Díky vsuvkám autorek jsem si mnohdy připadala jako při sledování seriálu HIMYM.

05.02.2018 3 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Po všech těch peripetiích jsem očekávála trochu jiný konec. Více propracovaný.

29.11.2017 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

HA! Já jsem to věděla! Super...

25.11.2017 4 z 5

Láska přemůže i smrt Láska přemůže i smrt Meg Cabot

No co to sakra... ?!
A to ta série začala tak dobře!

*spoiler* ?
To snad Meg ani nemohla myslet vážně! Rádoby epická bitva dobra se zlem, kdy dobro prohrává a NAJEDNOU! Naprosto nečekaně! Kladný hrdina, který celou situaci obrátí ve prospěch správňáků! OOO ano! Jásejme! Volejme sláva! Takový nenadálý zvrat! A ještě přihodí pár jakože vtipných hlášek! Och...

Kde jsou ty doby Mediátora. Jasně... polehčující okolnost "pro děti a mládež," ale snad ani děti nemůžou být tak naivní, aby tohle Meg sežraly...

Bleh...

19.07.2016 2 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Vlastně tady je stejný scénář jako leckde jinde: normální holka napadená upírem, přeměněná v upírku, najde zalíbení v upírovi (který nepatří mezi ledajaké obyčejné upíry, ale je to přímo pan mistr - nebudeme přece troškařit). Samozřejmě jí bude život, vlastně teď už neživot, házet klacky pod nohy. Ale jistěže hlavní hrdinka všechno zvládne s humorem, i když neustále lítá z průšvihu do průšvihu díky své neomalenosti.

Autorka na to šla dost od lesa. Celou dobu se něco děje a bum, najednou je konec. Proč něco zbytečně okecávat, když to jde říct několika slovy a bez omáčky. Autorka ani hlavní hrdinka se s tím moc nebabraly, a to možná činí knihu odlišnou od těch ostatních.

Nic nového, ale přesto zajímavé.

19.02.2016 4 z 5

Pomsta Pomsta Nancy Lindsay Jones Holder

Nedočetla jsem. Měla jsem pocit, že čtu už druhý díl. Celá ta pro mě zábavná část - jak se dali dohromady, kdo je čí otec a čím se provinil - je v podstatě shrnuta třemi větami hned na začátku. Asi se spíš podívám na seriál.

04.11.2015

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Dějová linka s Katiným otcem mi chvílema připomínala seriál Odložené případy. I přesto, že jsem konec většiny dějových linií předem odhladla, jsem si knihu vychutnala. Autor mě několikrát i překvapil, ale bohužel nešokoval.

Rychle se čte a po pár kapitolách jsem se přistihla, že se mi kniha nechce odložit, dokud nepřečtu další kapitolu.

22.09.2015 4 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

WOW! Ta obálka je super! Příběh je super! Postavy mi neskutečně přirosly k srdci (i když jsem se zorientovala asi až v polovině knihy, kdo je vlastně kdo a jaké má schopnosti).

Co knize neskutečně ubírá na kvalitě jsou hrubky. Fuj! Sice jich nebylo tolik, ale byly tak do očí bijící až to chvílema vážně bolelo...

16.05.2015 4 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

Je trochu škoda, že byl prostředek děsně rozvleklý a konec hodně rychle utnutý... Navíc by mě zajímalo, co se stalo s vedlejšími postavami... Těším se na další díl.

14.04.2015 3 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Nějak mi nesedělo to věčné "byla jsem barbína, ale už nejsem" bylo to takové kostrbaté a vnucené. Navíc to věčné předestírání kapitol! Humpf!
Na zkrácení dlouhé chvíle určitě pěkná kniha. Nicméně bych dodala, že v této kategorie je mnohem více lepších sérií. Další díl si každopádně přečtu a oceňuji, že není v této knize přeupírováno.

03.04.2015 3 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Zajímalo by mě, kolik plánují vydat dílů, tohle téma se mi jeví dost nevyčerpatelně obzvlášť po druhém díle. Chvílema mi připadalo zvláštní, když dvě z hlavních postav spolu nezažijí nic intimnějšího, co by je mohlo alespoň trochu sblížit a najednou si vykládají "miluji tě." Každopádně se děj vyvíjí vskutku zajímavým směrem. Jen mám dojem, že než vyjde další díl, tak zapomenu, o čem to vlastně bylo.

04.03.2015 3 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Přišlo mi to trochu nudnější než ostatní novely a tak nějak o ničem. Děj mi začal připadat zajímavý až za první polovinou knížečky a v nejlepším v podstatě skončil. Mimochodem pěkné ilustrace.

03.03.2015 3 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Prvních 20 stran jsem měla dojem, že to bude pěkná chujovina, která mi možná nebude ani stát za dočtení. Byl to omyl. Kniha se pěkně rozjela.Těším se na další díly. :)

22.02.2015 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Páni! Tohle bylo překvapivě dobré, vážně milé překvapení. Sice by se tomu dalo pár věcí vytknout, ale nakonec byla kniha vcelku ucházející. Problém by mi asi dělalo zařazení "pro děti a mládež" a to hlavně kvůli občasnému zvolání "do pr*ele" atd. Taky jsem občas nechápala dějové přeskoky po odstavcích, bez vysvětlení jsme najednou uplně někde jinde a pak jsem v tom měla guláš. Ale! Když se na knihu podívám jako na celek tak z ní mám pozitivní dojem.

P.S. podobu s Eragonem vidím maximálně v tom, že se Elena kamarádí s vylíhnutým drakem, vážně mě udivují tvrzení "je to jako Hrabal! je to jako Eragon! je to jako Tolkien!" jenom proto, že má dílo jeden jediný společný prvek... eh...

04.02.2015 4 z 5