Byl jednou jeden krtek

Byl jednou jeden krtek https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26284/byl-jednou-jeden-krtek-26284.jpg 5 99 16

1.část: Jak krtek ke kalhotkám přišel 2.část: Krtek ve městě V první části z obou moderních zvířecích pohádek, odehrávající se v přírodě, pomáhají zvířátka krtkovi při výrobě látky a ušití kalhotek. Ve druhé části objevuje krtek klady i nedostatky velkoměstského prostředí.

jan.para
25.02.2023 5 z 5

Jedna z knížek mého dětství.

LunaL.
18.11.2022 5 z 5

Víc čteme příběh o autíčku, než o kalhotkách. Hezká knížka

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Knihu jsem "zdělila" po mamince. Jako děcko jsem knihu zbožňovala. Krásné ilustrace.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Knížku jsem dostala k Vánocům už jako "velká holka", o to víc jsem ji milovala.
Hodně často jsem si podle ní kreslila.

Vera Silent
15.09.2021 5 z 5

Muj synek ma rad krasne velke obrazky a i pribehy jsou moc zajimave. Akorat format textu moc esteticky zrovna nepusobi, ale cist to jde.

hippiesak
16.04.2021 4 z 5

Má cenu psát něco dalšího k této české klasice? :) Kniha z doby, když Krteček byl ještě Krteček. Žádný "little mole" jak je dnes vidět v ČESKÝCH obchodech. Žádný politický nástroj Zemana, jako dnes... Tato kniha z roku 1982, roku mého narození, je prostě nostalgická klasika a jsem rád, že ji děti mají, sice v polorozpadlém stavu, ale stále mají ve své knihovně :)

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla půjčenou z knihovny. Protože nějak tenkrát nebyla k sehnání. Ale Krteček je a byla klasika, protože je srozumitelná a kresby jsou nádherné. Velice oblíbené dětské čtení. A kdo ještě neumí číst, tak stačí koukat na obrázky a netřeba slov.

Luigi1
26.06.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl několikrát a moc se mi líbila a překvapivě i mým vnoučatům

Olous1
20.07.2019 5 z 5

Tak jsme byli u babičky na půdě,a objevili poklad.Krabici se starými knihami.A náhodou tam byla i tato překrásná kniha mého dětství.Oprášila jsem z ní prach a znovu přečetla.Má nádhernou ilustraci.Jen je škoda,že dnešní dětičky mají zájem spíše o modernější pohádky.

MOu598
15.05.2017 5 z 5

Milé příběhy, velmi milé kresby. Obdivuji i pozadí v kresbách a pastelové barvy.
Mám tuto knížku i v anličtině.
Nerozumím, proč není p. Miler uveden jako spoluautor.

Jitka_Roškotová
04.02.2017 5 z 5

Krteček a knížky jeho příběhů jsou snad povinnou výbavou každé dětské knihovničky. Na téhle dnes už kultovní pohádkové postavičce jsem vyrostla a vždycky jsem ji milovala, ať už v knížce nebo ve Večerníčku. Knížky jsem si ráda prohlížela i v době, kdy jsem ještě ani neuměla číst. Jsem moc ráda, že s ní nyní můžu seznámit svou dcerku a že se jí líbí stejně jako mě. Neumím si představit dětství bez Krtka a jeho kalhotek...

Welinie
10.01.2017 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek v dětství.

martas006
06.01.2017 5 z 5

Co dodat, krtek nikdy nezklame. Tuhle knížku jsem jako malá holka přečetla několikrát.

Luccy78
14.01.2016 5 z 5

Ano, ani u nás doma nechyběla tato okouzlující, jednoduchá, ale přitom velmi milá knížka.. Mám na ní velmi milé vzpomínky ještě na dobu, kdy jsem ani neuměla číst.

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

No prostě krásná pohádka, kterou si zamilujou snad všechny děti! a někdy nejen ty..

WEIL
13.11.2011

Známé pohádky, které dostaly animovanou podobu a staly se součástí většiny domácností.