Lucuschka Lucuschka komentáře u knih

Ústav Ústav Stephen King

Nejde o typický hororový příběh od Mistra, ale i přesto to bylo úžasné, psychologicky zaměřené čtení, které vám nedá spát a vy ctete, jen abyste se dozvěděli, jak tento příběh dopadne. Úžasně a mistrně zpracovaný příběh.

30.04.2021 3 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Pro mladší ročníky, značka ideál.
Kdo si někdy nepomyslel, zda jeho život neřídí někdo jiný, popř. že některé situace jsou až absurdní...
Zde se hlavní hrdinka vzepře "osudu" ve formě spisovatelky a snaží se dokázat, že zvládne žít po svém.

13.04.2021 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jednohubka. Oddychovka. Prostě čtete a nemusíte přemýšlet. Přiběh je fajn a dobře se čte. Pokud si potřebujete odpočinout, tak doporučuji. Pobavíte se u nenáročné četby a to je hlavním smyslem knihy. Rozhodně nelituji, že jsem knize věnovala svůj čas.

12.04.2021 3 z 5

Rome Rome Jay Crownover

Přečetla jsem, ale myslím, že brzy zapomenu o čem to přesně bylo...
Takový jednodušší příběh provázaný s ostatními knihami a příběhy ostatních "kluků". Oddechovka a jako taková ušla.

28.03.2021 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Moje první přečtená kniha od autora, a musím říci, že nikoliv poslední, protože to bylo velice nápadité a zajímavé čtení. Příběh mě zaujal, chytil a nepustil, dokud jsem se nedozvěděla všechno. Doporučuji.

22.03.2021 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Hezké doplnění příběhu - pohled Christiana byl zajímavý a určitě mi pomohl lépe pochopit jeho myšlenkové pochody a jednání :-)

15.03.2021 3 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Dočetla jsem s napětím...
Líbilo se mi to, moc se mi to líbilo. Dobře se to četlo a příběh i zpracování bylo skvělé. Rozhodně jsem ráda, že jsem Mistra objevila a začala číst, a zcela jistě jen tak nepřestanu...

27.02.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Rozhodně nedoporučuji číst, pokud máte smutnou až depresivní náladu.
Rozhodně se nejedná o knihu pro děti nebo možná pouze pro děti, protože ji nepochopí do hloubky.
Rozhodně by měli číst pouze vyrovnaní a šťastní jedinci, protože ty snad po přečtení tato kniha nezasáhne tolik.
Rozhodně plná myšlenek, které jsou však natolik smutné až depresivní, že je nelze strávit v jednom okamžiku, ale postupným rozmýšlením a přemýšlením.
Rozhodně doporučuji přečíst, pokud nemáte o čem přemýšlet.
Rozhodně nedoporučuji číst opakovaně v krátkém časovém horizontu, pokud nejste masichista.

18.01.2021

Vytoužený Vytoužený Julie Kenner

Oddychová, poněkud erotičtější, romantika s obstojným příběhem, ideální pro oddychové a nenáročné čtení.

05.12.2020 3 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Zajímavé pojetí a příběh, ovšem místy jsem byla trochu zmatená dějem i chováním hlavní hrdinky.

16.11.2020 3 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Hezká romantika se šťastným koncem. Prostě jednohubka na pošmourný den i náladu. Líbilo se.

15.11.2020 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Romantika s temnějším a peprnějšim příběhem. Zajímavá kniha, ale nikterak uchvacující.

23.08.2020 3 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Mám ráda anglické dějiny, ale tato kniha byla spíš než o Alžbětě o protahování a nerozhodnosti ve věci svatby královny a nic zajímavého se člověk nedozvěděl, jen spousta průtahů a nejasných náznaků.

03.08.2020 3 z 5

Tajemství našich chrámů Tajemství našich chrámů Jan A. Novák

Velké zklamání. Žádná tajemství v knize nenajdete, pouze dohady, spekulace a odkazy na jiné knihy.

22.07.2020 2 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Přišlo mi to takové příběhově nevyhraněné a nevyjasněné - ani romance, ani thriler a ani nic, co by člověka k příběhu připoutalo a nepustilo. Dalo se to přečíst, ale že bych si řekla, že mě to zaujalo a ještě si to někdy přečtu znova nikoliv. Přišlo mi to jako slátanina...

08.07.2020 2 z 5

Trilogie Drahokamy Trilogie Drahokamy Kerstin Gier

Velmi hezký příběh, který, ač určen pro mladší generaci, nemusí nudit nikoho bez rozdílu věku. Příjemné zpracování i čtivost chválím. Jen bych uvítala více romantiky ;-)

03.07.2020 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Dojemná kniha o osudu/osudech našich psích společníků na cestě životem. Doporučuji všem milovníkům psů a nejen jim...

15.06.2020 4 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Milá kniha, kterou si rády přečtou nejen mladinké slečny. Ideální oddychová kniha s příjemným tématem a hezky napsaná.

05.06.2020 3 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Velice zvláštní kniha. Dokazuje, že ani nejlepší přátelé o sobě neví úplně všechno. Příběh byl jednoduchý, ale o to poutavější, neboť jsem se chtěla dozvědět víc a víc.
Odkazuje také na to, že pokud má někdo problém, neměl by jej držet v sobě, ale měl by se svěřit okolí. A také si dávat pozor na to, jak jsme někdy ve svém stavu naivní, a že ne každy to s námi myslí jen dobře a v našem zájmu. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla.

02.06.2020 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Hezký příběh na víkend. Žádný extra propracovaný děj, ale přesto stále čtete dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to dopadne. Romantika pro oddech a potěchu srdce ;-)

31.05.2020 3 z 5