LucySmile LucySmile komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moje oblíbená nejen kniha, ale i film. Na konci vždycky ukápne nejedna slza. Nejlepší kniha od Johna Greena. Čtivý, romantický, smutný... Co víc si přát?

29.12.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany jsem měla trochu větší očekávání. Děj mi připadal v určitých částech hloupý a nudný. Samozřejmě tam byly také pěkné pasáže. A konec? Radši nekomentuju.

07.11.2019 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná kniha. Sice jsem ji musela číst dvakrát, protože jsem ji na poprvé nepochopila, ale stálo to za to. Oceňuju hlavně autorův styl a rychlý děj.

07.11.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Velmi čtivá a napínavá kniha. Zajímavý pohled na nacistické Německo z pohledu jeho obyvatel, oddanost lidí vůči Hitlerovi. Na druhé straně boj za spravedlnost, která není vždy jasná. Určitě stojí za přečtení.

28.10.2019 5 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Krásná kniha! Nádherný příběh, sympatické postavy a kniha se dobře četla. Škoda jen, že je tak krátká. Těším se na další autorčiny knihy a všem tuto doporučuju!

10.05.2023 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Krásné počteníčko během Vánoc. Předvídatelné, ale proč ne na odlehčení. Všechny povídky byly povedené a úsměvné :)

21.12.2022 5 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Další skvělá kniha od této autorky, nemohla jsem ji odložit. Rafe a Bella jsou skvělí a děj byl plný překvapení. Španělská slova tomu dodávala něco navíc. Opět všem doporučuji.

08.06.2022 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Tak tato kniha mě vůbec nezaujala, i přesto, že tento typ literatury mám ráda. Postavy hodně zvláštní, jejich chování je jak na houpačce a vlastně ani neví, co chtějí. Laura, která se jak lusknutím prstu zamiluje, se chová jak zlatokopka a zajímá ji spíš značkové oblečení. Film jsem zatím neviděla, vždy dám nejdřív přednost knize a ani nevím, jestli ho chci vidět. Kdyby nebylo v knize hodně sexu, vlastně by se tam nic nedělo. Hodně slabý průměr a další díl už si nepřečtu.

20.05.2022 3 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Knížku mi doporučila jedna čtenářka, tak jsem si ji hned přečetla. Musím říct, že bylo těžké se od ní odtrhnout a třeba jít spát. Kniha je napsaná jednoduše, postavy jsem skvělé a příběh nádherný. Je to přesně ta kniha, při které máte neustále chuť se usmívat. Líbil se mi hlavně Jonáš s jeho pozitivním přístupem. Větší množství erotiky zde vůbec nevadilo, právě naopak. Jediné, co bych vytkla, je obálka. Kdybych knihu měla začíst číst jen podle obálky, nevzala bych si ji do ruky.

03.04.2022 5 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Theo Addair opět nezklamal. Knížka je nádherná, taková pohádka. Postavy jsou úžasné, děj plynulý a bez dramat. Theo zpracoval téma, které jen tak v knize nenajdete a já díky tomu zjistila, jak mlc málo o tomto tématu vím. Takže jsem se i při čtení dozvěděla něco nového... Navíc malá návaznost na Muffin a čaj je skvělý bonus. Hned bych si ji přečetla znovu! Všem moc doporučuju.

21.03.2022 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Příjemné čtení s trochu předvídatelným dějem. Hlavně oceňuju, že postavy byly sympatické, bavily mě jejich hádky i vtipy. Název knihy sedí dokonale.

28.01.2022 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Jsem z této knihy trochu zklamaná, čekala jsem víc. Až na pomalejší rozjezd byla první polovina knihy velmi slibná a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pak se něco zlomilo a děj začal trochu váznout a byl až moc přehnaný. Zároveň se mi ne moc dobře četly spletité myšlenky Jessie, ale to hold k tomu patřilo. Také souhlasím s předevšími komentáři, že nedává smysl, proč vůbec na tu chatu Jessie jela a nechala se připoutat, když nic z toho dělat nechtěla. Dost zvláštní je, že neprojevila ani trochu lítosti nad smrtí manžela, který jí vesměs nic hrozného neudělal.

13.01.2022 2 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Ze začátku se mi kniha hodně líbila a musím uznat, že je velmi čtivá. Je tam krásně vylíčena představa dokonalých vánoc v horské chatě obklopené sněhem. Později mi trochu vadila nerozhodnost obou hlavních postav a trochu přehnaný děj, ale i tak jsem si čtení velmi užila a těším se na pokračování s dalšími postavami z knihy.

25.12.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná a milá pohádka pro dospělé

19.01.2021 3 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Takhle kniha, to je síla :D Nehledejte žádný velký příběh, prostě jeden sex za druhým. Zajímavé je na tom, že se příběh odehrává o mnoho let dříve.

01.01.2021 3 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Elle Kennedy byla pro mě záruka, že se budu bavit. Ani tentokrát to nebylo jinak. Jen se mi mi ostatní její knihy, co jsem četla, líbily víc. Proto nyní dávám jen 4*.

14.11.2020 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Pro mě dost náročné čtení a moc mě neoslovila. Úplně jsem nepochopila smysl knihy. Lehce vtipná, ale ne zas moc. Dost jsem se musela přemáhat, abych knihu dočetla a jsem za to ráda. Nejvíc obdivuju styl, jakým je kniha napsaná, i se vším "to mě umrtvilo".

01.09.2020 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Čtivé, milé, vtipné - co víc si přát :) Hlavní hrdinka byla velmi sympatická a jsem ráda, že se objevily postavy z předchozích knih. Konec trochu předvídatelný.

31.07.2020 5 z 5

Život s vůní lubrikantu Život s vůní lubrikantu Emma Scharkez

Nechápu, co na této knize mělo být humorné, já se nebavila. Pracuje v sexshopu, no a co? Hlavní postava popisuje svůj pracovní den a to je asi tak vše.

17.07.2020 odpad!

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Horory nejsou úplně můj šálek kávy, ale tato kniha mě mile překvapila. Úvod by se dal asi napsat na méně stran ale jinak tam nebyla ani jedna zbytečná pasáž. Konec jsem čekala trochu jiný, ale zklamáním rozhodně nebyl. Na to velké množství stran se kniha četla velmi dobře a myslím, že se ke Kingovi ještě někdy vrátím.

14.05.2020 5 z 5