lusidka7636 lusidka7636 komentáře u knih

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Možná, že jsem nejdříve měla číst knihu než shlédnout film.
Už jenom doba ve které se děj odehrává je úplně jiná a to celému příběhu dodává ještě větší říz.Nedávám plné hodnocení pouze z toho důvodu, že mě nudily zdlouhavé popisy událostí,na druhou stranu byly asi potřebné vzhledem k uvědomění si jaká je doba a technická vyspělost lidstva oproti návštěvníkům z vesmíru.Na svou dobu rozhodně super čtení.

13.01.2021 3 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Děj se mi velmi zamlouval,asi i tím,že mi bylo stavební prostředí blízko,jelikož jsem projektant,takže mě třeba pobavily růžové doplňky hlavní hrdinky a postoj k práci jako takové.Sice byl probíhající románek trochu klišé,ale dobře se to četlo.Fajn oddychovka.

16.12.2019 5 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Kniha mne neoslovila,zápletka nebyla až tak špatná,ale styl jakým byla napsaná...mohlo by to být lepší, vzhledem k tomu,že podobných scénářů je až až.Dávám jenom tři hvězdy.

16.12.2019 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stehlíková mě dostala...já chci další díl!!!Po Naslouchači jsem byla přesvědčená,že Faju nesmím nechat ležet ladem,ale ten konec...ten konec!!!Prosím vás kašlete na recepci a pište!!!:-D

19.03.2019

Rytíř, Následník, Princ Rytíř, Následník, Princ Morgan Rice

Tolika zvratů a nových skutečností,pomalu postavených na hlavu....další díl už číst nemusím,sice je to fantasy,ale na mě teda až moc sentimentální,první dva díly jsem ještě hltala,ale díky tomu na kolik knih je celá serie natažená,tak už je to únavné.

05.03.2019 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Do knihy jsem se zamilovala,dobře napsané,pořád napětí.Myslím si,že skvělý počin ;-)

01.03.2019 5 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Děj knihy jsem pochopila asi až v půlce,přeskakovala jsem odstavce,někdy i stránky.A vlastně jsem o nic nepřišla.Zdlouhavé popisy událostí,pocitů...prostě nuda.Možná kdyby byla kniha trošku kratší,bylo by to zajímavější.

01.03.2019 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Hodnotím tuto knihu kladně,po celou dobu četby jsem byla napjatá jak to dopadne.A závěr mě trošku překvapil.Jen mi opět vadilo,že hlavní postavou je taková neohrožená wonder woman na rychlé motorce.A náhodou ještě dělá na vraždách...no ať se na mě nikdo nezlobí,ale tohle zaměstnání opravdu není pro ženský ;-) Emancipace do tohoto odětví fakt nee.Za to hvězda dolů.Jinak ok.

27.01.2019 4 z 5

Můj svět Můj svět Peter Sagan

Jako zapálená cyklistka jsem nemohla tento titul přejít bez povšimnutí,obvzláště pokud je Peter můj oblíbenec.Avšak jednu hvězdu knize ubírám za to,že informace nebyly alespoň chronologicky uspořádány,v některých pasážích jsem se trošičku ztrácela,o jakém závodě že to zrovna točí...no naštěstí historii znám a veškerá videa,takže jsem úplně z obrazu nebyla :-) Dobrej počin tato kniha aspoň pro ty,co cyklistice dali srdce ;-)

22.01.2019 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Bez zábran, pod kůži...tak bych tuto knihu popsala.Klidně bych ji nominovala na knihu,kterou jen tak z hlavy nedostanete ještě dlouho potom.Příběh je hodně silný,emotivní a myslím si,že i napsaný dost trefně,takže mi styl autorky sedl a perfektně vykreslil Charlie,úplně jsem ji měla před očima a prožívala všechno s ní.I postavy okolo ní.Není to zrovna téma o kterém by chtěl člověk číct,určitě to nevyhledávám,ale jsem moc ráda,že jsem si ji přečetla.

09.12.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Do rukou se mi dostala kniha,která mě držela v mírném napětí již od začátku.V jednu chvíli jsem nabyla i dojmu,že Cass je ta ,,zlá".Ale chyběl mi motiv.Nakonec to dopadlo tak,jak by mě ani ve snu nenapadlo a podkreslené takovými skutečnostmi,že za celou dobu četby bych na něco takového nepřišla.Velmi zdařilý kousek a rozhodně si zaslouží pět hvězd.

