LucillaPeters LucillaPeters komentáře u knih

Až na popel Až na popel John Connolly

Stylem a poutavostí mi to trochu připomínalo Ztracené duše, nicméně autor je natolik zkušeným vypravěčem, že i změnu rytmu knihy dokáže popsat poutavě. S napětím jsem měla trochu problém, kniha mi přišla lehce předvídatelná, ale nešlo o nic, co bych autorovi nemohla odpustit. Nenudila jsem se, knihu jsem dala za dvě odpoledne. A v sérii má i tento kus své jasné místo.

02.05.2017 4 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Čtivě podanou formou popsání a srovnání historických událostí a skutečností se současnými událostmi. S většinou se dá naprosto bez námitků souhlasit. Pana Vondrušku mám velice ráda a cením si jeho názorů i nenásilné formy jejich prezentace. Aktuální, rozumně podané a (bohužel) pravdivé.

02.05.2017 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Možná jsem čekala trošku něco jiného, ale kniha mě určitě nezklamala. Svým způsobem je i zábavná, pokud máte rádi černý humor a umíte brát věci s nadhledem.

26.04.2016 4 z 5

Neodpočívej v pokoji Neodpočívej v pokoji John Connolly

Musím upravit svůj dřívější komentář. Stále platí, že po pátém dílu je tahle kniha lehce znevýhodněna a může být považována za slabší (i já tenhle názor sdílela), ale po druhém přečtení musím uznat, že rozhodně slabší není. Naopak tématem zabředává do hnusných vod lidského jednání a autor dokáže být popisností velmi sugestivní. Zvlášť například pasáže s Angelem jsou v tomto ohledu napsány výborně.
Na knihu s tímto tématem prostě musí být to správné rozpoložení, poté od ní neodtrhnete pozornost. Hodnocení zvedám, tento díl si tu plnou palbu zaslouží.

11.11.2014 5 z 5

Milenci Milenci John Connolly

Po Zabijácích opět návrat k Parkerovi, ale jaký. Palec nahoru, mě tahle kniha strašně bavila a ruku na srdce, bála jsem se víc než u kdejakého filmu. Ta atmosféra, kterou umí Connolly vystavět mě vždycky dostane ;-)

11.11.2014 5 z 5

Tygři z Mompracemu Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

Je to naivní, je to oddechové, ale přiznejte se, kdo v dětství nemiloval Sandokana a nefandil mu za všech okolností? Příběh mě sám o sobě bavil a jednu hvězdičku přihazuju za nostalgické kouzlo, které pro mě knížka i po letech má.

15.07.2014 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Moje první setkání se Žambochem a odpáleno to bylo senzačně. Kniha mě bavila, četla se prakticky sama. Moc ráda bych se k ní po těch letech znovu vrátila, dělám si zálusk na nové vydání ... Výborné vyprávění, poutavý příběh a Baklyho musí mít rád snad každý ;-)

24.04.2014 4 z 5

Vražedná povaha Vražedná povaha John Connolly

Napínavé, děsivé, mrazivé ... Výborný styl, který mi sednul, skvěle navozená atmosféra, zápletka dotažená k dokonalosti. Téhle knize nelze nic vyčíst ;-)

04.03.2014 5 z 5

Ztracené duše Ztracené duše John Connolly

Pravda, čekala jsem něco trochu jiného, ale neviděla bych to jako nejslabší knihu od Connollyho. Je prostě jen jiná ;-) I když ten konec už se opět vrací do starých kolejí s Parkerem, za což jsem byla opravdu ráda.
Edit: Musela jsem jít s hodnocením nahoru. Knížku jsem si rychle přečetla znovu a ... ono to prostě dobré je. Ne že ne. A dokonce bych řekla, že popisem válečných zrůdností (a toho, jak dokáže lidi válka změnit), které nejsou vybájené z pera spisovatelova, ale které se dost možná i dějí nebo děly, je to daleko sugestivnější a děsivější.

