Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nechápu, jak kniha mohla dostat ocenění. Jediné co uznávám, je námět. Dalo by se zpracovat o 200% lépe. U knihy sem usínala a měla ji rozečtenou snad x týdnů, než jsem se k ní vrátila a odečetla. Každopádně na filmové zpracování se mrknu.

13.04.2019 1 z 5

Žena - tělo a duše Žena - tělo a duše Christiane Northrup

Úžasná kniha, která změnila můj pohled na věci nejen co se týkají zdraví. Autorku jsem začala sledovat i na internetu a jsem velmi ráda, že jako lékařka je nohama na zemi, dokáže poradit a ví, za čím problémy stojí. Nejde jen o fyzickou stránku člověka - hlavně psychickou. Díky za tuto knihu!

31.03.2019 5 z 5

Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jiří Otakar

Nejsem zadny kriminalnik, ale uz i predesla kniha se mi moc libila :))

04.02.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Od knihy jsem se nemohla odthrnou. Je pravda, ze zezacatku se mi cetla trochu nudne, protoze sem si rikala “aa dalsi tema unosu ditete, kde jsou zatahli rodice a sousedi” ale libily se mi ty zvraty, ktere tam byly.
Nektere stranky tam byly zbytecne, sle musim rict, ze s knihama od autorky jsem neskoncila :)

27.01.2019 4 z 5

Charles Manson: Život a doba Charles Manson: Život a doba Jeff Guinn

Čekala jsem od knihy víc. Mám ráda takové psychopaty, ale bohužel ty popisky pro mě byly takové nijaké. Musím ale říct, že kniha byla napsána opravdu čtivě, bohužel mě “chytla” až asi od sté strany. Život rodiny Mansonů, pra babiček a dědečků moc nezaujal, ale chápu autora, který tímto chtěl kompletně “rozpitvat” z čeho se Charles zrodil a proč byl takový, jaký byl.

04.01.2019 3 z 5

Odloučení Odloučení Katie Kitamura

Tak tohle bylo úděsný. Táhlo se to jako sopel. Mám ráda knihy od Odeonu, ale tohle teda jsem nezvladla. Téma zajímavé, ale špatně zpracované.

24.12.2018 1 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Jakožto Zlíňačka, jsem na Baťu hrdá. Miluji o Baťovcích knihy, ale spíše ty odborné. Tohle je pro lidi, co raději čtou odlehčené knihy. Zajímal by mě názor Baťů na tuhle knihu :)

28.09.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Těšila jsem se na ni, ale nějak mi nepadla. Detektivka Kim se mi libila, ale dialogy z osobniho žibota mezi detektivama mě spíše rušily a musela jsem se vracet zpětně, což u knihy, ve které mám pokračovat v četbě nesnesu...
V jiných knihách mě připletený osobní život detektivů nevadí, tady mi to bohužel vadilo

28.09.2018 2 z 5

Vzdělanost jako živý dialog s minulostí Vzdělanost jako živý dialog s minulostí Dietrich Schwanitz

“Problémem je tu velké historické trauma nacismu: toto období působí jako hroutící se hvězda, proměňující se v černou díru, jejíž hmota pohlcuje veškeré světlo. Jakoby už neexistovalo nic jiného. Veškerá historie krouží kolem těchto událostí, čímž se zastírá, že existují i jiné dějiny: dějiny Evropy, jejíž tradice zachránila civilizaci a porazila tyranii - a to je silný příběh, který však není ve škole vyprávěn.”

31.08.2018 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Tak jako kniha Lez tak i tato kniha mi potvrdila, ze autorka ma opravdu talent. Psychothrillery jsou mym oblibenym zanrem a tento byl opet propracovany. Ani chvilku jsem si nebyla jista, kdo vlastne za to muze a do konce knihy me to napinalo jako blazen! A tak ma presne kniha vypadat!

03.08.2018 5 z 5

Moskva Moskva Jack Grimwood (p)

Na knihu jsem se hrozně těšila..a to byla asi právě chyba. Ztrácela jsem se ve jménech, těžkopádný styl psaní, který konkrétně mě vůbec nesedí.
Škoda...

16.07.2018

Rodina Rodina Emma Cline

Bohuzel jsem to vzdala asi u 60 strany. Cekala jsem vetsi podrobnosti o osobnostech lidi co v Rodine byli a taky nejake obscenosti :) pro me jen laciny divci romanek :)

30.06.2018 1 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Bohužel vůbec nezaujalo, tématicky nápad dobrý, ale strašně zdlouhavé a dialogy z osobního života už mě vážně nudily...

19.01.2018 2 z 5

Trosky Trosky Ann Granger

Miluji psychothrillery, kde cáká krev a mučí se. Tohle, byla pro mě uplně opačná strana mince. A to taková, že brilantní! Začínám milovat anglické detektivky s viktoriánským nádechem! Tahle autorka u mě pokračuje a moc se těším na její další výtvory. Díky za proležený den s touhle knihou a skvělým dějem.:)

12.11.2017 4 z 5

Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů Tomáš Baťa ve vzpomínkách našich prodavačů Jan Knap

Je potřeba si připomnout rodáky vlastního města a taky být na ně patřičně hrdý, protože to, co tento Muž vybudoval, na to se nezapomíná.

30.10.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

On je prostě TOP! Nemohla jsem se opět odtrhnout a přesto, že jsem musela knihu zavřít a plnit povinnosti :-D musela jsem myslet na děj...PECKA!

27.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Trochu podobné Osvícení - samozřejmě nesovnatelné, ale přečetla jsem ji vcelku rychle. Bohužel žádná peckovní zápletka nebyla, děj byl očekávaný i konec.

Jack v Osvícení, Jack tady...trošku kopírovaní? :-) Nevím...

03.09.2017 3 z 5

Znavená Evropa umírá Znavená Evropa umírá Otakar Antoň Funda

Kniha opravdu složitější na přečtení...ale některé úryvky mám stále v hlavě. Stojí za přečtení a hlavně k zamyšlení...
"Z odpovědnosti a k odpovědnosti zrodila se Evropa. Zrodila se z vědomí, že člověk je k odpovědnosti vyvolen, že odpovědnost je jeho úděl, že člověk je v tom člověkem, že mu byla dána odpovědnost. A Evropa zrodila se z vědomí, že člověk je schopen vzdoru proti danosti, že je schopen svobody, v níž zvolil si práci a vzal svůj úděl do svých rukou a převzal tak za sebe odpovědnost. Lidství znamená odpovědnost za sebe a své činy. To je antický pilíř evropanství."

"Kde znavena je odpovědnost, kde již není odpovědných rozhodnutí a odpovědných činů, tam Evropa umírá."

19.08.2017 5 z 5

Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Petr Hájek

Knihy pana Hájka mám ráda. Narozdíl od jiných knih nejsou psané pod záštitou tzv.pseudohumanismu a korektnosti, ale jsou psány reálně.

Jsme v pěkné kaši a bohužel..není cesty zpět.

03.08.2017 5 z 5

Zlínská jitra - Minipovídky, fejetony, eseje Zlínská jitra - Minipovídky, fejetony, eseje František Bobák

Nádherná kniha! Dětství a život před válkou a po válce. Já byla v té době na dost dalekých houbách :-D ale neustále mě fascinuje historie a hlavně ta, která je v mém kraji a jak to za dob před válkou vypadalo, jaké bylo dětství, jak se dospívalo a to, jak se v dávných dobách rodiče ctili a respektovali - což v dnešní době prakticky nevidíme...

25.07.2017 5 z 5