Lusa Lusa komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak nějak jsem nic nečekala, samozřejmě jsem o autorce již slyšela, ale byla to moje první kniha od ní. Takže jsem byla opravdu překvapná jak mě příběh zaujal a nutil mě číst až do úplného konce. Za mě velice doporučuji.

07.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Sice jsem kouzlu Harryho Pottera nepropadla hned jak kniha vyšla, měli jsme jí alespoň půl roku doma a já si ríkala co je to blbost, hned ta první kapitola "Chlapec který přežil" ale potom nás na to se školou vzali do kina a jenom díky tomu ze to bylo tak krásně natočeno jsem sérii Harry Potter tak propadla jako snad zadne jiné knize
První díl jsem měla prečtený hned druhý den po kině

30.11.-0001 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem začala číst díky čtenářské výzvě a musím říci že jsem z ní byla ze začátku nadšená, s koncem jsem měla však rozdílné pocity, ale určitě je tohle kniha kterou by si lidé měli přečíst.

23.10.2021 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Podle mě to bylo to nejúžasnější zakončení této skvělé série, je mi smutno, když si uvědomím, že je konec, už nebude žádné dobrodružství Eragona a Safiry. Musím se přiznat, že poslední slova mi vehnala slzy do očí, což se mi moc často nestává, pouze u vyjímečných knih, jako Odkaz dračích jezdců skutečně je.

SPOILER
Tak trochu jsem doufala, že nám autor odkryje více o bylinkářce Angele, ale jak říká v poděkování, nejspíš by pro nás už nebyla tak zajímavá. Tak trochu jsem toužila po úplném happy endu, že Eragon zůstane s Aryou a Murtagh s Nasuadou, ale i s tímto koncem jsem se nějak dokázala smířit.

Jsem zvědavá zda autor opravdu, ještě něco napíše co by se týkalo Alagaesie, celkem by mě zajímalo, jak by to vypadalo v budoucnosti, kdy by Eragon a Safira cvičili nové jezdce. Doufám, že se snad jednou k Odkazu dračích jezdců vrátí.

Sé onr sverdar sitja hvass.

06.05.2012 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knihu jsem si koupila na doporuceni kamaradky a dobre jsem udelala, i kdyz nemam moc rada ich-formu, ale tady to bylo opravdu skvele.

Teda reknu vam ze bych se nechtela nikde s trifidem setkat, docela bestie a to jak skoro vsichni lidé oslepli hrůza zvlást kdyz byli v prostredi s takovymahle kytkami, jinak kniha byla velice dobra a konec se mi take moc libil

30.11.-0001 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Určitě tu budou komentáře, že to je zbytečně natažené, ale pro mě je to prostě pořád čtivé, i když je pravda že to je silnější a silnější bychle XD. Musím říci, že jsem si do poslední chvíli nebyla jistá, kdo je vrah. Tyhle příběhy mě ale pořád baví, takže pokračuji.

19.02.2024 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Původně jsem chtěla vidět jenom film, ale pak jsem zjstila, že se mi vlastně hodí do výzvy :D, velice čtivý příběh, ne zas tak dramatický, jak by člověk očkával a konec mě určitě dostal.

14.02.2022 5 z 5

Původně jsem se mi do čtení moc nechtělo, ale bylo mi doporučeno, že Analfabetka je ještě lepší než 100 stařík. A dobře jsem udělala, tolik jsem se u knížky ještě nenasmála, opravdu čtivé, zábavné a prostě skvělé.

20.03.2021 5 z 5

Od začátku do konce krásné a dojemné.

30.05.2022 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Od začátku do konce napínavé, řekla bych že první díl byl trochu lepší, asi kvůli tomu, že tady zabijáka máme hned naservírovaného. Konec úžasný a zapeklitý.

27.03.2021 5 z 5

Upřímně jsem s koupí docela váhal, forma scénáře mě fakt nenadchla, nakonec to vyřešila kolegyně, která mi knihu koupila k Vánocům. Začátek mě moc nenachl,ale pak mě náhle kniha strhla a protože forma scénáře se rychle čte, měla jsem ji večer přečtenou. Určitě by shlédnutí divadelního představení bylo stejně úchvatné, jako kniha celá. Zajímavé, opravdu zajímavé pojetí pokračování série.

23.12.2016 5 z 5

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

Uz 7 let jezdím na zimni dovolenou do Železné Rudy. Šumava je proste nádherná, a takhle knížka plna krásných fotografií a neskutečných příběhu ze života je ještě úžasnější.

22.01.2024 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

od začátku se mi to velice dobře četlo, děj byl svižný, napínavý, jenom ten Joona byl trochu jako superhrdina, na to že je to teprve 2 kniha s ním, tak nic nebylo pro něj problém, no ale i tak je sympatický a člověk se těší, jak se bude jeho příběh rozvíjet.

29.06.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dlouho jsem četbu odkládala, ale nyní už přišel čas se do toho pustit. Musím souhlasit že to byl moc dlouhý příběh, ale na druhou stranu se to velice dobře četlo, konečné rozuzleni me trochu zklamalo, ale nebylo to špatné, takže pokračuji dál.

29.05.2023 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Vzhledem k tomu, že čtu dostatek kvalitní literatury, neměla jsem problémy se zorientovat tento fakt mě velice pobavil a přidal na oblíbenosti knihy, jinak jsem se smála i brečela, opravdu silný a úchvatný příběh.

28.09.2021 5 z 5

Zábavný příběh u kterého jsem se velice dobře pobavila, není to sice můj šálek kávy, ale pro mě docela oddychovka. Uvidíme jestli si přečtu i něco dalšího od Jonassona.

14.03.2021 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

milé, krásné a krátké příběhy s kočkami, co více si přát :3

18.04.2024 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Díky čtenářské výzvě se dostávám k povinné četbě. Můj šálek čaje to ale opravdu není.

14.01.2024 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Musím říci ze me příběh opravdu překvapil, celou dobu jsem byla napnuta a k závěru ještě nervóznější, jak to nakonec dopadne.

06.01.2024 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Strika jsem si velice oblíbila, a i když to není ta úplně napínavá detektivka, které mám ráda, tak na druhou stranu je to velice čtivé a zajímavé a nutí Vás to pokračovat až do konce.

20.08.2023 5 z 5