18.02.2014 5 z 5

Barvy lásky Barvy lásky Mario Rinaldi

Jo, kde jsou ty časy, kdy v TV frčely telenovely, každá správná holka minimálně jednu sledovala a pak si hned běžela koupit knížku :-D Tuhle pohádku jsem měla celkem ráda (pravda, z tehdy vysílaných byla slabší, ale záporák byl fakt sympaťák ;-) ), ale jako asi vždycky, TV zpracování bylo o fous lepší (vážně jen o fous, nejlépe z celé telenovely hodnotím titulkový song :-D ). Jako knížka hodně slabé, ale odpad si představuju jinak. Ta jedna hvězdička tomu ze sentimentu prostě patří :-)

09.02.2014 1 z 5

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

V době největší slávy Natalie Oreiro jsem byla do seriálu zblázněná (snad jako každá holka v té době). Příběh novodobé Popelky se mi ale spíš líbil v TV podobě, knížka byla dost strohá (i jako popis seriálu se to dalo udělat lépe). Je to takové mile naivní, ztřeštěné, komické a správně přeslazené. Přesně takové, jaké si to všichni představují. Ze sentimentu jedna hvězda, víc si to přesto nezaslouží ;-)

09.02.2014 1 z 5

Zázrak v černém domě Zázrak v černém domě Milan Uhde

Při čtení této hry se člověku vybavují spojení jako "sypání soli do otevřených ran", "kostlivci ve skříni" a podobné. Mě to strašně bavilo, četlo se to samo.
Viděla jsem i ve zpracování divadla Na zábradlí a mohu jen doporučit.

01.02.2014 5 z 5

Bílá cesta Bílá cesta John Connolly

Tuhle knihu považuji za jednu z nejlepších, které jsem, ze série s Parkerem, četla. Opravdu upřímně jsem se bála, takhle skvěle popsané a lehce představitelné vyprávění jsem už dlouho nečetla. Za mě rovných 100% a upřímné doporučení všem, kteří se chtějí bát a nechají se rádi šokovat zlem v té syrové podobě.

25.01.2014 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu B. M. Gill (p)

Příjemné čtení, kde vlastně od začátku víte, kdo je vrah, ale čekáte, jestli i vyšetřovatelé dojdou ke stejným závěrům jako vy. Konec se trochu vlekl, začátek byl svižnější.

24.01.2014 3 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Po dočtení verše "Manon je moje umřít pro krásu" mám pravidelně slzy na krajíčku. Jedno z nejcitlivějších vyznání a překrásné verše. Pan Nezval povýšil češtinu o pár příček výš :-)

24.01.2014 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

První fantasy, které jsem před nějakými deseti lety četla, a možná nasadilo laťku příliš vysoko (pro ostatní autory). Květnatá mluva a detailní popisy mi nevadily. Vzhledem k tomu, že jsem nevěděla, co od knihy čekat, alesoň jsem se dokázala rychleji dostat do děje a představit si celou Středozem tak, jak ji nosil autor v hlavě.
Ve výsledku milá pohádka pro odrostlejší děti, pro mě část dospívání a jeden z příběhů, který mě opravdu dojal.

24.01.2014 5 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

První kniha od Cobena, kterou jsem četla. Námět mě zaujal, prostředí sportu byla pro mě osvěžující novinka. Vyšetřující sportovní agent byl sympaťák a kamarád Win je mým osobním favoritem ;-)
Jen mě mrzí, že se na náš trh nedostaly další knihy ze série s tímto "detektivem". Čtení je to zábavné a příjemně ubíhá.

24.01.2014 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

První kniha, kterou jsem od Remarquea četla a ke které se ráda vracím. Silný příběh, emoce.a typický konec.

Černý anděl Černý anděl John Connolly

První kniha od Connollyho, ke které jsem se dostala a od té doby ho řadím mezi své oblíbené autory. Skvělá zápletka, vynikající zpracování, pořádná dávka děsu a mystična. Já byla absolutně spokojená. Jako bonus ještě Kostnice, co víc si přát? :-)

Zabijáci Zabijáci John Connolly

Na tuhle knihu jsem si brousila zuby dlouho a nezklamala. Patřičně napínavá, cynicky vtipná, s překvapivými zvraty, navíc především s mými oblíbenci Louisem a Angelem. A těch několik civilních postav jim dodává úplně jiné rozměry. Kniha se čte jedním dechem - měla jsem ji přelouskanou do druhého dne ;-)