Lussy239 Lussy239 komentáře u knih

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Tento díl byl o něco zajímavější, možná i díky drakovy, který byl součástí Rhaga a děj byl tak umocněnější. Co se týká zápletky v souvislosti s bezduchými, to bylo naopak zase trochu sušší. V celku to ale bylo fajn čtení na večery a zase bližší poznání dalších hrdinů této série.
Je to příjemná oddechovka.

27.06.2023 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Měla jsem velká očekávání, díky hodnocení této knihy (série) od známých i z recenzí. I díky tomu, že knihy mám doma už opravdu dlouho.
Kniha se mi líbila, ač jsem měla trochu problém se někdy orientovat v tom, co se zrovna děje. Úplně mi asi nesedlo přecházení z jednoho tématu do jiného - možná to bylo jen "stylem" jak je kniha natisknuta (ne příliš viditelně oddělené odstavce mezi přechody z jednoho děje do jiného).
Dějově se ale jedná o super oddechovku o upírech, kteří jsou tady pojmutí zase trochu jinak, než známe, což je vítaná změna.

13.04.2023 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Jako i předešlé díly - prostě večerní oddechovka. Tento díl se mi dějem zatím asi líbil nejvíce. Plusové body jsou především za to, jak snadno se kniha čte a děj ubíhá.

07.10.2021 4 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Jak už to tak bývá, kniha je dějově obsáhlejší a lepší než film, to není žádné překvapení. Asi jsem od knihy čekala trochu více, dle toho jak byla prezentována jako bestseller, nebyla vyloženě hrozná ale na zadek jsem si z ní také nesedla, možná i proto, že jsem viděla nejdříve film a knihu četla až poté. Jsem zvědavá na další díl, který budu doufám nejdříve číst, možná ty pocity z děje pak budou jiné.
Každopádně, celý tento příběh je prostě pohádka pro dospělé, tak jako 50 odstínů a podobné knihy. Tento žánr hold musíte mít rádi aby vás kniha zaujala a bavila.

17.09.2021 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Odpolední oddechovka, která vás ještě ponechá ve společnosti hlavních hrdinů Dvorů. I přes to, že se jedná o novelu a v knize není žádná akce, jde o fajn čtení. Děj vás zavede do času po válce což je super varianta, kdy máme možnost nahlédnout do života hlavních postav i po velkých věcech, které se jim v životě udály.

14.09.2021 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

No, pravdou je, že některé části knihy mě moc nebavili - stále dokola číst jak je Rhys neodolatelný apod., no mohlo toho být méně :) Každopádně, kniha je za mě naprosto skvěle napsána - je čtivá a překvapivá. Závěrečnou bitvu jsem čekala trochu delší ale i přes trochu rychlejší spád jsem závěr knihy četla jedním dechem, místy s otevřenou pusou a místy "se slzami v očích".
Velmi povedená série se skvělým příběhem.

13.09.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Velká pecka! Příběh, od kterého se nedá odtrhnout.
Na začátku knihy by Feyre zasloužila pár facek ale od doby, kdy si Rhysand Feyre, dle smlouvy, začal vodit na svůj dvůr, začal děj nabírat na obrátkách. Jejich popichování a skutečná tvář Rhyse, kterou postupně odhalí je zárukou toho, že právě jeho postavu budete naprosto zbožňovat. Příběh je plný překvapení a to především závěr knihy.
Maasová je opravdu PANÍ spisovatelka!

11.09.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moc se mi líbilo propojení světa nadpřirozených bytostí a světa lidí. Pro mě byl děj chvílemi opravdu nepředvídatelný a překvapivý.
Co mi trošku vadilo byly někdy až zbytečně dlouhé části, kde hlavní hrdinka přemýšlela nebo popisování něčeho. Takové části určitě napomohli představivosti a vžití se do děje ale někdy byly zbytečně zdlouhavé a měla jsem občas nutkání je přeskočit.
V celku ale byla kniha super čtením, kdy se člověk nemohl odtrhnout a hltal děj se vzrušením jak příběh skončí. Rozjezd byl pomalejší ale dál byla kniha velmi čtivá.

16.03.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tento díl se mi líbil o něco více než první v sérii. Líbí se mi styl, jakým jsou knihy psány, nic složitého, nic na přemýšlení, člověk se u knihy občas usmívá. Za mě fajn oddechovka na večerní odpočinek.

