Robinsoni vesmíru

Na Akci L velice volně navazuje román Robinsoni vesmíru (SNDK 1958). Země je zde ohrožena srážkou s kometou. Ke kometě je vyslána kosmická loď, aby zde odpálila nálož a těleso vychýlila z dráhy. Loď však na kometě ztroskotá. Podaří se zabránit srážce se Zemí, ale posádka lodi se bezmocně vzdaluje od naší planety. Naštěstí se minou s Halleyovou kometou letící v opačném směru, přesednou na ni a spolu s ní se vrátí k Zemi. Akce L a Robinsoni vesmíru byly ve své době cenným přínosem do vývoje české SF a dodnes patří mezi stále čtenou SF klasiku. In: Adamovič – Slovník české literární fantastiky a science fiction...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27797/robinsoni-vesmiru-27797.jpg 4.348
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

mulderka
06.12.2018

Být Běhounkovým dědicem, vynasnažím se připravit tvůrce amerického trháku Armageddon o pěkný balík prašulí za totální vykradení námětu ;-) I když to na 99% byla asi fakt jen náhodná shoda.
Rozhodně Amíci nevědomky složili panu FB obrovskou poklonu. Zápletka a napínavý děj Robinzonů fungují i po skoro 60 letech od napsání, a že Robert Bertrand není Bruce Willis? NO A CO??!!!

lusidka7636
26.10.2018

Knihu musím hodnotit pouze třemi hvězdami,ale jen proto,že mi vadilo vložené vypravování z jiných misí,které mi děj robinsonů zpomalilo a znudilo.Z pohledu vědeckého super,myslím si,že pan Běhounek měl teorii i praxi již v té době zmáknutou,takže technické pasáže se mi moc líbily.Jediné nad čím jsem teda kroutila hlavou byla zmínka o kouření v raketě.Charakteristika postav byla velmi strohá,ale i tak mi to stačilo abych si vykreslila povahy účastníků a Duval mi teda neseděl už od začátku.Kniha jinak fajn i skrz ilustrace,hezky podkreslovaly děj.

Znedla
21.12.2017

Přečteno jako Výzva 2017 - kniha odehrávající se v budoucnosti. Byla jsem mile překvapena. Kniha je opravdu zajímavá a čtivá, konec překvapující. Jen mě zarazilo, že na raketě se kouřilo :-). A docela mě pobavilo, jak si pan Běhounek představoval, že to bude v daleké budoucnosti s rentgenovými snímky :-)

WeeWar
29.09.2016

Perfektní oldskul scifi mého snad až předpubertálního mládí. Jsem rád za to, že ji mám v knihovně.

JaroslavB
12.01.2016

Tuhle knihu jsem objevil čistě náhodou v domácí knihovně. Je to spíše (dnes už celkem úsměvný) exkurz do futuristického myšlení padesátých let (vysušíme světová moře, budeme kontrolovat počasí a dokonce hýbat s celými planetami, nebo zdlouhavá pasáž o pokroku ve zdravotnictví) - vše je tak optimistické, až to bolí. Příběhu ale rozhodně nelze upřít půvab klasických verneovek a mezinárodní rozhled. Pak ale nevím, pro jakou cílovou věkovou skupinu to vlastně bylo psáno, když je jedním z hlavních motivů platonický milostný trojúhelník. O to více je ale zajímavá postava samotného autora, vědce a dobrodruha o kterém jsem do té doby neměl ani tušení. Jeho široké znalosti a dobrodružná povaha se do textu nesmazatelně otiskly a nakonec to bylo celkem příjemné čtení.

MaxQ
31.08.2015

Škoda, že jsem se k této knize nedostal v dětství. Asi bych byl nadšený. Takhle je to spíš nostalgie po prasci-fi z dob ČSSR.

Nibiru
03.04.2012

Fr. Běhounek byl spisovatelem mého dětství a jeho knížky jsem hltala stejně tak jako Foglarovy, Verneovky, Májovky, atd.
Pomohl mi objevit a nalézt zalíbení v žánru sci-fi, který vydržel celý život.

Tazz1
14.08.2011

V podstatě mé první "přičichnutí" ke sci-fi v dětství a naprosto mě kniha chytla a četla se sama. Snad ani nemůžu spočítat, kolikrát jsem se k ní vracel.