Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed

Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67344/mid_patologie-na-stope-zlocincu-nuz-kul-Efs-67344.jpg 4 38 9

Proslulý patolog a oblíbený autor Hans Bankl zobrazuje v této knize, kterou přečteme se stejným napětím jako detektivní příběh, kriminální případy, které vyvolaly rozruch u veřejnosti. Ukazuje, jak si počínají zločinci, jak pracují kriminalisté a jak může k řešení spletité kriminalistické hádanky přispět patologie. (nůž, kulka, oprátka, jed)... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry , Věda

Vydáno: , Ikar (ČR)

Messer, Kugel, Schlinge, Gift , 2006

katerina3502
22.03.2024 4 z 5

Zajímavá kniha, super jsou příklady vražd, které se opravdu staly a vysvětlení toho, kde pachatel udělal chybu.

denoush
07.01.2024 5 z 5

Velice zajímavá kniha i když trochu mě děsí, že by to klidně mohl být manuál "Jak někoho zabít aniž by se na to přišlo".
Možná bych tam ocenil víc ukázek případů, ale i tak to bylo fajn čtení.

Lucina88
05.08.2020 5 z 5

Asi to bude znít morbidně, ale SKVĚLÁ kniha! Od autora určitě ne poslední.

SamuraiJack
30.05.2020 5 z 5

Velmi zajímavě pojatá kniha.

Merlinit
29.04.2019 3 z 5

Zajímavá? Rozhodně ano! Strhující? Ó nikoli!

vodovodnice
16.09.2018 5 z 5

Knížku jsem četla několikrát a moc se mi líbilo, že je napsaná zábavnou formou. Překladatel si dal velkou práci aby knížka byla poutavá a zajímavá.
Díky této knížce koukáte pod ruce patologa a spolu zjišťujete jak a které násilné činy vypadají a co způsobí fyzicky na těle.
Pro mne to byla nesmírně vzrušující knížka jako pro neprofesionála.

pfa
03.03.2017 5 z 5

Velmi zajímavá a poutavá publikace. V naší knihovně se tak pevně ukotvily zase další nové obzory (hlavně díky autorovu zpracování). Obor je to tedy poněkud mrazivý, jakožto i samotné čtení, ale informace z jeho aplikace i zákulisí jsou mocně naplňující.

[9/10] Literatura faktu; Aplikované vědy, Soudní lékařství

Aivinka
27.12.2016 5 z 5

Knihu sem přečetla za pár dni a hrozně se mi líbilo zpracování.

denča1000
22.06.2016 5 z 5

Hodně zajímavá kniha ze zákulisí patologie.

soudní lékařství kriminalistika patologie

Hans Bankl