Zlomená oběť

Zlomená oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/9119/bmid_zlomena-obet-KBJ-9119.jpg 4 64 13

Lucas Davenport série

V Minneapolisu bylo na břehu řeky nalezeno zbičované tělo mladé ženy. Mrtvola měla proříznuté hrdlo a násilím roztažené nohy i ruce. Lucas Davenport poznal hned na místě činu, že vraždu spáchal duševně chorý člověk. O tři týdny později je na farmě za městem nalezena druhá oběť. Způsob provedení vraždy i zohavení těla jsou totožné, avšak tentokrát jde o muže. Nic nenasvědčuje tomu, že by mezi oběma vraždami existovala souvislost. Podezřelý se objevuje brzy. Je to psychicky nemocný muž, jenž se zbavil ochranného náramku nasazeného policií a zmizel. Jak vyšetřování postupuje, Lucas se ptá sám sebe, jestli podezřívají správného člověka. Pochybuje, že by zločiny dokázal spáchat sám.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Prey , 2005

jprst
21.04.2023 4 z 5

Dobrá detektivka se spoustou falešných stop a matoucích důkazů, což dokáže čtenáře udržet v patřičném a ještě se stupňujícím napětí až do samého konce.

Lumír23
07.02.2021 5 z 5

Je to blbý, ale ze podhodnoceno, je to neuvěřitelné, ale série obětních knih, si drží velice vysokou úroveň. Jak to ten chlap dělá? Chyby v knize, kdy stále není jasné, kdy má někdo v tlapě revolver a kdy pistoli, protože tahá revolver a kontroluje stav zásobníku, beru spíš za chybu v překladu.

mcabr

20.09.2018 4 z 5

Knihu i autora doporučuji

ivoiro
22.06.2018 3 z 5

Co napsat? Tak nějak kolísám mezi dvěma a třemi hvězdami. Nicméně, za ten konec dávám 3 a zkusím asi i některý z dalších dílů. Uvidím, zda mě bude bavit víc.

NADEI
02.05.2018 4 z 5

Davenport mě baví i když tohle byl trošku slabší díl. Oči oběti mě nadchly daleko víc, ale i tak dávám Lucasovi další šanci.

veveronka
16.03.2018 5 z 5

Jedním dechem přečteno

čef
18.10.2016 5 z 5

Příběh mne napnul a pobavil, více od této literatury nežádám. Baví mne obstojně popsané neschematické charaktery postav, jakož i uvěřitelný popis pátrání a mediálního humbuku. Závěr je patřičně a nadprůměrně akční. Od autora jistě přečtu vše, na co kde narazím!

Nelly
21.07.2015 5 z 5

Toto je moje dvanáctá kniha s Lucasem Davenportem a zdála se mi nejlepší, protože autor Vás zde nechává neustále přehodnocovat, kdo je vlastně hledaným pachatelem. Takže podle mého gusta...

lanusinka
27.03.2014 5 z 5

Naprosto fantastický závěr knihy, přestřelka v blázinci mě hrozně bavila...

smmajl
14.05.2013 5 z 5

Obstojeně napsaná detektivka...ano, četla jsem lepší, ale četla jsem i mnohem horší. Určitě slousknu ještě další, příjemné čtení na tři dny a proto dávám pět :-)

joslin
26.06.2011 3 z 5

Chtěla jsem okusit změnu v detektivním žánru, ale bohužel mě Lucas jako detektiv moc nepřesvědčil, spíš mi přijde, že i samotného autora knihy nebaví pořádně vykreslit příběh tak, aby byl více vzrušující. Ale za vynikající popis nemocnice ve které se učí duševně choří, jsem se rozhodla že dám Sandfordovi ještě šanci.

John Sandford (p)
americká, 1944