M.B. M.B. komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Wau! Takhle moc mě nechytla kniha pěkně dlouhou dobu. Série má co se kvalit týče vzestupnou tendenci - první díl byl fajn, ale tenhle mě posadil ma zadek :-). Ani mi nepřijde, že by měla být kniha zařazena do YA žánru, spíš bych ji označila jako rovnocennou fantasy knihu. Je napínavá, temná a propracovaná do detailu. Je fajn, že v tomto díle šel románek stranou a soustředí se na Celeaninu minulost a psychiku. Budu netrpělivě vyhlížet další díl!

25.08.2016 5 z 5

Hezký návrat do světa HP. Přesto mi tam vadily jisté nedotaženosti a chyběla mi i preciznost psaní JKR. Už jenom kvůli Snapovi a z nostalgie dávám čtyři :-) Harry Potter. Always.

19.03.2017 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Také jsem od knihy čekala asi víc. Přišlo mi to celkem nudné :) ale zas tak špatné to nebylo no... 3,5 hvězdičky

08.06.2020 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tuhle knihu miluju, i když už mi je téměř třicet :) Je to pro mě stejná srdcovka jako Harry Potter. Je pravda, že první díl je "nejdětštější" ze všech (ale to samé by se dalo říct o HP), ale postupně se hlavní postavy vyvíjí, pokud beru všechny čtyři díly. Nevím co na téhle knize je, ale s žádnými jinými postavami se mi nepodařilo tak sžít a láska mezi Ashem a Meghan je pro mě jedna z nejkrásnějších. Kdo by nechtěl doma prince Ashe? Já tedy ano :D
Pokud stojíte o vydání dalších dílů prosím o podpis a šíření petice za vydání dalších dílů v ČR:

21.11.2014 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Bohužel to nemělo šťávu a vtip prvních dvou dílů. Často jsem nechápala chování některých, i vedlejších, postav. Připadalo mi to jako pokusy o vtip za každou cenu. Z kouzla a osobnosti Bridget zbyly jen střípky... Škoda :(

16.10.2019 3 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Jedním slovem nádhera. Miluju tuhle andělskou sérii. Konečně byl odhalen důvod výjimečnosti Ellie a děj se posunul zase o něco dále. Popravdě jsem tento posun nečekala a tleskám autorce. Chytře vymyšleno. Potřebuju nutně další díl :)

28.06.2019 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Váhám nad hodnocením...nebýt epilogu, dala bych pět hvězd. Přidávám se k těm, kteří budou předstírat neexistenci epilogu. Jinak tleskám autorce. Kniha mě úplně emocionálně rozložila :)

SPOILER:
Myslím, že linka s Jemem nebyla šťastně vedená, jeho konec měl být definitivní.

17.04.2017 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Knížka byla velmi napínavá, těžko se od ní odtrhávalo (ale musela jsem :-)). Jde o jiný styl než jsem u J.Lynn zvyklá, trošku mi to připomínalo Zmizelé dívky a Chvíle před koncem. Mrzí mě ten nerozpracovaný, zrychlený konec, popravdě mi to pokazilo celé čtení. Chybělo vysvětlení motivů (Samantha a Del) i vztahů (Samantha a Cassie). Taky je trochu škoda, že nebyl větší posun ve vztahu s Carsonem. 3,5*

29.08.2016 4 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Není to žádné sladkobolné čtení, ale čistokrevná detektivka střižená romantikou :) Poslední díl hezky zakončil celou sérii, bude se mi po Heather stýskat. Byla to sympatická hrdinka, která brala život takový, jaký je a z kil navíc si nic nedělala...

20.11.2014 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Musím říct, ač strašně nerada, že se původní kouzlo série někam vytratilo :(( Nechci opakovat co už bylo řečeno, ale nová Ellie mi také nesedla, a Kassiela bylo zoufale málo. Zajímalo by mě, jestli se v tom nové čtenářky série, trochu neztrácí. Kdybych neznala celý příběh, tak by mě ten vztah Ellie a Adama nedával vůbec smysl (a trochu i popravdě štval )... Jediná naděje, že to další díly snad vylepší. A já si jdu spravit chuť původní knihou, které dávám 5 hvězdiček. Nové Nebeské řece bych dala pouze 3.

29.05.2022 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Můj šálek kávy to tedy nebyl. Na můj vkus byl Wolf až moc velký hajzlík. Nejsem si jistá, jestli jsem mu ten jeho obrat věřila. Hodnotím 3,5 hvězdičky.

