Lucuschka

Jak se vraždí v ČecháchJak se vraždí v ČecháchLuboš Xaver Veselý

Zajímavá kniha rozhovorů s lidmi o jejichž vině nelze polemizovat, neboť sami prostřednictvím autorových otázek skládají střípky svého jednání, až po samotný zločin a jejich reakci na život ve vězení, popř. na představy o životě poté, co vyjdou ven z vězení...

09.08.2021

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Rozhodně doporučuji a doufám, že další knihy/pokračování vysvětlí věci, které se v průběhu děje vynořily a vyvolaly nejen nové otázky, ale také jiný pohled na celý děj.

22.05.2021

KořistKořistDarcy Coates

Zajímavý námět i zpracování.
Opravdu strašidelná představa být s "něčím" sama v rozlehlé krajině, bez možnosti se orientovat a s pocitem, že jsem jen kořist, kterou něco sleduje a pozoruje....
Kniha se mi líbila a obzvláště konec mě překvapil.

22.05.2021

ÚstavÚstavStephen King

Nejde o typický hororový příběh od Mistra, ale i přesto to bylo úžasné, psychologicky zaměřené čtení, které vám nedá spát a vy ctete, jen abyste se dozvěděli, jak tento příběh dopadne. Úžasně a mistrně zpracovaný příběh.

30.04.2021

Psáno životemPsáno životemLucy Keating

Pro mladší ročníky, značka ideál.
Kdo si někdy nepomyslel, zda jeho život neřídí někdo jiný, popř. že některé situace jsou až absurdní...
Zde se hlavní hrdinka vzepře "osudu" ve formě spisovatelky a snaží se dokázat, že zvládne žít po svém.

13.04.2021

Jeho banánJeho banánPenelope Bloom

Jednohubka. Oddychovka. Prostě čtete a nemusíte přemýšlet. Přiběh je fajn a dobře se čte. Pokud si potřebujete odpočinout, tak doporučuji. Pobavíte se u nenáročné četby a to je hlavním smyslem knihy. Rozhodně nelituji, že jsem knize věnovala svůj čas.

12.04.2021

RomeRomeJay Crownover

Přečetla jsem, ale myslím, že brzy zapomenu o čem to přesně bylo...
Takový jednodušší příběh provázaný s ostatními knihami a příběhy ostatních "kluků". Oddechovka a jako taková ušla.

28.03.2021

SynSynJo Nesbø

Moje první přečtená kniha od autora, a musím říci, že nikoliv poslední, protože to bylo velice nápadité a zajímavé čtení. Příběh mě zaujal, chytil a nepustil, dokud jsem se nedozvěděla všechno. Doporučuji.

22.03.2021

DarkerDarkerE. L. James (pseudonym)

Hezké doplnění příběhu - pohled Christiana byl zajímavý a určitě mi pomohl lépe pochopit jeho myšlenkové pochody a jednání :-)

15.03.2021

TommyknockeřiTommyknockeřiStephen King

Dočetla jsem s napětím...
Líbilo se mi to, moc se mi to líbilo. Dobře se to četlo a příběh i zpracování bylo skvělé. Rozhodně jsem ráda, že jsem Mistra objevila a začala číst, a zcela jistě jen tak nepřestanu...

27.02.2021

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Rozhodně nedoporučuji číst, pokud máte smutnou až depresivní náladu.
Rozhodně se nejedná o knihu pro děti nebo možná pouze pro děti, protože ji nepochopí do hloubky.
Rozhodně by měli číst pouze vyrovnaní a šťastní jedinci, protože ty snad po přečtení tato kniha nezasáhne tolik.
Rozhodně plná myšlenek, které jsou však natolik smutné až depresivní, že je nelze strávit v jednom okamžiku, ale postupným rozmýšlením a přemýšlením.
Rozhodně doporučuji přečíst, pokud nemáte o čem přemýšlet.
Rozhodně nedoporučuji číst opakovaně v krátkém časovém horizontu, pokud nejste masichista.

18.01.2021

VytouženýVytouženýJulie Kenner

Oddychová, poněkud erotičtější, romantika s obstojným příběhem, ideální pro oddychové a nenáročné čtení.

05.12.2020

Kráska a netvorKráska a netvorA. Stainforth (pseudonym)

Zajímavé pojetí a příběh, ovšem místy jsem byla trochu zmatená dějem i chováním hlavní hrdinky.

16.11.2020

Jedna noc s nímJedna noc s nímElle Kennedy

Hezká romantika se šťastným koncem. Prostě jednohubka na pošmourný den i náladu. Líbilo se.

15.11.2020

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Romantika s temnějším a peprnějšim příběhem. Zajímavá kniha, ale nikterak uchvacující.

23.08.2020

Královna AlžbětaKrálovna AlžbětaAlison Weir

Mám ráda anglické dějiny, ale tato kniha byla spíš než o Alžbětě o protahování a nerozhodnosti ve věci svatby královny a nic zajímavého se člověk nedozvěděl, jen spousta průtahů a nejasných náznaků.

