Zvrácená oběť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lucase Davenporta požádá o pomoc senátor Smalls, kterého se někdo pokusil zabít zvlášť rafinovaným způsobem. Když se Lucas se svými spolupracovníky, maršály Bobem a Rae, vydá po nejisté stopě, začnou umírat další lidé. Nikdo se nesmí třeba jen přiblížit k osobě, která za všemi zločiny včetně nelegálních obchodů se zbraněmi stojí… Davenport byl přesvědčený, že bohatá psychopatka Taryn Grantová má na svědomí nejméně tři vraždy, ale své podezření nikdy nebyl schopný dokázat. Jakmile však psychopat jednou přičichne ke krvi, potřeba zabíjet ho po čase přemůže, a tak Lucas tušil, že se s Grantovou opět brzy setká. A měl pravdu. Když nyní zastává funkci federálního maršála s velmi širokým polem působnosti, zjistí, že Grantová díky křeslu v senátním Výboru pro zpravodajskou činnost získala spoustu kontaktů, které jsou pro ni velmi… užitečné. Odhalit, co je na těchto zvěstech pravdivé, však bude tvrdý oříšek. A smrtelně nebezpečný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406441/zvracena-obet-Jqi-406441.jpg 4.49
Série:

Lucas Davenport (28.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Twisted Prey (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Zvrácená oběť

Přidat komentář
Sonidlo
včera

Chtěla jsem si knihu nechat na dovolenou, ale stejně jsem to nevydržela a přečetla ji hned jedním dechem. Já ty jeho knihy prostě miluju. A teď zase ta dlouhá doba čekání na Neon prey /2020/.

1amu
13. června

Již dlouho jsem neměl při čtení knihy takový báječný pocit. Známe to, těšíme se na další kapitolu, měli bychom jít spát, ale nejde to, tak přidáme ještě jednu kapitolu.... Moji oblíbenci jsou v poslední době dva: John Sandford-autor této knihy a Lee Child. Je zajímavé podívat se na jejich hlavní postavy : Davenporta a Reachera . První žije ve šťastném manželství se třemi dětmi (z nichž nejstarší Letty byla adoptovaná), zbohatl na prodeji software počítačové hry (kterou stvořil), je existenčně zajištěn, rád si kupuje drahé módní a kvalitní ošacení i obutí. Jezdí automobilem Porsche a plno lidí mu závidí. U policie se brzy prosadí a stoupá funkčně pořád výš, v posledním dvou příbězích je již federálním maršálem. Příběh č.27 (Zlatá oběť) mě neuchvátil, ale 28. ano. Je zde v hlavní roli opět výtečný stratég, tvrdý chlap, vůči rušitelům zákona vystupující bez skrupulí a s dalšími klady. Ale pozor ! Když jde do tvrdého, raději před padouchy utíká (nedivme se, v této knize je mu přes 50 roků).
Na druhé straně Reacher, stále svobodný, bez žádného trvalého vztahu, sám bez rodinných pout. Jezdí stopem po USA, v každé knize se "kdesi" zaplete do čehosi, co zavání nespravedlností, kterou vyřeší k dobru věci, oblečení kupuje ve "frcu" a je plně závislý na někom, kdo jej jako stopaře kamsi sveze. Jeho pověstné rvačky-nakládačky konči skoro vždy výhrou.
Příběhy těchto dvou jsou diametrálně odlišné. Autoři se nekopírují. Pouze mi knihy J.Sandforda připomínají cosi blížícího se k reálnu, kdežto L.Child píše to, co v komentáři u knihy Minulost, jedna komentující nazvala vtipně pohádkou.
Tato kniha potěší příznivce Lucase Davenporta, setkají se letmo i s Virgillem Flowersem, policajtem, který byl v pár knihách podřízeným Davenporta, který na něj žárlí.
Čtenář si uvědomí jak se svět mění, modernizuje (iPody zrychlují neuvěřitelně komunikaci). Čím větší stát, tím více se rozkrádá, a to na nejvyšší úrovni.
Jsem rád, že jsem opět četl poctivě napsanou knihu .

veveronka
12. června

Jako vzdy dobre a napinave.

konicekbily
10. června

Thriller z vysokého prostředí Států - až na úrovni dvou členů Senátu - probíhající v současnosti - odhaluje asi praktiky vlivných osob tohoto světa. Šáhl jsem po autorovi v knihovně, je to 28. kniha v sérii - číst tuto řadu nebudu.

sarka0168
05. června

Nepřekvapilo...

hana4834
19. května

Jako vždy skvělí čtení i když konec předvídatelný

biki
12. května

Nemůžu si pomoct, ale já Sandfordovy příběhy s jeho svérázným humorem prostě miluju. Už mi dokonce ani tak nevadili Lucasovi společníci Bob a Rae z minulé knihy, i když ani zde jejich přítomnost nemá podle mého názoru nějaký zásadní význam. Jako vždy se Lukas ve svém pátrání opírá o práci celé řady příslušníků různých policejních složek, zde s podstatně větším podílem FBI, bez nichž by to v dnešních dobách prostě nešlo. A také je nucen si přiznat, že ani on nemládne.
Domnívám se, že závěr knihy velmi dobře vystihuje Lucasův postoj k vymáhání spravedlnosti, že někdy to prostě jinak nejde.


Autor a jeho další knihy

John Camp

John Sandford (p)
americká, 1944

všechny knihy autora

Kniha Zvrácená oběť je:

v Právě čtených2x
v Přečtených9x
v Knihotéce30x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit3x