Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Není to špatné, ale je to hodně zašmodrchané, na mě až přes závit, na sílu... Ale partnerce jsem začal tvrdit, že je moje osudová žena, jak moc ji miluju, takže kdybych ji zabil, čerpal jsem zde... To se mi prostě v knize nelíbilo. To tam bylo navíc.

07.03.2021 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Ležím s covidem, číst mi nejde, naštěstí je tu pan Hartl a jeho přednes knihy. Pan Hartl vynikající, věřím, že se i on bavil u výborné knihy. Tento Forrest, je na rozdíl od toho filmového, méně progresívní, více lidský, a tedy i v mém vnímání reálný, ač je nereálný. Pobavil jsem se, popustil uzdu horečnaté fantazie a hodnocení nechám plné. Škrtat umí každý, ale snít sny a příběhy? To už ne.

07.03.2021 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Nečteno, slyšeno jako audiokniha, tak to možná bylo stravitelnější. Na pozadí, abych vysvětlil. Jsou to takové echt americké knihy...

05.03.2021 4 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Spolupráce dvou autorů, kterou si jest možno vysvětlit i formou předloženého textu, kdy je část podána mužským pohledem, část ženským, je velice povedená. Líbilo se mi to, i tu nablblost eko mudrlantů autoři ukázali, zároveň s tím, však nedotáhli do úplného konce figuru vraha. Však, on měl určitě moc dobrý důvod... Ne, teď rejpu, je moc dobře že knihu ukončili včas...

01.03.2021 4 z 5

Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Frank Tallis

Tak toto je trochu jiná, klasická, detektivka. Freud, rozvoj společnosti, nedávná domovina (????), několik záhadných zamčených míst, okultismus - tedy debaty s duchy, Prátr, ruské kolo... Ono tam bylo plno známých postupů, plno již sepsaných příběhů, ale tak nějak dobře pospojovaných, že to bylo dobře ke čtení. Snad bude úroveň dalších příběhů podobná, nebo aspoň nebude klesat moc.

27.02.2021 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Nojo, prostě jste fanoušek Kulhánka, nebo ne. Nic mezi. Má to hodně stránek, ale příběh frčí a letí a není tu místo k odpočinku.

24.02.2021 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další perfektní kniha od autorky, mrzelo mě šílených popisů, na můj vkus by stačila část, těšil jsem se na tajemství školního sklepa a doufal v pořádnýho lososa pro Bergmana... a ono nic. Tak proto hvězda dolů.

22.02.2021 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

No, je to taková propaganda. Správný klucí, co to nandaj těm zlejm klucím, no a 4. července všichni zasalutujou emerice, nejlepšímu místu na světě. Plnýmu magorů... Tak asi tak.

21.02.2021 3 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Ale líbilo se mi to, jen mi přišel konec takový uspěchaný. Na to, jak se celou knihou člověk nelehko prokousává, byl konec rychlý.

15.02.2021 4 z 5

Zvrácená oběť Zvrácená oběť John Sandford (p)

Za mě stále výborné, dokonce zde i maličko manipulativní, bavil jsem se, je to výborná série. Škoda že v knihovně nejsou všechny knihy z řady.

14.02.2021 5 z 5

Zlomená oběť Zlomená oběť John Sandford (p)

Je to blbý, ale ze podhodnoceno, je to neuvěřitelné, ale série obětních knih, si drží velice vysokou úroveň. Jak to ten chlap dělá? Chyby v knize, kdy stále není jasné, kdy má někdo v tlapě revolver a kdy pistoli, protože tahá revolver a kontroluje stav zásobníku, beru spíš za chybu v překladu.

07.02.2021 5 z 5

Ledová oběť Ledová oběť John Sandford (p)

Napínavá, zimní, mnohavražedná romance, klasa jako skoro vše od autora.

31.01.2021 5 z 5

Partner Partner John Grisham

Příběh se mi líbil, sice u nás neproveditelné, ale to poučení, to je prostě česká klasika: tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... zde tedy spíše, tak dlouho je budeš ojebávat, až s tebou někdo vyjebe na kvadrát. Dobré čtení. Dobré poučení.

25.01.2021 5 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Takový hezký, naivní, pohádka to byla. Naštěstí už ten kapitalismus vládne i nám, lidský život cenu nemá, ale měl by mít a my si můžeme o tom psát spravedlivě smýšlející pohádky. Asi tak to na mě zapůsobilo.

21.01.2021 4 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Ale jo, je to trochu poplatné době vzniku, ale vlastně aktuální v tom, že se vše obrací - kde bylo dříve bílo, je dnes opačně. Bude to zase aktuální příběh. Obávám se.

19.01.2021 5 z 5

Zlatá oběť Zlatá oběť John Sandford (p)

Klasika a klasicky dobré. Pár prkotin, kdy se člověk zarazí, ale stále nad průměrem. Jo a protekcionismus, tak jak jej staví do pozice normálu ... ten emerickej socialismus je takovej hnus, ještě že ho dávkuje tak pomálu. Ale je to čím dál bolestnější.

15.01.2021 5 z 5

Extrémní oběť Extrémní oběť John Sandford (p)

Tak zase rychlá kniha, překvapení v tom, že to nakonec přeci jen prásklo. Inu, vnitřní rozpory, nyní viditelné více než dobře. Ale kniha je čtivá.

13.01.2021 5 z 5

Pohřebiště obětí Pohřebiště obětí John Sandford (p)

To prostě člověk nepochopí, takovou tu štvavost některých autorů. Tutento bard, to je prostě rychlík, píše ty knihy hrozně rychle. Já to ráno otevřu, je neděle podvečer a už to mám dolouskaný. Nebo to je tím, že to čtu rychle já? Zase výborný díl série, poctivá, hutná, klasika žánru.

10.01.2021 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Tak toto je kniha na den. Ráno začít, no a už se člověk neurve :-) . Výborné, napínavé, zvratů hafo, trochu motání se ve vztazích, ale konec dobrý...

09.01.2021 5 z 5

Oběť v pasti Oběť v pasti John Sandford (p)

Taková stará detektivní škola. Moc dobře se to čte.

09.01.2021 5 z 5