LuckyZ LuckyZ komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Kniha mě mile překvapila. Konečně jsem se k ní dostala a přečetla poprvé, a určitě ne naposledy. I když většinu knih podruhé nečtu k této se budu asi vracet každé vánoce. Hezká a poučná a rozhodně patří mezi světovou literaturu.

03.01.2024 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mile překvapila; mám jí v povědomí už od dětství, neboť jsme jí měli v knihovně, a četl jí prý táta. Vize předběhla svou dobu, ale asi svět zanikne jinak, ale už je to blíže, než bysme chtěli. Doporučuji klidně i jako první sci-fi na přečtení, pro tykdo nic takového ještě nečetli.

20.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé a jen díky Čtenářské výzvě jsem přišla na to, že jí mám i doma. Mile mě překvapila. Určitě doporučuji. Mám upravené vydání z roku 1993,kde je i dovětek,co se s lidmi z příběhů dělo dál. Je tu i krásný příběh o Matce Tereze, a autor se s ní i setkal náhodou,a my už víme, že zemřela v roce 1997.

07.01.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná kniha o současné aristokracii. Vtipné podání, ale že bych se musela smát nahlas, jak někteří píšou to ne. Asi jen 3x se mi to stalo. V druhé půli mi už přišlo, že se hlášky opakují a je to dokola.

12.08.2020 4 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Krásná, nevšední kniha, s dost neznámým příběhem, krásně popsaná doba očima dítěte, docela raubíře, ale bez takové nátury by třeba nepřežil, nebo by se také do některých problémů medostal. Rozhodně doporučuji k přečtení.

31.12.2018 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Dost zajímavá kniha o vyuce baletu v Praze, nebere si servítky. Iritovala mě du forma vyprávění, ale ke konci už si zvyknete. Drsný pohled na život bez rodičů pro dítě od 10let v Praze. Měla štěstí, že divoké 90tky prezila. Smutné, že drsnou výuku umělci kompenzuji drogami a chlastem. Téma nezdravého hubnutí a až mrzaceni těla. Doporucuji

22.07.2020 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Hrozná kniha, nedělám si iluze, že se to už neděje a o to je to horší. I kdyz je to psané před 11lety. Poutavé čtení od statečné ženy. Zajímavý postreh, že v její rodině vlastně nebyl žádný cit, vrelost, spíš jen strach.

08.06.2020 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Pro mě nový úkaz a dik za něj Vyzvo, neb vybrat si předtím knihu o Ostravě bylo zoufalství. Doporučuji

01.01.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Hezká kniha o neveselé době. Doufám, že si jí moje dítě přečte ve škole se spolužáky, aby povědomí o těchto hrůzách nevymizelo. My jsme jí bohužel ve škole nečetli, tak jsem se k ní dostala až nyní.

13.11.2017 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velmi zajímavá a hlavně čtivá kniha. Má přes 400str. a od str.127 jsem jí přečetla skoro na jeden zátah během víkendu. Zajímavý i když fiktivní příběh o Americe 60.let v době rasové segregace a smrti JFK, kdy postupně přicházely změny. Docela doplňuje pohled knihy Když jsem umírala, i když bych je teď četla raději obráceně po sobě.

13.02.2017 5 z 5

Pravidla skutečných ninjů Pravidla skutečných ninjů Petra Štarková

Knížka byla dobrá.

10.12.2021 2 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Takové lehké, asi i povrchní čtení. Podle ohlasů jsem od toho cekala více. Další dily ze série jsem ještě nečetla. Ale líbí se mi moc obálky.

25.11.2020 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Hezká kniha, pro mě objev, ctena zde na doporučení. Pravdivý, současný příběh, který může žít více lidí. Pro mě i dobrý popis prostředí, protože mám Londýn ráda. Doporučuji

11.03.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Autorka i kniha mě velmi mile překvapila. Krásné počtení. Doplněné krásně výtvarně.

19.12.2018 5 z 5

Hustá kniha, jsem ráda, že jí mám. Určitě si jí nechám a třeba někdy přečtu znova. Mrazivé číst před a v průběhu vypuknutí konfliktu v Izraeli-Gaze,který autor předvídal. Doporučuji všem k přečtení. A než jsem jí dočetla zemřel Henry Kissinger.

02.12.2023 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Návrat do dětství, kdy jsem četla asi 2 díly, a až nyní jsem zjistila, že jich je celkem 12. Tento první jsem četla poprvé a aspoň vím, jak to vše začalo. A chytám se číst i další díly- Druhý jsem četla před 30 lety a měla jsem knihu pujčenou z knihovny. Nyní si jí chci sehnat, ale není to tak lehké. Knihu jsem začala číst v době úmrtí královny Alžběty ll. , o které v knize také je psáno. Autor knihu začal psát asi rok po jejím nástupu na trůn. Doporučuji i vašim dětem. Moje dítě to nechce číst.

27.12.2022 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Zajímavá kniha, moc takových jsem ještě nečetla. Přišla mi lepší než Křídak. Ale asi zas jedna z knih s uspěchanym koncem. Nevim jestli ji mám poslat dál, protože mi v ní strašně vadilo zacházení s jedním z jmen hlavní hrdinky. A to pouze anglické psaní jména Alice, za celou knihu nebylo ani jednou vysklonovano.

29.05.2021 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Rozhodně stojí za přečtení. Moje první kniha o životě sportovce v dospělosti. Upřímná, svérázná, překvapivá a důležitá.

01.03.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavá kniha, ale asi jsem čekala víc. Prý inspirace Kingem, nemůžu posoudit, prvního Kinga budu číst až za chvíli. Knihu si přečtu asi znovu.

14.07.2019 4 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Vynikající kniha otevřeně popisují prostituci. Velmi mě překvapila, a četla se velmi dobře. Doporučuju.

13.08.2018 4 z 5