lucygreen lucygreen komentáře u knih

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Bylo to odpocinkove čtení a líbilo se mi to, sice to nebylo to nejlepší z nejlepších, ale prostředí intru a školy i postavy se mi líbily.

27.08.2019 4 z 5

Virál Virál Helen FitzGerald

Kniha mne docela dost bavila, sice jsem ji četla docela dlouho, ale autorka dobře vykreslila postavy a i děj mě bavil. Knihu bych mohla doporučit.

27.08.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Bylo to dobré, svět a víly se mi líbily, ale trochu tomu něco chybělo. Konec byl dost nabušený, ale mě moc nezaujal. Nejvíce mě bavila první třetina knihy.

18.08.2019 3 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Jsou to opravdu drsné povídky, ale musím uznat, že jsou skvěle napsané, každá ve vás vyvolá jiný druh strachu. Nějaké mi ani strašidelné tolik nepřipadaly, jiné mi nedaly spát. Nejlepší podle mě byla- Jen holé kosti. Nejstrašidelnější- Sousedův dvorek.

12.08.2019 3 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Podle mě byl tento díl slabší, než předchozí dva. Nejvíc se mi asi líbila první polovina knihy a pak už to bylo docela psycho. Asi bych si také přála jiný konec...

10.08.2019 3 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Dost se mi kniha líbila. Předčila moje ne moc vysoká očekávání a musím přiznat, že byla dost originální a hlavní hrdinku jsem si oblíbila. I vedlejší postavy byly velice sympatické a prostředí Paříže taky krásné :). Vztah hlavních postav byl takový čistý a příjemný pro čtenáře.

07.08.2019 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Tohle mě dost bavilo, o hodně více, než první díl. Asi to bylo tím, že jsem knihu přečetla za jeden den a nenatahova čtení na týden a víc. Kniha se čte opravdu rychle a oproti prvnímu dílu měla podle mě lepší zápletku/děj. Dost jsem si u knihy odpočinula.

01.08.2019 5 z 5

Temnota padá Temnota padá Erin Hunter

Pomalejší rozjezd, ale pak me to jako v případě druhého dílu bavilo hodně. Líbí se mi prostředí lesa i opatření smečky v hierarchii.

31.07.2019 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Velice zdlouhavá kniha opravdu se v ní skoro nic nestane, četla se hodně pomalu. Docela se mi líbily vedlejší postavy a byl tam jeden překvapivý moment (jen jeden!), ale na první díl to nemá.

27.07.2019 3 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Kniha se mi jako celek docela dost líbila. Podle mě nejlepší povídka byla- Hodně štěstí a na shledanou, a pak se mi taky hodně líbily- Konec lásky, Suvenýry. Jako nejslabší bych ohodnotila- Hlava, šupiny, jazyk, ocas, Zvrácená rozkoš, Za devadesát minut zabočte na sever. Ale celkově podle hodnocení jsem knihu čekala horší a docela mě příjemně překvapila.

13.07.2019 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

No čekala jsem víc, ale první díl byl hlavně o seznámení se světem a postavami. Kniha byla zajímavá a četla se docela rychle, další díly budou určitě lepší. Kočkoveverčák byl samozřejmě nej :).

30.06.2019 3 z 5

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Velice zajímavá kniha. Je i docela úzká a čte se rychle. Mně osobně se nejvíce líbil autorky styl psaní a ačkoli příběh nebyl úplně nadupaný, jako odpočinková četba dost dobré.

21.06.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Hodně mě tato kniha bavila, byl to můj druhý thriller a musím říci, že se mi líbil více, než V pasti lží. Od začátku mě bavilo prostředí a popis jídla a jiných věcí. Celkově ta atmosféra je super. Ani to nebylo nejak nechutné a napětí bylo dostatečné. Doporučuji!

01.06.2019 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Nevím proč, ale kniha mi moc neutíkala a to je dost hubená.. Bylo to hodně předvídatelné a uvidím jestli si přečtu více dílů. Poslední dobou se mi však v knihách líbí kamarádky hlavních postav a i tady se mi líbila Meredith. Nic moc nového to však pro mě nebylo..

11.05.2019 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Opět to nebyla žádná bomba a konec prvního dílu byl podle mě o dost napínavější. Spoustu stran kde se nic nedělo, mohlo by to být aspoň o 200 stran kratší... nejvíce se mi ale líbila návštěva letního dvora. Knihu jsem četla asi měsíc, takže si teď dám odpočinek od bichlí. SPOILER: Byla jsem jediná které přišlo, že nejdřív se všichni strašně obávali mocného krále Hybernu, který byl mnohem krutější, než Amarantha a pak tam přijdou, král udělá baf, vykoupe je a Feyre zničehonic zlomí veškerou kletbu světa? A on jenom hmmm tak jděte. To mi teda Amarantha přišla o dost horší.
Nechtěla bych tuto knihu potopit a jen jsem asi měla vysoká očekávání. Ale přesto, Feyre je dost otravná holčina...

21.04.2019 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Zajímavé, ale na můj vkus jsem to četla dost dlouho a místy to pomalu ubíhalo. Moc bych však chtěla ocenit postavu Luciena, který byl velice dobře napsaný :).

16.03.2019 3 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Moc hezky napsáno. I když je to určité téma, tak vás to do depresí nedostane :). Místy je kniha i vtipná a kdybych ji neměla půjčenou, měla by hodně lepíků :). Něco mezi 5ti a 4mi hvězdičkami.

11.03.2019 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Ufff... Tak konečně přečteno, ale vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Upřímně to bylo strašné. Film jsem viděla a hodně se mi líbil (hlavně Cam :)), ale kniha byla o dost obsáhlejší, ale všechny věci navíc mi přišly strašně zdlouhavé. Řekla bych že tato kniha je přesně ta, která vás dostane do čtecí krize a bohužel od začátku jsem měla velké pokušení ji odložit (možná i odhodit). Takže kniha za mě ne, ale na film se klidně podívejte :).

09.03.2019 1 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Hodně mě to bavilo a to jsem tuto knihu chtěla vrátit a nechat ji nepřečtenou. A to by byla opravdu chyba. Líbilo se mi prostředí penzionatu, hlavní hrdinka i Mašinchlup :). Také bylo zajímavé, že se v knize objevuje upír a vlkodlak. Toto téma bylo podle mě zpracováno velmi originálně.

24.02.2019 5 z 5

Kráska a geek: Jak Sam přestal být mimo Kráska a geek: Jak Sam přestal být mimo Melissa Keil

Hezká a odpočinková četba ;). Hlavní hrdina byl sympatický a hlavně se mi líbila jeho posedlost horrory a celkově filmy. Každopádně nečekejte nic extra napínavého, prostě takové letní čtení. Chvílemi mě kniha hodně bavila a chvílemi to byla celkem nuda, takže hodnocení něco mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami.

17.02.2019 3 z 5