08.06.2020 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Úžasná jízda a super zakončení série. Neskutečně mě to oproti druhému dílu bavilo. Je pravda, že třetímu páru není dáno moc prostoru, ale aspoň tam jsou tak nějak všichni. I Spiro mě bavil :)

27.09.2019 5 z 5

První První Kiera Cass

Nebylo to špatné, ale za mě průměr. Celou knihu se tam nic moc neděje a vše je odbyto na posledních 30 stránkách. Vlastně ani nevíme, jak bude vše vyřešeno. Hlavně, že to skončí, tak jak skončí. Kniha klouže po povrchu. Ale tak co, je to hlavně pohádka...

25.01.2016 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Kniha se mi moc líbila, ale vadilo mi, že klouzala dost po povrchu. Byla načata spousta témat a životních událostí, ale nikdy se k nim autorka nevrátila. Všechno běželo hladce a bez problémů ke zdárnému konci. Jak někdo již psal, vše šlo Brett až moc snadno na ruku...Myslím, že život takový není. Ale jako milá oddychovka to zafungovalo báječně.

20.08.2015 5 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Kniha, která vás vcucne, pak sežvejkané vyplivne, aby vás nakonec nechala prostoupit léčivým světlem ❤️. Jenom těžko se mi bude loučit se světem, který Adrianka vytvořila. Všechna čest, opravdu vše bylo promyšlené už od prvního dílu, který jdu znovu číst, protože ten absťák se prostě nedá vydržet :-D. Adrianko, také moc prosím za ještě jeden dodatečný pidi díl :-) ❤️ a děkujeme za úžasně rychlé vydání posledních dvou dílů.

20.11.2019 5 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Úžasné... Jako vždy ❤️. Příběh se konečně pořádně rozvinul a dovídáme se tak větší část toho, jak vše začalo. Trochu mi přišlo, že se opakují některá slovní spojení a je pořád omíláno Adamovo rebelanství. Ale to je jen malililinkatý detail, který hravě převálcuje krásný příběh, úžasná fantazie a ještě úžasnější Kassiel & Ellie. Adrianko, děkujeme ❤️

27.09.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Skvělé počtení, které má spád. Člověk se nemůže od knihy odtrhnout, jak je napínavá. Sice jsem též některé pasáže přeskakovala, protože mě nebavily a chtěla jsem už znát konec :) Nejzajímavější mi přišla dvojice Manon & Dorian. Jejich dějové linky byly napínavé a skvěle vymyšlené. Ikdyž konec Manon... Ach Manon... Ještě Elide a Lorcan se mi dostali pod kůži. Vysloveně mě nebavili Chaol & Yrene, Aedion & Lysandra. Těch naštvaných párů už prostě bylo moc. Jinak atmosféra nadcházející bitvy byla tíživá a skvěle vykreslená. Mínusy - málo Aelin, hlavně jak se vyrovnala s mučením Maeve i s konečným důsledkem (nechci spoilerovat). Zasloužila by si lepší psychologii postavy a ještě jednu samostatnou novelu o nich s Jeřábem. Pak Erawan... Přišel mi až moc jako člověk a málo hrůzostrašný. Mohlo to vygradovat lépe, na to, jakou vypouštěl celou sérii atmosféru strachu. Přesto všechno dávám plnou palbu.. Protože musím a přečetla jsem jedním dechem. A to se počítá, když máte dvě malé děti :D

09.08.2019 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Pro mě osobně nejlepší díl celé série. Ani mi nevadil přeslazený konec. Popravdě jsem nečekala, že to skončí tak, jak skončilo. Za to autorce přisuzuju body navíc. Ráda se ke knížce někdy vrátím.

18.02.2016 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Tak musím nakonec vzít Školu dobra a zla na milost. Zpočátku jsem do toho šla s představou, že se bude jednat o knížku na způsob Harryho Pottera, ale kniha mě vyvedla z omylu. Hlavním tématem je kamarádství a světlé vs. temné stránky osobnosti (není to tak jednoznačné, což se mi líbí), kniha se navíc nebojí být i místy krutá. První díl mě moc nezaujal, ale od druhého dílu jsem se nemohla odtrhnout. Přiznám se, že fandím mnohem víc Sofii. Ač mi v prvním díle lezla na nervy, v druhém díle jsou její motivy zřejmější a je "správňácká". Opravdu se těším na další díl!

09.04.2015 5 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Kdyby šlo téhle knize dát milion hvězdiček, tak to udělám. Je pro mě top na seznamu romantických a fantasy knih, ikdyž mi je už pěkně dlouho -cet. Kniha má vše, co pro mě fantasy kniha má mít - zakázaná láska, zajímavé (hlavní i vedlejší) postavy a hlavně se mi líbí osobní vývoj Meghan (mám přečteny všechny díly). Moc mě mrzí, že se KK rozhodl vydání série pozastavit. Proto jsem založila petici o vydání dalčích dílů v CZ jazyce:
Prosí podepište a případně šiřte:

29.10.2014 5 z 5