15.03.2021 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

No, trochu bojuju jak tuto knihu ohodnotit...
Upřímně, žádný děj kniha nemá, je to 200 stran sexu, kde se autorka sem tam zmíní o přípravách na ten sex. Popis sexuálních scén není o moc jiný než v jiných knihách, proto mě asi vyloženě nepobouřil / neurazil.
Ruku na srdce, kniha je spíše "pohádkou", to co je v knize popisováno, plus konečné rozuzlení je mimo realitu. Co oceňuji je konec knihy, který byl sice ne úplně reálný ale určitě měl nějaký nápad.
Plusové bod má kniha díky tomu, že je velmi lehce napsaná, pokud ji člověk nazahodí po pár stranách (i to se může stát), čte se velmi dobře a rychle.
V závěru - určitě nečekejte hodnotnou literaturu, za sebe ani nechápu tak obrovskou propagaci knihy jako bestselleru, ale pro lidi co po podobném typu knihy někdy sáhnou je to oddechovka mezi jinými žánry.

04.01.2021 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ze začátku mě kniha příliš nebavila, moc se toho nedělo a rozsáhlé informace o bioinformatice byly na mě až moc. Ale ve chvíli, kdy děj začal nabírat na obrátkách, tak začala být kniha super. Theo je zajímavá a zvláštní postava, která v knize chvílemi bojuje i sama se sebou aby dokázal, kdo je vrahem. Líbil se mi tento kontrast.

11.11.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Takový žánr knihy standardně nečtu, ale díky mediálnímu boomu jsem si knihu pořídila a nakonec i dočetla. Upřímně, nebyla jsem tak nadšená. Kniha sama o sobě má hezký příběh, který chvílemi trhá srdce. Proto mě i trochu mrzí, že mě kniha až tak moc nebavila, respektive, když jsem přestala číst, tak jsem neměla potřebu, hned jak to je možné, ve čtení pokračovat. Příběh a poselství knihy krásné ale jinak mě kniha neoslovila.

23.10.2020 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Kniha je napsaná hodně jednoduše, rychlý děj, respektive, chvilkami mi přišlo, že vlastně nevím jak se k něčemu dostali. Díky tomu se kniha četla velmi rychle a děj nebyl až tak extrémně zamotaný a překombinovaný. Plusové body kniha získala za vtipné hlášky. Určitě jsou mnohem lepší knihy s hodnotnějším dějem, i od této jsem očekávala trochu více, ale jako večerní oddechovka byla fajn.

02.10.2020 3 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Tenhle díl byl z celé série nejlepší. Kniha se četla lehce a moc mě bavila. Příběh byl za mě asi nejvíce reálným ze všech 4 dílů.

03.09.2020 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Tento díl ze série se mi zatím líbil nejvíce. Přijde mi, že jde o nejuvěřitelnější příběh z první trojice knih. Dva přátelé, kteří se milují ale postupně si na to musí přijít. Vnitřní boj mezi vztahem a kariérou. Za mě se tento díl vydařil :)

23.08.2020 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Druhý díl byl mnohem lepší než první z této série. Určitě mě bavil více a četla jsem ho s větším nadšením. Pořád má ale série Božský mnohonásobně navrch.

15.06.2020 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Na tuto sérii jsem se těšila a doufala, že bude stejně dobrá jako série Božský. Neříkám, že knížka byla vyloženě špatná, a že bych se do čtení nějak nutila. Ale určitě jsem ji nehltala tak moc jako předchozí díly ze série Božský. První díl byl slabším kouskem, možná i pro to, že jednání hlavních postav není úplně "reálné". Snad budou další díly lepší.

31.05.2020 3 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Kniha je super v tom, že se točí pořád kolem stejných postav a příběhy jsou propojeny. Tato kniha je za mě slabší verzí předešlých dílů. Ale i tak je povedená a velmi dobře se čte.

28.02.2020 4 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Moc hezká kniha. Je pravdou, že na jednu knihu je tam až příliš "nemožných" náhod ale i tak to bylo velmi hezké čtení. V knize se mísil smutek s nadějí. Moc se mi líbilo, že je kniha rozdělena po kapitolách, kde se střídá život Hannah a Jonathana, který je nejprve velmi vzdálený a ke konci se propojí. Styl psaní mi vyhovoval a kniha mě bavila.

28.02.2020 5 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

Kniha mě moc nechytila. Děj by byl sám o sobě asi zajímavý ale styl jakým je kniha napsána mi nesedl. V knize jsem se chvílemi ztrácela a už vlastně moc nevím o čem byla. Do čtení jsem se musela spíše nutit. Co se týká ale konce, byl alespoň nějak napínavý a čtivý oproti zbytku knihy.

29.09.2018 2 z 5