Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Bohové starých Slovanů Bohové starých Slovanů Peter Weleslaw Kuzmišín

Moc hezká kniha, na trhu určitě chyběla :)

18.01.2017 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

"Muž, který svým dětem není otcem, nikdy nemůže být opravdovým mužem."

26.11.2016 5 z 5

Přírodní katastrofa jménem člověk Přírodní katastrofa jménem člověk Franz M. Wuketits

"Jaký pokrok nám dala dětská pornografie či ilegální převaděčství, obchod s drogami a vynucený konzum? V dějinách lidstva je staré zlo neustále nahrazováno novým. Víra v univerzální pokrok v kulturním a sociálním vývoji tudíž nemá nejmenší opodstatnění."

26.11.2016 4 z 5

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

Při prvních 100 stranách jsem se tak tak prokousávala, ale měla sem pocit, že nesmím přestat. A jsem ráda, že sem knihu nezavřela. Kniha mohla být určitě o minimálně 100 stran kratší. JInak skvěle a poutavě psané, za den přečteno :)

Tři hvězdy proto, že kniha mohla být kratší a taky pro ty kapitoly, kde hlavní hrdinka prožívá následky své psychické poruchy tím, že neustále kontroluje byt. Stačilo to hodit do jedné kapitolky, aby byl čtenář v obraze a ne přes 60 stran...

21.10.2016 3 z 5

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Smutná, krásná žena...ale nemocná

21.10.2016 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

To byla ale jííízda! :) Skvělá od začátku do konce. Poutavý námět, ne mnoho postav, takže jsem se krásně vyznala, kdo jde kdo. A hrdinka mi teda přijde sympatická :))) i když pro některé je to záporný element.

Od autora napjatě čekám další knihy! Právem se mi zařadil do oblíbenců, snad nezklame!

18.10.2016 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Velké zklamání, čekala jsem víc

06.10.2016 1 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Parádně propracovaná kniha. Souhlasím, že mohla být o něco kratší. Výborný námět. Myslím, že podobné sekty určitě existovat budou...Určitě od autorky není poslední kniha. :)

02.10.2016 4 z 5

Zprávy z nitra Zprávy z nitra Zdeňka Pohlreich

Silná žena a silný životní příběh.

18.09.2016 5 z 5

Stěhování národů s.r.o. Stěhování národů s.r.o. Václav Klaus

Sice útlá knížečka, ale pro pseudohumanisty výborná :) Stručně nastíněná problematika migrace do Evropy.

12.09.2016 5 z 5

Hlava státu Hlava státu Andrew Marr

Na tu knihu jsme se dost těšila, ale absolutně jsem se nemohla prokousat přes začátek, kde byla podrobná charakteristika postav, milion jmen a v tom sem se naprosto ztratila. Jsem trpělivá a chtěla jsem dát knize šanci, ale tohle nešlo...

11.09.2016 2 z 5

Radovan Krejčíř Radovan Krejčíř Radovan Krejčíř

Naprostá pecka. Jeho kauzu již nějakou dobu sleduji a četla jsem tolik věcí, že věřit jim lze tak na 10 %. Zkorumpovanost Policie i vlády je známé věky věků. Půjčování si na politické kampaně, podplácení apod.jsou na denním pořádku. A když se šáhne po miliardáři, je to v kapse. Pak se vše otočí proti němu a všichni mají pokoj. ...Běží mi mráz po zádech když pomyslím, co nám to tady vládne a kdo nás poučuje o tom, jak dodržovat zákony, když v zákulisí se dějí nehoráznosti....

09.09.2016 5 z 5

Posvátná kráva Posvátná kráva Sarah Macdonald

Dostupné v Levných knihách za pouhých 49 Kč. Indie mě nikdy moc nezajímala. Ale šáhla jsem po ní už jen kvůli skvělému obalu :) A kniha - nadchla mě, několikrát jsem se i od srdce zasmála. Autorčin styl psaní mi naprosto vyhovuje, odlehčené, žádné složité zapeklitosti a miliony synonym.

O Indii jsem si myslela přesně to, co autorka zmínila - špína, žebráci apod. Asi tomu tak i bude. A taky mě přesvědčila o tom, že Indii opravdu nikdy nechci navštívit :D

Doufám, že autorka se vrhne i do jiných knih o jiných zemích. Ráda si od ní nečo zase přečtu.

26.08.2016 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Tragické rodinné zvraty. Kvalitní kniha i když na můj vkus zbytečně moc rozsáhlá. Po přečtení mi to vše ještě leželo v hlavě...Od autorky prvotina, ale určitě se chystám na další.

26.08.2016 4 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Nejsem žádná citlivka ani vegetariánka, ale u popisovaní toho, jak se jí psi jsem knihu zavřela.

22.08.2016

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Sci-fi ani fantasy nevyhledávám, bohužel mě ke knize dovedl film (přitom to mám vždy naopak, jelikož jsem vášnivá čtenářka:)) A mohu říct, že film byl opravdu o dost věcí ochuzen (většinou to tak bývá). Jsem ráda, že jsem po knize sáhla, protože mi to dává vše větší spojitosti než film. A kniha je kniha :) určitě přečtu další díly!

01.08.2016 4 z 5

Jak přežít kriminál aneb rady, jak žít mezi vlky Jak přežít kriminál aneb rady, jak žít mezi vlky Jiří Otakar

Nejsem sice žádný kriminálník :D ale kniha super. Kdo se o takové věci zajímá, tak určitě doporučuji. Zajímavý pohled za mříže...

Napsáno slangem, který v nějakých knihách nemusím, ale tady se to samozřejmě krásně hodilo a autor mě i častokrát rozesmál :)

17.07.2016 5 z 5

Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Alexander Svijaš

První kniha od tohoto autora a určitě ne poslední! Kniha mi změnila pohled snad na všechno...naprosto souhlasím se vším, co je v knize. Vše si děláme sami...

15.07.2016 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Moc mě těší, že v poslední době vidím čím dál častěji toto téma..jak se chovali Češi po válce, na to se nesmí zapomínat. Mohu s odvahou napsat, že když čtu tyto knihy, tak se stydím, upřímně. Napáchali jsme tolik zla...a naše povaha taková bohužel zůstáva - závist. A v tom se páchají ty nejodpornější zvěrstva....Nikdo by neměl soudit jiné národy, protože to, co jsme udělali my, je hanba.

Co se týče děje knhy, naprosto jsem viděla tu úžasně tichou vesnici, les a Klárku, která po všem pátrá :) Děkuji za tuto knihu, ještě pár dní ji budu mít v hlavě.

01.07.2016 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Mám moc ráda knihy, které jsou podloženy skutečnou událostí a chápu, že autorka není extra super spisovatel, ale mohlo to být určitě propracovanější.
Tu situaci, kterou si prožila si nedokážu absolutně na sobě představit, musí to být opravdu šílený pocit.

16.06.2016 3 z 5