Máca216 Máca216 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná, i když smutná kniha. Zajímavě propletené osudy hrdinů. Přečetla jsem jí jedním dechem.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha. Drsná. Ale jedna z nejlepších v tomto roce, co jsem četla.

25.07.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, který vykresluje hrozný osud Zuzany. Zpočátku prožívá krásné dětství v blahobytu, zamiluje se, pak příjde válka a vše se mění. Zrada kamaráda ji dostane do koncentračního tábora, kde podstupuje příšerné věci a jen zázrakem přežije. Čtenář s napětím doufá, že po návratu domů přijdou lepší časy, avšak ty nepřichází.
Příběh trochu připomíná Hanu od A. Mornštajnové. Je psán čtivě, autor používá krátké věty, což mi vůbec nevadilo. Kniha má spád a nutila mě číst dál a dál. Byla výborná.

19.02.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc hezké, hlavní hrdinka rozplétá tajemství, které se týká jeji rodiny.

04.03.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Šílené, depresivní. Bylo mi té dívky nesmírně líto, prožívala jsem s ní tu beznaděj, že ji nejbližší "babi" a matka nepomohly, i když dobře věděly, co se děje. Je otřesné,že se tohle odehrává i doopravdy, za zavřenými dveřmi a že někdo dokáže páchat takové zlo na nevinných malých dětech. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, bylo to napínavé.

23.08.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, ke které se ráda a často vracím. Teď ji pročítám znovu se synem.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná kniha, zajímavé téma, četla se skoro sama. Líbil se mi styl, jakým byla napsána (prokládána zápisy z archivů, léčebny).

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak to byla síla, šílené, co se dělo a co dokáže člověk způsobit jiným lidem. Nebylo to snadné čtení, i slzy ukáply.

21.02.2024 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Je zajímavé, že se o takové tragédii nemluví. Kniha je silná, střídají se v ní 4 hlavní postavy, které osud svedl dohromady a je na ní krásné, že i v takové hrůze tito lidé drží spolu. Byla to druhá kniha od spisovatelky, kterou jsem přečetla a určitě ne poslední.

19.08.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knihu jsem si plánovala přečíst už delší dobu, protože má výborné hodnocení a také proto, že jsem v minulosti četla od Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně, které mě ohromily. Zpočátku se mi kniha četla opravdu dobře, líbil se mi námět, historické souvislosti mě zaujaly. To však vydrželo asi do 360 stránky, pak se mi to zdálo hodně zdlouhavé a knihu jsem odložila. Mezitím jsem přečetla 2 jiné knihy, ale nedalo mi to a později jsem se k Bílé Vodě zase vrátila. Konec byl zajímavý a mělo to spád, který mi v prostřední části příběhu chyběl. Hodnotím 3 hvězdičkami.

24.01.2023 3 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Kniha je výborná, ostatně jako všechny jiné od Lenky Chalupové. Nezapomenu na význam toho, co znamená páté jablko! Skvělý závěr.

06.07.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

No tak tohle byla síla. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne, nešlo se od ní odtrhnout. Za mě zatím nejlepší od Dvořákové.

25.01.2023 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Miluju ten humor! Budu si ji muset zase po dlouhé době přečíst.

04.01.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Výborná knížka, skvěle se čte, tak jako ostatní díla od H. M. Körnerové. Putovala z mojí knihovny k mamince i k babičce a u obou měla také úspěch.

01.01.2023 5 z 5

Nádherná kniha, zasáhlo mě silné téma, poutavé, dobře se čte. Za mě nejlepší kniha roku 2022.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutný příběh o nefunkční rodině, kde Bára nenachází ani trošku lásky. Nejvíc mě šokovala její matka!

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Výborná klasika.

27.02.2023 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Krásná, milovala jsem ji já jako dítě a teď ji milují i moje děti. Známe ji všichni zpaměti.

27.02.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kniha mě strašně bavila, přečetla jsem jí během jednoho dne, musela jsem vědět jak to dopadne.

20.06.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborná kniha, velmi dobře se mi četla. Děj nabíral obrátky, nikde žádná omáčka:-) Hlavní hrdina byl dobře vykreslen.

25.03.2023 5 z 5