01.12.2018 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Knihu jsem vybírala kvůli čtenářské výzvě.Už je to týden co jsem ji dočetla a vůbec si nepamatuju o čem byla...to asi svědčí o tom,že to není žádný trhák :-D Ale jo,dala se číst,studenstské prostředí,získávání důvěry,pohnuté životní zkušenosti nebo jak to nejlépe nazvat.Určitě si tento titul najde své čtenáře.

25.11.2018 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Při četbě mrazení mě chvilkami i mrazilo.Ale příjemně.Grace byla podle mého až moc paní dospělá na to že jí mělo být 17 let,Sam na svých 18 zase nepřekonatelný romantik.Přišli mi i bez těch vlčích záležitostí jako nesourodá dvojce,ale jak už to bývá,protiklady se přitahují.Trošku takový cukrkandl pro mladé,ale ráda jsem si knihu přečetla a odvážím se i pro pokračování.Přiznám se,že na konci knihy mi i slza ukápla ;-)

15.11.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jak hodnotit...toť otázka.Čekala jsem víc autobiografii,ale nakonec to byla jen sonda do duše a plno úvah,postřehů...ne však nelibích.V mnoha ohledech jsem se tam našla sama,př. jak jíst krupicovou kaši :-D Kniha je napsaná svěžím a humorným tónem,což se mi zamlouvalo a taky mě moc bavily ilustrace.Bez nich by byla kniha nudná.Myslím si,že jako oddychová četba je to skvělá volba.

15.11.2018 3 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Myšlenka skvělá,styl psaní na mě působil jako účinný rohypnol.Wyndham je můj oblíbenec :-)

26.10.2018 5 z 5

Robinsoni vesmíru Robinsoni vesmíru František Běhounek

Knihu musím hodnotit pouze třemi hvězdami,ale jen proto,že mi vadilo vložené vypravování z jiných misí,které mi děj robinsonů zpomalilo a znudilo.Z pohledu vědeckého super,myslím si,že pan Běhounek měl teorii i praxi již v té době zmáknutou,takže technické pasáže se mi moc líbily.Jediné nad čím jsem teda kroutila hlavou byla zmínka o kouření v raketě.Charakteristika postav byla velmi strohá,ale i tak mi to stačilo abych si vykreslila povahy účastníků a Duval mi teda neseděl už od začátku.Kniha jinak fajn i skrz ilustrace,hezky podkreslovaly děj.

26.10.2018 3 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Neholduji několikaset stránkovým knihám,ale vzpoura mne dokonale pohltila a strany jsem hltala jedním dechem.Začátek sice trochu utahaný,ale postupně děj nabral obrátky a bylo to super počtení.Rozhodně jsem ráda,že jsem si vzpouru mohla přečíst jako první dílo od autora než jsem si koupila Limit,tím se nemohu pořád prokousat.

10.10.2018 5 z 5

To To Stephen King

Cesta do knihovny za vypůjčením tohoto díla byla jednodušší než se jí prokousat až do konce :-) Původně jsem si myslela,že půjde o párset stránkový rychlohoror,ale tloušťka mě překvapila a děj také.Opět nemohu než hodnotit kladně i když tento žánr nečtu už od základní školy.Ale pořád je to dá se říct klasika na kterou slyší každý kdo Kinga zná.Filmové zpracování nebylo marné,ale vlastní fantazie je lepší,co si budem povídat ;-)

08.10.2018

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Temné psycho...ještě teď mám z knihy rozporuplné pocity.Takto sugestivně popsat hlavní postavy umí jen málokdo.Když se do děje vžijete tak vám běhá mráz po zádech,protože tolika zloby,zášti a bláznovství je až nepřirozené.Ale aspoň se tato kniha tolik liší od jiných.

08.10.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kniha mě vůbec nebavila,už se mi dlouho nestalo,abych přeskakovala odstavce jen proto ať to mám co nejdřív za sebou.Námět není asi úplně marný,ale vůbec mě to nechytlo.Nemělo to spád a bylo to hrozně utahané,některé pasáže mi přišly i naprosto zbytečné.Někdo to možná může vidět jinak,ale tohle prostě nebyl můj šálek kávy.

24.09.2018 1 z 5