lyriq lyriq komentáře u knih

Kapitán Chemo Kapitán Chemo Albrecht Smuten

Přečteno jedním dechem. Nepředstavitelně těžký boj s děsivou nemocí podaný s neuvěřitelným nadhledem a osobitým humorem.

21.06.2024 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Nicholas Sansbury Smith

Super pokračování, ale ten překlad by si opravdu zasloužil více péče… :/

11.05.2024 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Pro mě je tahle kniha fakt super. Už už jsem si na několika stánkách říkal: „Tak, teď Viv vezme meč a naseká to na jednu hromadu.“

Jenže ono ne. O tom tenhle příběh není. Je to o touze po klidu, pohodě. Viv o nic jiného nestojí a díky tomu zahrnuje klidem a pohodou i vás.

A sakra, musím si upéct skořicový rolky a ty knoflíčky.

14.02.2024 5 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Stále milé, ale prvotní okouzlení z nového světa už je pryč. Nicméně třetí díl by mi určitě nevadil. :)

20.09.2023 4 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Pohlazení po duši. Milá kresba s jemným absurdním humorem. A teď hurá na seriálové zpravování na Apple TV a samozřejmě i na druhý díl. :)

13.08.2023 5 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Tohle je velká paráda. Vtipný jemný humor, zajímavý námět a krásná kresba.

27.02.2023 5 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

Doplnění příběhu v líbivé kresbě. Taková jednohubka, spíše pro hráče KCD. Neznalému nic neřekne.

27.02.2023 2 z 5

Galaxy Trucker: Drsná štreka Galaxy Trucker: Drsná štreka Jason A. Holt

V podstatě nemám, co bych dodal, neboť bych jen opakoval hodnocení SONP. Zábavná kniha, navíc zdarma. :)

19.10.2022 4 z 5

MMS - Průvodce návratu ke zdraví MMS - Průvodce návratu ke zdraví Jim Humble

Pijte kyselinu, je to elixír zdraví! Strašná p*čovina.

02.06.2022 odpad!

Spasitel Spasitel Andy Weir

Líný člověk, dojdi pro! Vcelku realistický Marťan dostal brášku z ranku čistokrevné sci-fi. Skvělá kniha.

29.03.2022 5 z 5

V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte V kanclu: Komiks ze života, ve kterém se možná poznáte TomB

Dočteno dříve, než jsem si dopil kafíčko. Vysmál jsem si prdel a chci další díl.

25.03.2022 5 z 5

Posmrtná predace Posmrtná predace Vilém Koubek

Koubek mě baví, jen z těch finišů jsem byl až do teď tak trochu rozpačitý. U předchozích knih mi prostě poslední třetina tak nějak nešmakovala. Posmrtná predace je jiná. Pořád je to Koubek, ale je přístupnější, vtipnější... No vůbec by mi nevadilo se s Vincentem potkat znovu v další knize.

01.07.2021 5 z 5

Špinavá práce+ Špinavá práce+ Petr Schink

Na novou knihu páně Schinka čekám jak na smilování, žel ohlášený titul nikde. Tuhle sbírku povídek jsem četl již před lety a můžu s klidem říct, že plusková verze stojí za koupi i pokud vlastníte tu původní. Nejen pro dvě nové (parádní) povídky, ale (konečně) i ukázce z nové knihy, která má atmošku a já se sakra nemůžu dočkat, až vyjde.

30.06.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Mám rád cyberpunk a mám rád kotletovky. Franta opět ukázal svou všestrannost a pořádně to naklepal. Jen doufám, že do tohohle univerza se ještě vrátí.

"Reformovaná Satanova církev nabírá nové členy. Satan vás potřebuje, bez něj svět lepší nebude."

31.03.2020 5 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Super nápad, kniha je čtivá a zábavná. Teď mě omluvte, jdu na další díl.

14.01.2020 5 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

S autorem jsem se seznámil prostřednictvím knihy Sex, drogy & cyb'n'roll, u který jsem si neskutečně bahnil. Po dočtení jsem se tedy ihned vrhl na další hetešovku a přenesl se do Chinca. Super pasáže se střídaly s těmi méně záživnými, kde mi prostě něco chybělo... Laťka holt byla příliš vysoko.

14.01.2020 3 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Tak tohle bylo pošušňání. Můj první Heteša a hned taková pecka! New Chrome, město budoucnosti, je promyšlené do detailu od stropu po nejnižší podlaží. Cyberpunk jak má být, s hrdinou, který táhne chlastem a nejde pro hlášku, urážku nebo přesdržku daleko. A ono to fakt funguje.

14.01.2020 5 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

Zábavná a čtivá knížka, která na pár místech odkazuje na autorovu prvotinu. Na Inkvizitora se teď v blízké době chystám, snad mě bude bavit podobně, jako právě Loď. P. S.: Docela bych si dal líbit i sequel, tenhle svět mě baví.

15.10.2019 4 z 5

Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Karel Drexler

Četlo se to skvěle, zejména povídka s Vlastou Burianem mě opravdu bavila, nicméně na patře zůstala pachuť ze znovuvydané povídky, která se objevila v antologii Ve stínu Říše. A pak ještě z nenaplněného potenciálu, který se tu tak slibně rýsoval...

23.09.2019 3 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Asi mi nezbývá než souhlasit s autorem - démoni a kokotiny jsou přesně to, co romantickým komediím chybí. Je pravda, že každý se někdy ocitl v místě, kde nějaká romantická komedie běžela a také se nemohl odtrhnout s vědomím, že ten ztracený čas už nikdo a nic nevrátí... U téhle knížky ale investovaného času nelitujete.

04.08.2019 4 z 5