Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

No, tak to byl děs. Já se poměrně dost dlouho těšila na jeho knihy, prvotina a velké zklamání.
Jak píše EliskaD, strašně moc vaty, zbytečnosti a to na knize nesnesou, ztráta mého času.

17.04.2021 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Klasika, pro mě už bez komentáře. Pán thrillerů. Nezklamal.

Obdivuji, že knihu dopsal. Drž se, Mistře!

12.04.2021 5 z 5

Zima mužů Zima mužů Lionel Duroy

Nemám ráda zaujaté knihy. I když autor vypráví to, co slyší jak od hrdých Srbů až po ty, co se jim příčil "režim" a násilnosti nejen na Srbech, Muslimech a Chorvatech, jakožto Tunisan se střetává s tím, co v životě zažil - útlakem a vyhnáním.
V tom, co píše cítím stále jeho bojácnost se vypořádat s vlastní minulostí.

Kniha má být dokumentární román, ale nerozumím tomu, proč do historického děje zahrnuje svůj nynější jakýsi vnitřní rozpor se svou manželkou? přítelkyni?, která sebrala své kufry a opustila jej. A co jako? To mi velmi vadilo.

06.04.2021 2 z 5

Interhelpo Interhelpo Jaromír Marek

Cením si nezaujatosti autora.
Na konci knihy se mi zalíbilo porovnávání názorů lidí, kteří ve skupině byli a realitě. Někteří jsou stále urputně zaujatí a nesnesou sebemenší odluku od skutečnosti.
Smutný příběh oddanosti jedné ideologii..

28.03.2021 3 z 5

Všechny vlny oceánu Všechny vlny oceánu Kerry Lonsdale

Tak tohle se nepovedlo. Moc omáčky všude kolem.. Někdy nepochopitelné složení vět...

17.03.2021 1 z 5

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Velmi přínosnou informací pro mě byl fakt, že v Norimberském procesu byli souzeni i jiní o kterých se nemluví z řad IG Farben, která vyráběla cyklon B a jiné chemikálie. Nejhorší na tom je, že oni nebyli nijak odsouzeni, po procesu byli zpět dosazeni do funkcí... Šílenost

12.03.2021 3 z 5

Rozchod Rozchod Nikola R. Kocian

Těšila jsem se, protože Úlomky ženy jsou perfektní. Ale tahle mě poměrně zklamala. Přišlo mi, že stejné myšlenky se objevují v knize pořád dokola. Škoda.

12.03.2021 2 z 5

Pro dnešek a pro příště zavřeno Pro dnešek a pro příště zavřeno Martin Janda

Líbí se mi nezaujatost knihy a jak je psána. Němci a Češi je bohužel stále hodně tabuizované téma, ale začíná se o ní čím dál více psát.

Oblíbila jsem si Hanse a dokázala sem se naprosto vtáhnout do děje.

01.01.2021 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Žádné “wow” se nekonalo. Jak tu již bylo řečeno, autorka se ničím v knize neodlišila od její prvotiny, prakticky ji zkopírovala.
Zklamání.

31.12.2020 1 z 5

Narušení Narušení Susanna Kaysen

Přistihla jsem se, že jsem četla a nepamatovala si o čem.
To už je u mě známka toho, že je pro mě kniha naprosto nezáživná a vůbec mě neoslovila. Škoda, těšila jsem se tématu psychiatrické léčebny
a duševně chorých.
Jsou knihy na toto téma, co jsou 100x lepší..

27.12.2020 1 z 5

Jmenuji se Maryte Jmenuji se Maryte Alvydas Šlepikas

Ze začátku kniha "utahaná", naopak ke konci se to rozjelo. Stylisticky by mohla být napsána jinak. Moc mi psaní nesedlo, ale tady není na místě hodnotit sylistiku. To téma je tabuizované a tak silné, že se jej veřejnost bojí. A to se mi líbí, že jsou tací, co mají potřebu o tom psát nebo sdílet dokomenty.

Velké díky za zmínění, že při snaze natočit o Wolfskinders dokument, německé ministerstvo zamítlo i s jakoukoliv finanční podporou. Hanba.

16.12.2020 3 z 5

Jak se žije za zdmi Valdic Jak se žije za zdmi Valdic Petr Šámal

Má to dvě strany mince. Nebudu omlouvat zločince, ALE...když jsem četla některé jejich životní příběhy, nejsou moc veselé - jak v knize bylo i psáno - člověk se nerodí jako zločinec, zločincem jej dělá život, výchova a okolí.
Druhá strana - vězení má být vězení, ne hotel! Velmi smutné je to, co my, z peněz poplatníků platíme! Jejich "stížnosti", zdravotní výmysly a vychcanosti. Mají střechu nad hlavou, stravu, velmi často i TV, válí se...a stále se jim něco nelíbí a většina z nich se chová jak dobytek.
Velmi se mi ale líbí, že mají ve věznici tolik aktivit, které mohou dělat. Nehledě na to, že si mohou dodělat školu a jít i na VŠ, to je podle mě vážně skvělé a nedivím se, že ti, co mají v hlavě toho využijí.

Kniha zajímavá a přečtená jedním dechem.

29.10.2020

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Řekla bych, že žádné novinky z řad těch nahoře - velcí grázlové, co káží vodu a pijí víno.

Jinak velmi zajímavá a čtivá kniha, zezačátku pro mě moc neznámych jmen, ale přelouskáno rychle.

11.10.2020 4 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Parádní jízda...:) Těším se na další

05.10.2020 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Dívčí romány jsem nikdy nečetla, ale na stará kolena jsem to zkusila :-D

Doporučení od kamarádky a musím říct, že to bylo zajímavé počtení. Zkusím i seriál :)

Ke knize - puberta - všichni proti všemu, nedoceněnost, spiknutí celého světa, nikdo mě nechápe, kontroverzní nálady. Každý jsme si tím prošli.:) A to není negativní komentář ke knize, ba naopak. Líbila se mi, má své kouzlo.

13.08.2020 4 z 5

Mimozemšťané v pozadí vlády USA Mimozemšťané v pozadí vlády USA Milton William Cooper

@HTO - interpunkci má na starost korektor a ten, co knihu překládá a následně vydává. Člověk rád kritizuje, jen by bylo dobré někdy první přemýšlet a pak to interpretovat :)

Ke knize:
Zajímavé souhry událostí. Pro mě určitě k zamyšlení..

10.08.2020 3 z 5

Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Hans Bankl

Asi to bude znít morbidně, ale SKVĚLÁ kniha! Od autora určitě ne poslední.

05.08.2020 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Na začátku knihy jsem si říkala “wooow, to bude pecka” a ke konci knihy přišlo zklamání.

Strašně překombinované - CIA, Rusové, NASA, náboženství....tohle se úplně nevychytalo.
Hvězdičky dávám za skutečný projekt MK, který mne velmi zaujal.

25.07.2020 3 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Prvotina od autorky.

Tolik bolesti a smůly na jednu rodinu...
Mohu říct - chvílemi bavilo, nebavilo, bavilo, nebavilo..střídavě zataženo a oblačno.

Ale nakonec mé hodnocení bude kladné, zachovalo to po přečtení dlouho myšlenkové pochody...
Autorku určitě zase někdy vyhledám...

06.07.2020 4 z 5

Magické slavnosti letního slunovratu Magické slavnosti letního slunovratu Anna Franklin

Nádherná kniha

13.05.2020 5 z 5