LucijeT LucijeT komentáře u knih

Vlk Vlk J. R. Ward (p)

Když to shrnu: knížka se skvěle četla, nadchla mě, líbilo se mi, že je to další dílek skládačky velkého puzzle u kterého ráda trávím čas. Postavy mi nepřišly hloupé natož stupidní jak tu někdo psal a příběh naopak otevírá velmi propracově možnosti, že všichni Omegovo dětičky očividně nejsou v Butchovi... Takže to ještě bude zajímavé, celkově ten vězeňský tábor je dobrá dějová linka. Mě zklamalo to, že za 400 stran měli 1x sex což je na Whardku dost suché a to doslova a ten konec... Dá se to tak vůbec nazvat? Začíná se Wardka vyžívat v otevřených koncích? Určitě to bude mít nějaká další zajímavá propojení, ale Rio se mi zdála dost inteligentní a houževnatá a sic se rozhodla být s Lucanem, ale ani se nezajímala o jeho upíří část jestli jí časem nevysaje nebo nelromění v upírku? Nebo dotaz na to jak dlouho upíři žijí? Aspoň nastínit její zvědavost mohla teda.... Proto ubírám hvězdičky... Její preciznost se zřejmě odstěhovala do Humpolce

18.08.2022 3 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

z pohledu Christiana je to daleko lepší čtení. Ikdyž musim říct, že ta tloušťka knihy mě děsila.. ani ne tak kvůli obsahu stran (to jsem naopak ráda, když si s knihou vystačim déle než 2 večery) ale svou váhou, vždyť to je na karpální tunely nebo zánět šlach... zavedla bych spisovatelům povinost nad 350 stran vydat další knihu. No a ke knize - mně se v Christianově hlavě líbilo víc než v té Anině ikdyž musím podotknout, že silně pochybuju, že by takhle dokázal nějaký muž fungovat a tak bezmezně svou ženu milovat a uctívat a myslet na ní prakticky furt... ale co, nemusí to být realistické, stačí když je to pěkný :-) a to bylo. No a já jsem se konečně uvolila, že se podívám i na film (Christian v mé hlavě je totiž větší fešák než ten herec, takže jsem to odkládala až to dočtu ať si nekazim názor)

29.07.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Vždy se mi líbí víc pohled jeho než její. Ale tohle má ale.... ve své podstatě z toho vyplynulo, že Eda je kapku sobec a skrejvá to za svoje nesobectví a obětavost... což byl ústřel... autorka ho asi nemá ráda nebo nevim :D ale líbilo se mi to, ne že ne... jen mi přišlo, že z něj udělala trochu pitomce... a zbytečně

15.06.2022 3 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Za mě super. Knížku jsem si koupila jako oddechovku a neměla přehnané nároky na kvalitu... ovšem to jsem se spletla. U knih které čtu mi vždycky přijde líto, že po zápletce, která trvá celou knihu přijde happy end a tomu jsou věnovány tři stránky... maximálně 5 a zbytek si můžete domyslet.... tohle bylo super v tom, že ta knížka je ve své podstatě jeden dlouhý rozepsaný happy end a to mě oslovilo. Určitě se podívám po více knížkách od této spisovatelky. Fakt jsem čekala jednoduché klišé a bylo to moc fajn.

15.06.2022 5 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Mě to příjemně překvapilo. Otevřený konec mi nevadil a ačkoliv jsem se velmi obávala propojení s Xhex a Johnem tak i to mě příjemně překvapilo. John tam má jen doplňkovou roli a chová se kupodivu celkem racionálně a Xhex je zajímavé téma, nehledě na fakt, že já obecně ty Sympathy můžu, hlavně teda Rehvenge :-) jediné co mě trochu zarazilo (a možná na to dojde v dalších dílech), že jsem očekávala napojení na vlkany zmíněné v Šakalovi... ale to mi nějak nesedí, protože tady hlavní hrdinka očividně není nijak nadstandartně dlouhověká, přičemž ten vlkan co seděl se Šakalem ve vězení očividně disponoval dlouhověkostí jako upíři.. tak uvidíme, možná je ona a její rodina jen nějak napůl vlkan... ostatně to se asi uvidí v dalších dílech, Wardce věřím, že to má promyšlené :-) a jak jsem tu viděla v pár komentářích - nevim jak ostatní, ale já Wardku čtu proto, protože má dobré konce. Kdyby tam pořád někdo umíral, nebylo by to tak příjemné a pohodlné čtení pro holky. To si můžu přečíst nějaký horor, když budu prahnout po tom, aby tam nebyl happy end....

