Lucila Lucila komentáře u knih

Hodně a nahlas jsem se nasmála. Není to nic intelektuálně náročného, ale má to smysluplný děj a je to opravdu vtipné. U této knihy jsem si prodloužila život o pár hodin. Přečtu si i další díly.

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Knihu jsem si koupila před 3 roky, zapomněla na ni a díky zavřeným knihovnám jsem prošla svou knihovnu a objevila tento nepřečtený poklad. Přečetla jsem ji za víkend a jsem stejně nadšená jako u předchozí Ng knížky.

21.03.2021 5 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Jsem ráda, že vznikají podobné knihy, knihy o emancipaci, knihy, které ukazují různé kulturní názory a popisují názorně aktuální situace. Věřím, že je velmi těžké vystoupit z života, ke který mi nevyhovuje, když mě nikdo nepodpoří. Je skvělé, že jsou lidé, kteří se nebojí a vychovávají své děti jinak, než byli vychovaní oni. Díky tomu se svět může měnit tak, jak se popsáno v této knize.

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Velmi zvláštní kniha. Na začátku jsem ji dvakrát odložila, protože mi nedávala smysl. Pak jsem zjistila, že se mi několikrát slepily dvě stránky - to se mi stávala často po selou dobu čtení. Naučila jsme si hlídat slepené stránky a bylo to skvělé :-). Líbilo se mi to a bála jsme se. Skvělé.

03.12.2017 4 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Je to super kniha, sice se nečte lehce, ale stojí to za to. Nejprve jsem chodila na kurz, takže jsem věděla o čem kniha bude, ale určitě to stálo za to. Nejvíce mi ve výchově pomáhá, když si představím sebe na místě dítěte, pak to není tak jednoduché.
Ke knize se budu "muset" vrátit ještě několkrát. Souhlasím s názorem, že by to měla být povinná četba, a pro všechny dospělé.

20.08.2012 5 z 5

Astrid Lindgrenová Astrid Lindgrenová Agnes-Margrethe Bjorvand

Toto je velmi zajímavě zpracovány životopis. Půjčila jsem si ho po přečtení Válečných deníků a až při čtení jsem si uvědomila, jak skvělá a úspěšná Astrid byla. Nadchlo mě, jak je kniha zpracovaná, co vybírá a zdůrazňuje, její upřímný styl a snahu nezjednodušovat. Knihu si možná přečtou i děti, protože není dlouhá a ukazuje, že lze popsat věci jednoduše a srozumitelně.

15.02.2020 5 z 5

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Maja Säfström

Skvělá kniha s ohromným množstvím zajímavých detailů mě uchvátila i svými kresbami. Jsem moc ráda, že ji máme v knihovně.

15.02.2020 5 z 5

Malý japonský krámek Malý japonský krámek Isabelle Artus

Francouzký pohled na Japonsko, hraní si na gejšu a samuraje. Chvílemi je kniha uvěřitelná, ale celkově to nějak nedrží pohromadě. Moje očekávání bylo nastaveno asi vysoko, je to spíše oddychovka, která se trochu otírá Japonsko.

23.09.2017 2 z 5

Kniha mě nadchla. Miluji pomalé knížky, ve kterých se někomu daří měnit svět kolem sebe k lepšímu - např. Muž, který sázel stromy. Tato kniha je podobného zaměření. Navíc přidává spoustu doporučení a názorů na další knihy, což je přijemný bonus. Příjemné a oddychové čtení. Doporučuji !

03.03.2017 5 z 5

Kaligrafie snů Kaligrafie snů Juan Marsé

Kniha je velmi rozvláčná a první polovina pro mě nebyla moc zajímavá. Ale pak jsem se začetla a druhou polovinu "shltla" během dvou dnů. Stojí za to se prokousat první polovinou. Konec je skvělý.

12.03.2013 4 z 5

Radio Boy Radio Boy Christian O'Connell

Super kniha o dětech, škole, rodičích, a o tom, že každý má nějakou superschopnost. Záleží jen na nás, jestli jí chceme využívat.

03.07.2020 4 z 5

Dorotka na táboře - Záhada ztraceného poháru Dorotka na táboře - Záhada ztraceného poháru Petra Martišková

Příjemný děj a zajímavé prostředí fungují až do strany 46. Posledních 10 stránek je, podle mě, spíchnuté horkou jehlou. Škoda. V textu je vtipné vysvětlení několika ustálených výrazů.

06.06.2020 2 z 5

Kéž by to naši četli Kéž by to naši četli Philippa Perry

Bomba !!! Kdybych se řídila jen kouskem toho, jak je popsané v knize, náš vztah s dětmi by se určitě pozitivně posunul. Příklady v knize zjednodušují vysvětlení. Líbí se mi, ze kniha neříká, že mám dělat věci jinak, ale ukazuje mi, že dítě bude reagovat jinak. Obvyklé výchovné fráze jsou zmíněny někde na pozadí. Autorka velmi optimisticky opakuje, že ještě můžeme změnit svůj přístup a postupy, a výsledky přijdou, (a že není naše vina, že děti vychováme takto). Jsem nadšená.

16.05.2020 5 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Poznala jsem názory a pohled na svět této významné ženy. Obdivuji její energii, sebevědomí a usilovnou práci. Čekala jsem ale více, hledala jsem něco zajímavého. Z knihy vyplynulo, že vše (o čem psala) dokázala vždy nějak udělat a nakonec vždy dosáhla toho, co si usmyslela, i když to trvalo hodně dlouho.

23.01.2020 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Po dlouhé době jsem otevřela "severskou" detektivku, kterým se vyhýbám, protože jsou velmi konkrétní a často je v nich ubližováno dětem. V této knize jsou také "dětské" oběti, ale činy nejsou konkrétně popsány, a díky tomu jsem dokázala knihu přečíst a pojmout celý příběh. Námět byl zajímavý, postavy reálné, a jen párkrát se událo něco nelogického, takže knihu doporučuji.

23.01.2020 3 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Po dlouhé době jsem byla při čtení překvapená. Kniha je velmi příjemná a příběh nečekaný. Kniha je zajímavá, sice neuvěřitelná, ale situace na sebe logicky navazují. Hodně jsem přemýšlela o hrdinově "zaměstnání", bylo be skvělé, kdyby něco takového fungovalo.

23.01.2020 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Příjemné čtení, zasmála jsem se, trochu si poplakala, ale většinou to byla zábava.

21.12.2019 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Kniha mě velmi příjemně překvapila - zajímavý příběh má spád, nevšední prostředí, v knize není zbytečně moc násilí. Zkusím i jiné knihy této autorky.

21.12.2019 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Příjemné nenáročné čtení. Protože kniha nekončí a odkazuje na neexistující druhý díl, dávám jen dvě hvezdičky. Nneí to brak, jen příběh ustřižený v polovině.

17.12.2017 2 z 5

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Začátek knihy se mi líbil, ale pak jsem se ztratila. Nacházela jsem zajímavé myšlenky, ale nepodařilo se mi to propojovat do příběhu.

23.09.2017 2 z 5