Máca216 Máca216 komentáře u knih

Nenažraná koza Nenažraná koza Petr Horáček

Milujeme s dětmi knížky, které jsou přečtené na jeden "zátah". Tahle byla vtipná a ilustrace jsou přímo dokonalé.

10.04.2024 5 z 5

Pohádky pro sedmispáče Pohádky pro sedmispáče Erwin Moser

Krátké a vtipné pohádky, ideální k odpočinku.

10.04.2024 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Moc hezké čtení, nic náročného, pohodové, krátké, příjemné.

17.03.2024 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak to byla síla, šílené, co se dělo a co dokáže člověk způsobit jiným lidem. Nebylo to snadné čtení, i slzy ukáply.

21.02.2024 5 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Musím říct, že e jsem se pobavila,autorka má dobrý smysl pro humor.

21.02.2024 3 z 5

Kam chodí kosmonauti na záchod? Kam chodí kosmonauti na záchod? Petra Maria Schmitt

Nám se to s dětmi líbilo. Něco nového jsem se dozvěděla i já, jsou to spíše příběhy než pohádky, jsou tak akorát dlouhé na čtení před spaním. Za nás tedy spokojenost.

17.02.2024 5 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

První kniha od autorky, kterou jsem četla. Povídky moc nevyhledávám, ale musím říct, že až na dva nebo tři poslední příběhy se mi kniha četla dobře.

17.02.2024 4 z 5

Ježeček Jája Ježeček Jája Lily Small

Hezký příběh, čtu čtyřleté dcerce a moc se jí líbí.

08.02.2024 3 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Silné čtení. Je to moje druhá přečtená kniha od autorky a opět se mi moc líbila.

02.02.2024 5 z 5

Skryté bouře Skryté bouře Tami Fischer

Pěkné, oddechové čtení.

26.01.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Já se přiznám, že mě to moc nebavilo. Od autorky jsem zvyklá na zajímavější čtení. Nejlepší byly poslední dvě kapitoly. A knihu jsem "louskala" asi 14 dní, než se mi jí povedlo dočíst do konce.

12.09.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Šílené, depresivní. Bylo mi té dívky nesmírně líto, prožívala jsem s ní tu beznaděj, že ji nejbližší "babi" a matka nepomohly, i když dobře věděly, co se děje. Je otřesné,že se tohle odehrává i doopravdy, za zavřenými dveřmi a že někdo dokáže páchat takové zlo na nevinných malých dětech. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, bylo to napínavé.

23.08.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Nečekala jsem, že to bude soubor povídek, které se dějem neprolínají. Spojuje je společné téma, které pro někoho může být hodně depresivní. Od autorky jsem četla více knih a vím, že si vybírá silná témata, která mě osobně zajímají. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a některé příběhy se mi vryly hluboko pod kůži.

21.08.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Je zajímavé, že se o takové tragédii nemluví. Kniha je silná, střídají se v ní 4 hlavní postavy, které osud svedl dohromady a je na ní krásné, že i v takové hrůze tito lidé drží spolu. Byla to druhá kniha od spisovatelky, kterou jsem přečetla a určitě ne poslední.

19.08.2023 5 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Hezký historický román z Mexika. Popisuje strasti i radosti rodiny, která se stará o chlapce se zvláštním zjevem a schopnostmi. V knize je láska, přátelství, ale také nenávist a zloba. Děj hezky plyne, přesto že má kniha přes 520 stran.

17.08.2023 4 z 5

Její královská Výsost Její královská Výsost Danielle Steel

Danielle Steel moc nevyhledávám. Po knize jsem sáhla z toho důvodu, že jsem nic jiného ke čtení zrovna neměla. Nakonec mě ale příjemně překvapila. Některé pasáže se sice opakovaly a byly takové o ničem, ale celkový dojem je pozitivní a příjemný.

02.08.2023 3 z 5

Nejlepší pohádky

02.08.2023 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Milé citáty od úžasného spisovatele. Dostala jsem darem k svatbě a ráda v ní listuju.

25.07.2023 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha. Drsná. Ale jedna z nejlepších v tomto roce, co jsem četla.

25.07.2023 5 z 5

Zuzka v šatech svátečních Zuzka v šatech svátečních Michaela Kalivodová

Děj nic moc, kniha mě nezaujala a hlavní hrdinka mi byla protivná.

25.07.2023 2 z 5