14.06.2022 5 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) Jako fakt? To jako fakt myslí Wardka vážně?! Do teď jsem nesnášela jen jedinej díl a to díl o ukňouranym Johnym Metewovi a to jak ho Wardka očividně zbožňuje a cpala ho co by vedlejší linku i do dalších dílů, ale oka říkala jsem si, že to je jenom můj subjektivní odpor ke kňouralům co se neumí rozhodnout a vyjádřit, ale tenhle díl ten mě sesadil. To jako chtěla příběh posunout o velkej kus dál a narvat to do jednoho dílu? Díky neskutečnému množství postav se každému z nich věnovala tak málo, že to vůbec nestálo za řeč! A ještě k tomu hlavní dva se plácaj odnikud nikam, aby se nakonec pomilovali 5 stránek před koncem a byla tomu věnovaná celá půlstrana a ještě to bylo totálně nezajímavý. I ten děj samotnej, Sahvage chce knihu zničit, ale chce to udělat sám, nemůže jí dát bratrstvu a vyřešit to s nima, ne, musí dělat haura. Balz asi bude mít lásku, Lassiter asi taky, Nate utře nos (asi další Thor).... Jako to mě fakt naprdlo tohle. Ještě na závěr musela dát epilog, aby tu slátaninu nějak zakončila a i to stálo za prd. Nebejt tam Rehv, kterej je pro mě TOP, tak bych stáhla ještě jednu hvězdičku. Fakt to nečtu kvůli plkům půlky Caldwelu a vanilkovýmu sexu s 50ti letou pannou upírkou... Tohle byl opravdu ústřel par excelance..

02.04.2022 1 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

Moc pěkný děj, noc se mi líbila upřímnost Nyx (obecně se mi líbí, jak postavy Ward přestávají 3/4 knížky dělat drahoty). Nicméně obecně knížky čtu proto, aby mn odpoutaly od reality, abych se ponořila do jiného světa kam na mě nemůžou žádné chmury. Vybírám si tedy takové, které mě těší číst a je mi po nich fajn. Knížky od Ward to do jedné splňují a vždy nadšená čekám další díl. Nejsem knižní kritik, abych řešila jednotlivé části a detaily, beru knihy jako celek a jako ten mě nikdy nezklamou a baví mě. Osobně mám tak max nižší preference k fixaci spisovatelky na Johna, ale obsahově jejím knížkám jednoduše nemam co vytknout. Ať už je to bratrstvo nebo vedlejší série. Skvělé! S radostí se vrhnu na další její knížku.

11.03.2022 5 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Moc pěkný moc pěkný... Ten vložený příběh byl super, hezky to oživuje celou sérii když se tam občas objeví i osud jiných a jak znám Wardku, tak to bude mít někdy někde nejakou souvislost. No a je super, že i na Treze došlo. Zaslouží si to.

