Lucik100 Lucik100 komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Krátké, poměrně jednoduché čtení, které mělo poutavý a komický děj.

28.07.2019 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Výborně napsaná kniha. Autor skvěle vytvořil mimozemšťany, kteří se nacházejí v lidech, že jsem ani na chvíli nepřestávala přemýšlet nad tím, kdo je a kdo není člověk.

20.07.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Moc hezky napsaná kniha. Příběh je originální a výborně zpracovaný.

17.07.2019 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Byla to spíš taková oddechovka, děj nebyl nikterak složitý a přesto to byl povedený příběh.

13.07.2019 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Rozhodně povedená kniha. Autorce se podařilo vymyslet skvělý příběh a přidat tam trochu té romantiky.

11.07.2019 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha se mi velmi líbila. 1. jsem viděla film, takže jsem v každém slově strýce Pepina slyšela legendárního pana Hanzlíka.

10.07.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasný příběh ukazující neštěstí a utrpení lidí za války.

09.07.2019 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Výborné pokračování série, jejíž konec byl opravdu nečekaný.

16.06.2019 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Na dobu, ve které bylo dílo napsáno, je to velmi povedené dílo. Téměř nikde se nenacházela hluchá místa, kde by se nic nedělo.

27.04.2019 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Super doplnění série. Bylo hezké číst i příběh nějakého jiného anděla.

26.04.2019 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Poutavá kniha, která se velmi zaměřila ne psychiku osob.

19.04.2019 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

První jsem viděla seriál a knihu jsem hned začala shánět. Kniha je oproti seriálu dost velkým zklamáním. Autorka měla skvělý nápad, ale zpracovat a propracovat už to tak nezvládla.

27.03.2019 4 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Krásné téma, krásný happyend. Ale celé by se to dalo shrnout do 200 stránek.

10.03.2019 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Velmi se mi líbilo, jak se všechny postavy postupem času vyvíjeli. Dost jsem si oblíbila Evangelinu a líbily se mi kapitoly z jejího pohledu.

19.02.2019 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Rozhodně bych řekla, že to byl zajímavý příběh. Myslím si, že tam nebylo moc hluchých míst, ve kterých by se nic nedělo. Konec velmi hezky vyřešený.

27.12.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Úžasný. Kniha přinášela mnoho překvapení a v tomto díle jsem si najednou zamilovala postavy, u kterých jsem u prvního dílu nevěřila, že by se to mohlo stát a naopak jsem začala opovrhovat osobami, které jsem v prvním díle obdivovala.

24.12.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je to prostě klasika a člověk by čekal, že příběh z nudného venkova, kde se všichni řídí pravidly nebude zábavný. Ale Jane Austenová svůj příběh ztvárnila tak dokonale, že kniha strčí do kapsy plno knih z dnešní doby. Za mě plný počet.

12.12.2018 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Skvělý originální nápad, který je velmi dobře zpracován.

12.11.2018 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Další skvělá tragédie od Shakespeara.

11.11.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Musím se přiznat, že jsem na knihu neměla moc čas a svým zdlouhavým dějem mě ani nezatáhla do děje. Ale když se to rozjelo a začalo se tam něco opravdu dít, tak jsem knihu měla přečtenou za pár hodin.

29.10.2018 5 z 5