LunaL. LunaL. komentáře u knih

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Z Fantastických zvířat se mi tenhle díl zdál nejlepší, jak dějem, tak zpracováním knížky. Právě to zpracování mě nalákalo si knihu koupit, předchozí díly jsem si jen půjčovala..
Na Harryho to rozhodně nemá, ale i tak je fajn se vrátit do kouzelnického světa Ve filmu miluju postavu mladého Brumbála!

03.02.2023 4 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Krásný příběh, krásné ilustrace. Potěší i dospělého

16.01.2023 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Halta jsem si oblíbila, je hezké se dozvědět víc o jeho začátcích

02.01.2023 4 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Knížka po mojí mamce, kterou mi četla a teď ji čtu svým dětem. Nad nějakými pohádky se člověk pousměje, jiná prostě nezestárnou :)

18.11.2022 4 z 5

Byl jednou jeden krtek Byl jednou jeden krtek Eduard Petiška

Víc čteme příběh o autíčku, než o kalhotkách. Hezká knížka

Krtek kamarád Krtek kamarád Jiří Žáček

Snad jediná knížka básniček o krtečkovi. Některé básničky už umíme nazpaměť :) Jsou vtipné, originální, krásné. Nejvíc máme rádi Loudavý šnek, Bublifuk a básničku Zahradníci

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Jedna z nejhezčích knížek o krtečkovi! :)

Krtek a orel Krtek a orel Hana Doskočilová

Krásný příběh o tom, jak se z Krtečka může stát orlí máma :) A co všechno se dá zažít, když váš kamarád umí létat! :)

06.11.2022 5 z 5

Krtek a medvědi Krtek a medvědi Zdeněk Miler

Příběhy krtečka se dají číst stále dokola. Neznám dítě, které by si Krtečka neoblíbilo :)

25.10.2022 5 z 5

Pohádky skřítka Medovníčka Pohádky skřítka Medovníčka Jan Lebeda

Druhá kniha o Medovníčkovi, tentokrát jsme se trefili se synem do prvního dílu (minule jsme četli poslední :D). Syn si hned Medovníčka zamiloval, stejně jako on miluje včely - a med. Líbili se mu podrobné popisy úlů, života a zvyků včel. Ale v knížce je i dost jiných zvířat! :) Mě se na dětskou knížku zdálo moc popisů a málo přímé řeči. Kniha je spíše klidnější, dějově jednodušší. Ale dost hezká a milá :) Půjdem si do knihovny pro další díl :)

01.09.2022 4 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Knížku jsem půjčila v knihovně mladším dcerkám (2,5 roku), za den jsme četli několikrát a byly nadšené! Už dokázaly pojmenovat většinu zvířat, nadšeně předváděly řev lva. Poslouchal dokonce starší syn (5,5let), knížka zaujala i jeho.
Krásné obrázky, které zaujmou, hodně málo textu, který ale hodně poví. Jednoduchá knížka s posláním, co víc si přát? :)

02.08.2022 4 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Syn (5let) miluje včelky a jiný hmyzíky, nedivila jsem se, že se mu líbil Večerníček o včelích medvídcích. A když jsme v knihovně narazili na knížku, nemohli jsme ji tam nechat! Knížka byla hezká, příběhy o čmeláčích rošťácích se nám líbily :) Doplněno jak o písničky s notami, tak o pěkné obrázky. Jen mě překvapilo, že jsou pohádky krátké, většinou jen na 2stránky - za večer jsme vždy přečetli 3 příběhy, někdy i víc. A jaká pohádka se synovi nejvíce líbila? Broukavá - stejně jako ve Večerníčku: o broukovi, který pospíchal a zpíval si u toho písničku :)

23.04.2022 4 z 5

Zlatí netopýři a růžoví holubi Zlatí netopýři a růžoví holubi Gerald Durrell

Zajímavá knížka o zajímavých zvířatech :) Několikátá od autora, rozhodně ne poslední! :)

09.04.2022 4 z 5

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Krásná knížka! :) Jako malá jsem milovala ty obrázky, snažila jsem je i sama nakreslit (nejvíc Krtka v ponorce, ten byl nejoblíbenější!) :) Teď to čtu synovi, tomu se také knížka líbí. Zase víc obdivuju krásné básničky - hned bych taky někam vyrazila! :)

16.01.2022 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tuhle knihu jsem měla vyhlídlou nějakou dobu, čekala jsem, až bude před Vánoci. Možná tím, jak jsem se na knihu dlouho těšila, jsem byla docela zklamaná. První povídka se mi líbila, druhá hlavně popisovala bláznivou cestu party lidí za velké sněhové bouře. Ve třetí povídce mě štvala hlavní postava, která byla šíleně ukňoraná. I když jsem pochopila, že na tom je stavený příběh, tak mi to vadilo. Co se mi líbilo, jak jsou povídky propletený. Jak se postavy vzájemně potkávali a příběh doplňoval. To oceňuju hlavně proto, že každou povídku napsal někdo jiný.
Na jedno přečtení to nebylo špatný, už se k tomu ale asi nevrátím.

23.12.2021 3 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Na tenhle díl jsem se těšila, na popis Saturninova dětství.. Už jen představa miminka byla legrační :)
Zezačátku jsem se dost zasmála, až sem se divila, jak je jeden "vtípek" za druhým. Zbytek knížky taky nebyl špatný, ukázal, kde se všechno Saturnin naučil. Dost se mi líbila kapitola, kde jel místo hotelového taxi pro američanku :) Jestli máte rádi Saturnina, rozhodně stojí za přečtení! :)

14.12.2021 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

(SPOILER) Přečteno kvůli čtenářské výzvě - a pro mě tahle kniha opravdu výzvou byla! Nikdy mě nenapadlo číst o filozofii, i když jsem knihu znala, sama od sebe bych ji nečetla. Určitě je skvěle napsaná, s jasnými "vysvětlivkami" filozofie. A dost mě zaujal děj dvou "světů". Určitě jsem si většinu nezapamatovala (natož kdo se k čemu hlásil), ale i tak mi dala knížka hodně.
Obdivuju všechny, co ji dokázali přečíst, aniž by jim bylo dvacet let. Pro mě to byl docela oříšek :)

17.11.2021 4 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

(SPOILER) Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně. O Titanicu jsem zatím nic nečetla, tak proč to nezkusit, navíc když má knížka 100stran.. Nenapadlo mě, že mi tak malá knížka tolik dá!
Neskutečně živě napsaný příběh nejslavnější lodi. Očima třináctileté dívky. O to víc mě to asi zaujalo. Přidávám do čtenářské výzvy (kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěla ocitnout) a určitě šáhnu po další knížce o Titanicu!

Výkřiky umírajících se ozývaly snad celou věčnost. Byl to šílený, nelidský chor, z něhož by se rozplakal i satan. Nevím, co bylo horší - jestli ten křik, nebo to, jak postupně utichal..

"Mě by v srpnu bylo sedmnáct"
Bylo by? Ach, panebože.

11.07.2021 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Pohodová knížka plná vtipných hlášek a úsměvných situací :) Nechybí tu oblíbené postavy, přibyli i nové. A nechybí ani svatba.. :)

07.07.2021 3 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Ze začátku mi nesedlo, že hlavní postavě je šedesát let - je zvláštní číst o jejích problémech, o sešlosti seiorů,..když vám není ani třicet - ale pak mě pohltil děj a nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout, jak jsem byla zvědavá na konec! :)

04.04.2021 4 z 5