lucie9998

Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Bála jsem se, že když se jedná již o pátý díl Aristokratky, nebude to "ono", ale zase jsem se výborně bavila! Skvělé! :-)

Klíč k minulostiKlíč k minulostiTatiana de Rosnay

Knížka je úžasná! Četla jsem ji v poslední fázi těhotenství a dokonce jsem si ji s sebou vzala i na vyvolávání do porodnice, kde jsem si ji šetřila. Bála jsem se totiž, že bych ji při té nudě v nemocnici přečetla moc rychle a já nechtěla, aby skončila. Kniha se mě osobně dotkla a je opravdu nezapomenutelná.
Jedna se o velmi zajímavý příběh o dalších hrůzných činech za druhé světové války (tentokrát z Paříže), o kterých jsem doteď neměla ani ponětí. Vřele doporučuji!!!

ChůvaChůvaGilly Macmillan

Kniha je úžasná, napínavá a velmi čtivá. Od této autorky jsem četla ještě Spálenou oblohu - byla také vydařená, ale Chůva ji předčila. Doporučuji.

Macík a maminka: příběhy malého kocourka z časopisu DráčekMacík a maminka: příběhy malého kocourka z časopisu DráčekJitka Hinková

Hezké tematické krátké komiksy a příběhy pro malé děti i s nápady na tvoření.

09.11.2020

Egypťan SinuhetEgypťan SinuhetMika Waltari

Kniha se mi líbila. Úplně ale nevím, jak ji spravne popsat, tak asi takhle: Děj byl místy rozvlekly a místy jsem hltala každé slovo. Je v ní mnoho převratných myšlenek, které vzhledem k tomu, kdy kniha vznikla jsou úžasné nadčasové a může se z nich poučit i dnešní člověk. Myslím si, že podle rozsahlosti a náročnosti celého díla tato kniha není určena úplně každému, ale 100% stojí za přečtení těm, kteří mají o literaturu opravdový zájem.

27.08.2020

Aristokratka na koniAristokratka na koniEvžen Boček

Knihy jsou bezvadné! Já vždy četla jeden díl jeden den a druhý den jsem hned navázala dalším, takže jsem to měla jako jeden celek. Výborně jsem se bavila!!!

20.06.2020

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

20.06.2020

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling (pseudonym)

20.06.2020

Harry Potter a princ dvojí krveHarry Potter a princ dvojí krveJ. K. Rowling (pseudonym)

20.06.2020

Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádJ. K. Rowling (pseudonym)

20.06.2020

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Odstartování úžasného příběhu čarodějného světa, který pro mě ve světě fantasy naprosto jednoznačně vede!

20.06.2020

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling (pseudonym)

20.06.2020

Harry Potter a vězeň z AzkabanuHarry Potter a vězeň z AzkabanuJ. K. Rowling (pseudonym)

20.06.2020

Harry Potter a Ohnivý pohárHarry Potter a Ohnivý pohárJ. K. Rowling (pseudonym)

Nejlepší kniha mých -nacti let. Četla jsem všechny Harry Pottery ale tuhle snad 5x. Je to můj nejoblíbenější díl!

20.06.2020

Co radí zvířátka?Co radí zvířátka?Jitka Saniová

Kniha je pěkná a děti ji díky obrazkovemu čtení mohou číst s vámi. Také je každý příběh nějak poučný.

15.05.2020

Pojď s koťaty na výletPojď s koťaty na výletLjuba Štíplová

Úžasná a originální knížka, plná neznámých básniček.

15.05.2020

Z deníku kocoura ModroočkaZ deníku kocoura ModroočkaJosef Kolář

Tak to je knížka mého dětství. Babička mi z ní předčítala pořád a pořád dokola. Já ji také četla své dceři. Je báječná!

14.05.2020

Maorská princeznaMaorská princeznaLaura Walden

Tuto knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Je to moc pěkný a napínavý příběh. Jsou zde dojemné pasáže, které mě chytly za srdce a byla jsem zklamaná, když kniha skončila.

14.05.2020

Odysea českého chirurgaOdysea českého chirurgaMiloš Šlesinger

Kniha se mi líbila. Je to zase trochu jiný pohled na komunistický režim u nás a i na život v jiných zemích. Obdivuji nadšení a odvahu pana doktora, i když jsem s ním vždy nesouhlasila. Každopádně "zpověď" takovéhle kapacity je určitě zajímavým čtením. Doporučuji.

28.04.2020

Stopy tajemstvíStopy tajemstvíEileen Goudge

Kniha se mi moc líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

20.04.2020

Věčná AmbraVěčná AmbraKathleen Winsor

Kniha se mi líbila, napsaná je moc hezky a to, že jsem neměla ráda hlavní hrdinku s kvalitou knihy nesouvisí. Je to hlavně román pro ženy popř. pro dívky.

20.04.2020

Květiny pro LauruKvětiny pro LauruTáňa Keleová-Vasilková

Tohle je opravdu velmi dojemná kniha od mé oblíbené autorky a moc se mi líbila.

13.04.2020

Hra svalůHra svalůS. Monyová (pseudonym)

Knihy Monyové mám velmi ráda, maji v sobě vždy nadhled a humor, i když se jedná o vážné téma.

VážkaVážkaMichel Bussi

Kniha je výborná! Napínavý a krásně psaný příběh. Doporučuji!

13.04.2020

Rebelka pod zámkemRebelka pod zámkemAva Lackovská

Tak tato kniha byla pro mě překvapující, vůbec jsem nevěděla co od toho čekat, doporučila mi jí starší paní knihovnice. Jedním slovem: SÍLA! Pro mě byla asi až moc "sprostá".

13.04.2020

Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dneMyš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dneRudolf Křesťan

Některé fejetony jsou opravdu vtipné, kniha mne potěšila.

Poslední výročíPoslední výročíLiane Moriarty

Mě se kniha moc líbila, myslím, že je mnohem povedenější než třeba "Tři přání" a "Na co Alice zapomněla "od této autorky.

12.04.2020

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Nevšední, jemný a přesto drsný, krásný román.

12.04.2020

Prosím vás, sestřičkoProsím vás, sestřičkoH. M. Körnerová (pseudonym)

Velmi hezký román, určitě si chci přečíst pokračování.

PočátekPočátekDan Brown

Napínavý příběh, můj první od Dana Browna.