03.08.2020

Tajemství našich chrámůTajemství našich chrámůJan A. Novák

Velké zklamání. Žádná tajemství v knize nenajdete, pouze dohady, spekulace a odkazy na jiné knihy.

22.07.2020

Bennett Mafia: Zakázaná láskaBennett Mafia: Zakázaná láska Tijan

Přišlo mi to takové příběhově nevyhraněné a nevyjasněné - ani romance, ani thriler a ani nic, co by člověka k příběhu připoutalo a nepustilo. Dalo se to přečíst, ale že bych si řekla, že mě to zaujalo a ještě si to někdy přečtu znova nikoliv. Přišlo mi to jako slátanina...

08.07.2020

Trilogie DrahokamyTrilogie DrahokamyKerstin Gier

Velmi hezký příběh, který, ač určen pro mladší generaci, nemusí nudit nikoho bez rozdílu věku. Příjemné zpracování i čtivost chválím. Jen bych uvítala více romantiky ;-)

03.07.2020

Psí cestaPsí cestaW. Bruce Cameron

Dojemná kniha o osudu/osudech našich psích společníků na cestě životem. Doporučuji všem milovníkům psů a nejen jim...

15.06.2020

Útěk za láskouÚtěk za láskouPetra Martišková

Milá kniha, kterou si rády přečtou nejen mladinké slečny. Ideální oddychová kniha s příjemným tématem a hezky napsaná.

05.06.2020

Byla jsem tuByla jsem tuGayle Forman

Velice zvláštní kniha. Dokazuje, že ani nejlepší přátelé o sobě neví úplně všechno. Příběh byl jednoduchý, ale o to poutavější, neboť jsem se chtěla dozvědět víc a víc.
Odkazuje také na to, že pokud má někdo problém, neměl by jej držet v sobě, ale měl by se svěřit okolí. A také si dávat pozor na to, jak jsme někdy ve svém stavu naivní, a že ne každy to s námi myslí jen dobře a v našem zájmu. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla.

02.06.2020

Ukradený polibekUkradený polibekL. J. Shen

Hezký příběh na víkend. Žádný extra propracovaný děj, ale přesto stále čtete dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to dopadne. Romantika pro oddech a potěchu srdce ;-)

31.05.2020

Temný lesTemný lesLiou Cch'-sin

I druhý dil byl dost dobrý a, stejně jako u prvního, trvalo delší dobu než se děj rozjel a začal být napínavý a zajímavý. Bylo by hezké, kdyby se vše ukončilo a skončilo poklidně tímto dílem...
Autor je jiného názoru a jsem tedy zvědavá na díl třetí.

30.05.2020

Psí posláníPsí posláníW. Bruce Cameron

Úžasná knížka. Pro milovníky pejsků nutnost přečíst ;-) prolínání lidských životů s těmi psími. Nádherný příběh, který vezme za srdce.
Čtu před spaním dcerce, která je nadšená, a vždy se tedy těší do postele :-D

18.05.2020

Pýcha a přemlouváníPýcha a přemlouváníJane Austen

Ačkoliv klasika, tak mě moc nebavila, ale to je asi tou zastaralou morálkou myšlení, což se u klasiky dá očekávat. Přesto jsem knihu dočetla a získala z ní dobrý pocit, a proto ani nelituji, že jsem ji četla.

Sběratelé zlaSběratelé zlaMark Griffin

Nezbývá než tuto knihu chválit a doporučit. Skvělá "zábava", úžasné napětí a nechybí poučení o tématu seriových vrahů :-)

18.05.2020

Problém tří tělesProblém tří tělesLiou Cch'-sin

Po pomalejším a popisnějším vyprávění jsem se konečně dočkala rozjezdu děje, který mne vtáhl do příběhu a konečně mě kniha začala bavit. Bohužel byl děj utnut v tom nejlepším, ale určitě si přečtu i druhý díl, protože mě zajímá, jak bude děj pokračovat a o čem budou další osudy Země ;-)

HraHraElle Kennedy

Poslední kapitoly byly pravdu super a měly spád...
Ovšem první třetina mi přišla nezáživná a vůbec mě nebavila ( modré koule a báječný vztah)
Pak mě překvapilo, jak rychle odhodil "Mnich" svůj celibát a Demi se vzpamatovala až necekaně rychle, na to, že to byl první-jediný-dlouhotrvajicivztah... Postelové scény se naopak snažily dohnat stránky a bylo to až přehnané.
Upřímně od Elle jsem četla mnohem lepší...

12.04.2020

Chci těChci těJen Frederick

Moc hezký příběh. Moc hezká pohádka ;-) Moc hezká oddychovka a pěkně se to čte. Líbilo se mi to a doporučuji.

30.03.2020