31.12.2021 5 z 5

Zámek hříchů Zámek hříchů Tiffany Reisz

Ten konec to úplně zkazil. Mam pocit jako by spisovatelka psala tu knížku na 3x... Začátek trochu klišé, prostředek dobrý, chytl mě no a konec teda fakt vymňoukla. Přitom to mělo tak pěkně našlápnuto.... Škoda, nápad dobrej, provedení nebylo dobré

30.10.2021 2 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Mně se knížka moc líbila, předčila moje očekávání, protože jí už tady hodně lidí dost dehonestovalo a tak jsem to prostě prubla. Myslím si, že prostě jen nepochopili její záměr. Za mě super sledovat jak se z nezajímavé možná až nudné holky stane zvíře co se umí uvolnit a užít si... Vyhnout se zajetým standardům normálnosti. A ten závěr byl náhodou dobrej. Přečetla jsem jedním dechem

17.08.2021 5 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

za mě super... co do děje a humoru je to linka hřebce, sexy mlékaře, farmáře... takže paráda :-) dějová linka zrzky a nabíječe mě zdaleka tak nenadchla totiž... ale tohle se mi opravdu líbilo, pohodové, odpočinkové s hezkým koncem

13.08.2021 5 z 5

Upírova odplata Upírova odplata Raven Hart (p)

Ten konec to úplně zkazil :D nesnáším knihy bez konce....

27.07.2021 3 z 5

Vábení krve Vábení krve Raven Hart (p)

Není to špička, ale čitelné je to dobře :)

23.08.2020 3 z 5

Upírovo tajemství Upírovo tajemství Raven Hart (p)

Jako oddechovka to ujde, jen nemám ráda, když díl končí bez konce k dané zápletce

23.08.2020 3 z 5

Pravda krve Pravda krve J. R. Ward (p)

Skvělé pokračování, zhltnuto za 2 dny :) až uvažuji, že začnu číst v originále, to čekání na překlady mě ničí

14.06.2020 5 z 5

řeka bohů II. - Sedmý pergamen řeka bohů II. - Sedmý pergamen Wilbur Smith

Pan spisovatel asi moc koukal na Indiana Jonese... Z knihy se mi líbilo asi 50 stran, které měly nějaký drive, ostatní byla nekonečná a táhnoucí se nuda. Dokonce i happy end byl extrémně nudný. Do dalších knih od tohoto spisovatele se už určitě nepustím.

08.05.2020 1 z 5

jak tady už někdo v komentářích zmiňoval, Taita je taková starší verze Cimrmana, proto mě i daleko víc bavil. Příběh byl hezký, nenudil mě. Jsem zvyklá číst erotické romány, takže jsem knihu vnímala jako poetické pianko. Ale na odpočinek a přenesení mysli byl moc hezký. Ale kvůli chybějící akci jsem ho četla nezvykle dlouho - protože se vůbec nic nestane když knihu odložím na 2 nebo 3 dny... u knih, které obvykle čtu a zhltnu je za maximálně 4 dny prostě nejde odejít uprostřed děje a musím najít nějakou vhodnou promlku, abych knihu mohla odložit a jít alespoň spát :-) takže když to shrnu, tak moc pěkná kniha, ale znovu ji číst nejspíš nikdy nebudu...

11.03.2020 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Ubírám hvězdičky za ten naivní konec. Nicméně děj byl pěkný a moc pěkně to decentně zapadá do bratrstva černé dýky, ledasco pak začíná dávat smysl :)

25.01.2020 3 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Matyáš je borec nad borce :-) a ve své podstatě charakter, skvělé... jen mě vždycky u WARD zaskočí tím jak někoho představí, já si ho v hlavě vizualizuju jako nezajímavou osobu a pak zjistim, že je to vlastně krasavec :D kruci práce ale chápu, že je to asi účel

17.01.2020 5 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

moc pěkný díl.. občas mě při čtení knížek od Ward trochu ničí logická posloupnout jak jí vidí spisovatelka, ale vždycky se od toho v průběhu čtení odprostím, protože vím, že to má promyšlené dobře... ta má v hlavě tolik dimenzí, že po tom množství knih od ní už jí plně důvěřuju a příběhy si užívám. Padlí andělé jsou víc jako akční film než jako odpočinková literatura, ale i tak se mi moc líbí. V jednotlivých dílech nepolevuje a drží tomu pořád úroveň, za mě paráda.

09.01.2020 5 z 5