lucievachovaxx lucievachovaxx komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tato kniha má jedinečný děj. Uznávám autorku za toto téma - odsun Němců z jejich pohledu. Většina knih je psána z pohledu Čechů a právě tato rozlišnost dělá tuto knihu skvělou. Akorát styl autorčina psaní mi nesedl, chvílemi jsem se ztrácela. Dlouhá souvětí a na můj vkus až moc němčiny, ale ta tam prostě patří. Kniha na mě byla až moc těžká a četla se mi obtížně.

15.02.2020 2 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Knihu jsem přečetla velmi rychle! Je jednoduchá, ale se silným příběhem.

31.01.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha s hezkým dějem, avšak někdy jsem se přistihla, že nevnímám děj a přemýšlím nad něčím jiným, což se mi normálně nestává - dělo se mi to cca při prvních 100 stranách, poté mě děj vtáhl do sebe.

23.01.2020 3 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Naprosto úžasný a realistický příběh! Tato kniha mě do sebe naprosto vtáhla a nepustila ven. Celý děj jsem prožívala a přemýšlela nad tím. Moje první a určitě ne poslední kniha od paní Váňové! Moc doporučuji!

16.01.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvělá kniha! Četla jsem ji jedním dechem! Moje první kniha od této autorky a doufám, že ne poslední. Paní Dvořáková se velmi dobře vžila do postavy muže.

02.01.2020 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Právě jsem dočetla tuhle knihu - četla jsem jí v angličtině ve zkrácené verzi. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho čtení dostala, protože číst knihu, v jiném jazyce než rodném, není úplně jednoduché. Od poloviny knihy se mi to četlo samo a moc se mi to líbilo! Určitě si tento příběh přečtu i celý v češtině!

28.12.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha mě chytla až cca od poloviny. Začátek je takový neslaný, nemastný.. ale druhá část a hlavně konec se mi moc líbily. Nicméně kniha Osm je u mě stále na prvním místě od Třeštíkové.

22.12.2019 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Napínavá a velmi jednoduše napsaná kniha! Moc se mi líbila, přečetla jsem ji za tři dny - je velmi čtivá. Toto byla moje první kniha od Jojo a určitě ne poslední!

09.12.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásná, ale velmi smutná kniha. Neumím si představit, že bych byla v roli Sáry - Sisi.. doporučuji přečíst.

15.11.2019 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Toto je jedna z knih, která je napsaná svým stylem. Celkem mě bavila, jenom mě někdy "otravovalo" množství přídavných jmen - přívlastků, až bych možná řekla, že se mnohokrát jednalo o básnické přívlastky. Děj mě chytil, knihu jsem nepřečetla ani rychle, ani pomalu. Podle mého to je také jedna z těch lepších a vhodnějších například k maturitě.

12.11.2019 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá kniha - asi jedna z nejlepších zvolených k maturitě. Moc mě bavila, četla se skvěle, bez složitostí. Je to krásná alegorie, plná kruté pravdy z minulosti..

12.11.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuhle knihu by si podle mě měl přečíst každý, je čtivá, podle pravdy.. nemám co dodat. Je to smutné, ale zároveň to otevře oči, jaký může mít život spád.

12.11.2019 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Jednoduchý děj, asi lepší než první díl. Kniha mě bavila celou dobu, hezký konec - love story, ale čekala jsem složitější příběh.

08.11.2019 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Tato kniha byla velmi smutná a - bohužel - reálná. Čtivá kniha, situace popsané do detailů.. kolikrát to bylo až děsivé..

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Všichni tuto knihu opěvovali, ale mě moc nebavila. Přišlo mi, že to haló okolo ní bylo zbytečné - čekala jsem, že zápletka bude nějaký trhák, ale nebyla.

06.11.2019 2 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Vůbec jsem nevěděla, komu mám věřit. Průměrná kniha - nenadchne ani neurazí.

06.11.2019 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tuhle knihu by si měl podle mě přečíst každý. Sice byla chvílemi nudná, ale to jen zlomkově. Doporučila bych ji maturantům - není psaná složitým jazykem a jde jí dobře rozumět. Viděla jsem po dočtení film, ale kniha mě zaujala o dost více!

06.11.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, který neslábne.. Psané velmi čtivě a s citem.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tato kniha se mi četla skvěle. Moc se mi líbí, jak je v knize promítnuto skoro celé století - několik generací rodiny. Oddychová kniha, která je z běžného života. Moc pěkná!

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Tato kniha ve mně vyvolala nechuť. Hodně jsem přemýšlela nad tím, jak je možné, že se tyhle věci v téhle době dějí. Tato tématika mě baví - a to velmi. Kniha je psaná s citem, doporučuji..