Extrémní oběť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kvůli narůstajícím sporům s vedením opustil Lucas Davenport minnesotský Státní kriminalistický úřad a po mnoha letech je náhle bez práce. Pověst špičkového vyšetřovatele mu však zůstala, a to i v nejvyšších politických kruzích. Jeho služby si vyžádá guvernér Elmer Henderson, který kandiduje na úřad prezidenta proti Michaele Bowdenové. Henderson očekává, že jeho soupeřka v primárkách uspěje a nabídne mu post viceprezidenta. Během předvolební kampaně však přijde do styku s krajně vyhrocenými výhrůžkami, které jsou namířené proti Bowdenové. Požádá Lucase, aby vše prošetřil a aby prezidentskou kandidátku ochránil. Lucas začíná v podstatě od nuly: má k dispozici jen špatnou fotografii jednoho z možných atentátníků a velmi málo času. Tradiční státní zemědělská výstava se totiž rychle blíží a Bowdenová právě zde, mezi statisíci návštěvníky, plánuje svoje klíčové vystoupení......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336973/extremni-obet-Z6y-336973.jpg 4.629
Série

Lucas Davenport 26.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art
Orig. název

Extreme Prey, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Extrémní oběť

Přidat komentář
Jaruš7
03. dubna

Začátek se nezdál zaujmout, ale pak to přišlo, extáze a vydržela do konce.
Bravurně sestavená vysloveně scénáristická exploze.
Není možné nevěřit, tolik lidsky osobitých a rozmanitých pocitů rozhořčení a vzteku ze špatností, že se aktérům nelze divit jejich záludnosti.
Citace:" Poslyš, ne že sem dorazíš a budeš mě chtít zabít. "
". já vůbec netuším, o čem to mluvíš,"
"Víš to moc dobře. Poznám ti to na hlase,.
"Musím ti povědět, že se mi zase rozproudila v žilách krev. .. konečně se posouváváme od keců k činům."

Amerika ve světle.
Autor se vsunul vedle V. Kutschera na špici současných TOP v podobném stylu tvorby.
..

Lumír23
13. ledna

Tak zase rychlá kniha, překvapení v tom, že to nakonec přeci jen prásklo. Inu, vnitřní rozpory, nyní viditelné více než dobře. Ale kniha je čtivá.


hana4834
27.06.2018

Jako vždy skvělá kniha, dynamická a napínavá

nycol
17.04.2018

Vyborna zapletka, jen na moc stranach.

biki
11.03.2018

Úplně odlišná dynamika příběhu oproti minulé knize. Na počátku stojí jen velmi vágní podezření na možnost potenciálního zločinu, přesto nudící se Lucas neodolá nabídce na takové menší polooficiální vyšetřování. A pak se to pomalu rozjíždí - na jedné straně skupina pseudopatriotů se svými nekalými plány, na druhé straně mravenčí práce Lucase a jeho spolupracovníků. Bylo skutečnou lahůdkou sledovat, jak se postupně stahuje smyčka okolo již nikoli jen potenciálních zločinců, až do závěrečného akčního finále.
Zkrátka a dobře, Sandford je čím dál tím lepší.

rimar
01.03.2018

Velmi zdařilé dílo. Dej je napínavý a hezký jede. Davenport se dostává opět na vyšší level tak jsem zvědavý na další díly.

čef
17.08.2017

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro studenty oboru bezpečnost a ochrana obyvatelstva. Skoro dokumentární, ale o to více poutavou formou je odvyprávěn napínavý příběh snahy o zabránění přípravy a provedení atentátu. Tentokrát sice nejde o islamisty, ale o jiné podobně poblázněné fanatiky, kterých je v tomto světě více než bychom si přáli. Škoda, že BBart ještě ani nepřipravuje k vydání zatím poslední Golden Prey, hned bych po ní skočil.

Peršanka
25.06.2017

Místy jsem se ztrácela v množství postav, což mě trochu rozptylovalo. Nerada ubírám jednu hvězdu.